To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szkoly,klasy dla dzieci uzdolnionych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monaliza
post usuniety
agama76
Uzdolnienia w jakim kierunku? W jakim wieku dziecko? sprecyzuj cos... Sa profilowane licea, gimnazja chyba tez. Jesli chodzi o etap podstawowki to tylko jesli sa to uzdolnienia sportowe latwo bedzie cos znalezc...

Aga
monaliza
post usuniety
mama_wolfa
To ja poprosze o taka placowke gdziekolwiek na swiecie ... icon_razz.gif
monaliza
post usuniety
mama_wolfa
Monaliza może być i Dania icon_razz.gif
gładka
CYTAT(monaliza @ Mon, 22 Jun 2009 - 23:41) *
sprecyzuje
chodzi mi dzieci. ktorym program szkolny nie wystarcza, ktore chca wiedziec wiecej
chodzi mi o klasy gdzie poziomu nie dostosowuje sie do najgorszego ucznia
no i oczywiscie o takie szkoly gdzie ucznia nie ocenia sie na podstawie prowadzonych zeszytow, jakosci narysowanych szlaczkow czy schludnego wygladu
sa gdzies takie?

Monaliza normalnie czytasz mi w myślach. Dla mojej córki drugi rok w szkole podstawowej i - drugi rok nudy. Samemu staram się organizowac jej ciekawe zajęcia dodatkowe. Ale jakbyś cos znalazła to piszę się na taką placówkę w Wa-wie.
Kuzynka z Kanady opowiadala że u nich jest taki program rządowy: dziecipiszą test IQ i 10%(chyba) z najwyższym raz w tygodniu ma specjalne zjęcia tzn. tworzą klasę z tych "bystrzejszych" i zajęcia odbywają się na wyższym poziomie.
mama_wolfa
tutaj te "uzdolnione" uczÄ… dodatkowo na uniwersytecie ale dopiero od 7rz czyli nam zostaly dwa lata robienia nic ew domowej edukacji. I wcale mnie to nie cieszy. Pojmuje ze zajecia na tym poziomie moge organizowac ja bo wiedzy mi wystarcza, ale do jasnej anielci nie powinien byc to moj i tylko moj interes zeby dziecko dostalo to co potrzebuje i poszukuje. W koncu nie tylko ja na tym korzystac bede ze dziecie bedzie umialo duzo albo wiecej.
pirania
O tu nie nie ma icon_smile.gif

Moje dzieci chodza do zwyklej publicznej rejonowej podstawowki- wszystko zalezy od wychowawczyni. Jedna starsza nie miala nic- druga starsza chodzila dwa razy w tygodniu na zajecia dodatkowe dla najlepszych uczniow z klasy wybieranych przez pania- rozszerzali pojecia poznawane na lekcjach, mieli dosc duze projekty zadawane do domu- zeby poszperac, podowiadywac sie itd.

Mlodsze z epoki nauczania zintegrowanego oraz internetu icon_smile.gif- jedna nie miala nic druga do podrecznika Wesola Szkola ma dodatek "potrafie wiecej"- i przerabia go raz w tygodniu. Do tego maja zadania na kazda lekcje przygotowac prezentacje- dana jest kategoria, tematy szczegolowe dzieci wybieraja sobie same.
pirania
oczywiscie jest tez Uniwersytet dzieci- ale tam nie ma kryterium innego niz kto pierwszy sie zapisze, jest Festowal Nauki, jesy Uniwersytet Ekonomiczny na SGH dla 5,6 klasistow. Ale to juz sa inicjatywy fundacji nie powiazane ze szkola jako taka.
Silije
U mnie córka czwartoklasistka, ponieważ ma indywidualny program nauczania jednego przedmiotu, dostała automatycznie zaproszenie do "tworu", który w ich szkole nazywa się Akademią Wiedzy i Umiejętności Wszelakich. Członkami akademii są uczniowie klas V i VI ze średnią 5.0, a wolnymi słuchaczami mogą być wybrani uczniowie klas III i IV. Zobaczymy czy coś z tego wyniesie. W każdym razie jak się szkole chce, to coś wymyśli i zrobi.
monaliza
post usuniety
zizzi
W naszej szkole jest indywidualne podejście do dzieci i ja jestem z niej zadowolona:)
joanaz
W Toruniu jest Gimnazjum i Liceum Akademickie. Gimnazjum oczywiście nie jest rejonowe. Uczniowie przyjmowane sa na podstawie wewnętrznego egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej. Utrzymywane jest przez miasto i uniwersytet. Jest internat dla młodzieży.

joanna
Ewcia!
CYTAT(joanaz @ Fri, 08 Jan 2010 - 12:17) *
W Toruniu jest Gimnazjum i Liceum Akademickie. Gimnazjum oczywiście nie jest rejonowe. Uczniowie przyjmowane sa na podstawie wewnętrznego egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej. Utrzymywane jest przez miasto i uniwersytet. Jest internat dla młodzieży.

joanna


I w ogłoszonym parę dni temu rankingu szkół ponadgimnazjalnych Liceum Akademickie zajęło 2. miejsce w Polsce, wyprzedzając "naszą" wrocławską czternastkę . Gratulacje!
monaliza
post usuniety
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.