To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kabina przysznicowa czy brodzik z zasłonką?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Melonik
Witam

Właśnie remontuję sobie łazienkę i zastanawiam się co wybrać, czy brodzik z zasłonką, czy może pełną kabinę prysznicową. Wiem, że to pierwsze rozwiązanie jest na pewno tańsze, ale czy praktyczne, bo jakoś mam dziwne wrażenie, że jak wyjdę z pod prysznica to czeka mnie wielkie sprzątanie wody z podłogi. A jak sobie przeglądam te wszystkie stronki z kabinami to tak sobie myślę, że będą może ładniej wyglądały. Ostatnio przeglądałem stronkę firmy [edit: moderacja]
i coraz bardziej nastawiam się chyba na kabinę, bo kwestia sprzątania po każdej kąpieli, w dodatku, że mam 2 dzieci, trochę mnie przeraża. Pomóżcie.
Gruszka
PrrrroszÄ™ CiÄ™...
Roberta
CYTAT(Gruszka @ Wed, 17 Jun 2009 - 11:26) *
PrrrroszÄ™ CiÄ™...


O co prosisz? icon_wink.gif

Jeśli zasłonka wchodzi do brodzika, a nie za brodzik, to się nic nie ma prawa rozlewać po łazience.
Mika
wszystko inne byle nie zasłonka
Roberta
Miko, dlaczego? Ja mam wannę z zasłonką i się sprawdza. Kąpałam się też pod prysznicamiz zasłoną i jeśli tylko była wpuszczona w brodzik, to było ok. Ale też widziałam strasznie zapuszczone szyny drzwi przesuwanych do kabinki i to jest o wiele gorsze od zasłonki. Zasłonkę wrzucam sobie do prali i 'lśni", a do kabinki, to by się przydała pani Luba z odkamieniaczem.
Mika
raz - zasłonka piknie nie wygląda
dwa- trzeba ją zmieniać częściej jak drzwi do kabiny icon_wink.gif ze względu na osad i grzybki
kabinę można potraktować i wrzątkiem zasłonki już nie
a to,że nam się wydaje,że ona czysta to nie znaczy,że już jej grzyb jakiś nie podżarł icon_wink.gif
osobiście mam zasłonkowstręt
renata19750702
Ja podobnie jak Mika.
Szerze mówiąc jeszcze nie widziałam łazienki z zasłonką, która by mnie zachwyciła. W czasach, gdy mieszkałam w bloku miałam zasłonkę nawannową z pleksy w ramie - można takie kupić. W domu mam już prysznice, więc są kabiny.
Roberta
A kto tu mówi o urodzie? icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Mam alergię na mokrą zasłonkę przylepiającą się do nóg w czasie prysznicowania icon_evil.gif

renata19750702
CYTAT(Roberta @ Thu, 18 Jun 2009 - 09:55) *
A kto tu mówi o urodzie? icon_wink.gif


A to nie jest ważne? Z praktyczności, to ja bibelotów nie zbieram (gorzej z książkami ;( ), co by z nich kurzu nie ścierać.
ATTA
Myślę,że pełna kabina z pewnością Cię bardziej zadowoli.Mam taką i jest ok, łanie wygląda i spełna swoją funkcję. Fakt,że co tydzień trzeba porządnie ją umyć, ale mnie to nie przeszkadza, z wanną byłoby łatwiej, ale nie mam na nią miejsca.....

Nie spotkałam u nikogo jeszcze kabiny z zasłoną, no chyba,że wliczę akademik.
Ewelinek
ja sprawdziłam oba rozwiązania i zdecydowanie wolę wnękę prysznicową z zasłonką icon_wink.gif

1. W kabinie jest tak mało miejsca, że ciągle się o nią obijam
2. Kabina bardzo szybko zachodzi różnymi osadami i wygląda brzydko
3. Kabina ma dużo więcej zakamarków, które trudno doczyścić


Mika, chyba pierwszy raz siÄ™ z TobÄ… nie zgodzÄ™ icon_wink.gif

1. moją zasłonkę mam już 2 lata. Piorę ją w pralce w 90 stopniach raz w miesiącu/raz na dwa miesiące - zasłonce nic nie dolega
2. co do "urody" to zależy jak co jest zrobione bo i najpiękniejszą kabinę można oszpecić icon_wink.gif
3. co do zmian zasłonek i drzwi do kabiny - to zasłonkę możesz zmieniać częściej ale koszt drzwi jest dużo wyższy a te też się psują
Po za tym są teraz tak ładne zasłonki, że swoim wyglądem czy bytem w łazience nic jej nie odejmują icon_wink.gif

No a prysznic z zasłonką ma jeszcze tę niezaprzeczalną zaletę, że zmieszczą się do niego bez problemu dwie osoby aniolek.gif




EDIT: szyk
aluc
prawdę mówiąc kompletnie nie rozumiem przewagi wnęki nad kabiną, skoro kabina może zostać sprowadzona do drzwi jeno

a wnęka zamknięta normalnymi kabinowymi drzwiami jest z pewnością o niebo bardziej praktyczna od wnęki z zasłonką
Ewelinek
CYTAT(aluc @ Thu, 18 Jun 2009 - 16:09) *
prawdę mówiąc kompletnie nie rozumiem przewagi wnęki nad kabiną, skoro kabina może zostać sprowadzona do drzwi jeno

a wnęka zamknięta normalnymi kabinowymi drzwiami jest z pewnością o niebo bardziej praktyczna od wnęki z zasłonką



Aluc, ok. Jak się ma tyle miejsca w łazience, żeby zamontować drzwi to super. Mi chodziło o kabinę prysznicową z drzwiami przesuwanymi, tę co ma dzielone szybki itp.
ATTA
Ja mam kabinę 90-kę , tam też zmieszczą się dwie osoby jeśli komuś zależy/ sprawdziałam nie raz/, mam już ją 6 lat i nadal dobrze wygląda, to kwestia dbania i czyszczenia ......
doroonia
A czy tej pani przypadkiem nie chodzilo o reklame?
Bewika
Ja tam szczerze mówiąc do tych zasłon jestem nastawiona dosyć Anty. Nigdy nie spotkałam się z tym, by po kąpieli przy zasłonach było sucho w łazience. Zdecydowałam się dlatego już jakiś czas temu na kabinę z głębokim brodzikiem, mozna w nim spokojnie umyć dziecko, kabina to [edit: moderacja], którą się łatwo czyści bo ma jakas powlokę i nie przywiera tak woda. A brodzik taki:
[edit: moderacja]
Z pozdrowieniami
Beata
Mamcia11
w życiu! dziewczyny! żadna zasłonka. To jest okropne, nieprzyjemne jak się przylepia do ciała w trakcie prysznica. FUj icon_smile.gif
dla mnie najlepsza kabina prysznicowa a najbardziej mi się podobają prysznice z hartowanego szkła bez żadnego brodziku tylko z wpustem w podłodze w łazience. Ale to trzeba robić remont całej łazienki i osadzić wpust w podłogę, cała hydraulika inaczej musi być poprowadzona, co nie zmienia faktu, że takie łazienki najbardziej mi się podobają
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.