To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

uczulenie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cilla
Czy ktoś z Was tak ma? Ja normalnie muszę wypruwać sobie guziki z jeansow i wszywać takie plastikowe. Kolczyków nie ubiore nie srebrnych bądź złotych. Ostatnio założyłam na pół godziny takie zwykle i uszy całe spuchnięte. :/ Gorzej, że ostatnio pojawia mi się uczulenie od tych łączeń metalowych na kieszeniach spodni. Przeca tego już nie wypruję. :] Zauważyłam, że raz mi się to nasila, innym razem łagodnieje. Byłam parę razy u dermatologa, ale podstawa to unikanie tego, co uczula, a to nie takie proste. Lubie jeansy, a w każdych jest jakieś metalowe łączenia. A paski! szok, każdy ma metalową sprzączkę, zegarka nie ubiorę, bo też metal. :/ Poradźcie cos. icon_wink.gif
monia2007
Cóż poradzić?
Mój alergolog mówi-"unikać"!!!
Łatwo powiedzieć. icon_cool.gif

Doskonale Cie rozumiem,jestem na tak wiele rzeczy,jedzenia,wziewów uczulona.......od dziecka.
36 lat temu nie mogła byc zdjagnozowana alergia,a szkoda!
Uniknęłabym wielu zastrzyków w d....


Co do guzików-moze tu chodzi o proszek w jakim pierzesz spodnie.Warto to zaobserwować.Ja piorę tylko w jednym proszku i jet oki.
Litka
Tez tak mam icon_smile.gif jestem testerem srebra bez dodatków. Jak coś kupuje u jubilera, to pytam czy bez domieszek, jak mówi, ze bez to biorę, ale juz 2 razy byłam oddać z krostami na szyi icon_wink.gif. Przyjeli.

Nie moge nosić zegarków bo sprzączka dotyka skóry, pasków. Czasem założę jakąś sztuczną bizuterię, ale to tylko na parę godzin, na jeden wieczór, pod koniec już zaczynam się drapać.
Gruszka
Cilla, był juz kiedyś wątek o niklu https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...9&hl=nikiel - jest parę tricków, a także potrawy, co mię osobiście zaskoczyło icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.