To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Urlop macierzyński ..

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
ewita 77
Witam ponownie..
Mam kolejne pytanko...czy pracodawca może nie zapłacić mi za urlop wypoczynkowy?
Bo mam jakieś przeczucie ,że u mnie może tak być..
moko.
Mam rozumieć, ze po macierzynskim wykorzystujesz w naturze urlop wypoczynkowy ?
Pracodawca musi zapłacić, jeśli nie zapłaci mozesz zwrócić się z pismem do PIP, Sądu Pracy.
Jeśli zapłaci z opóźnieniem musi zapłacić również odsetki.
Nieterminowość wypłat wynagrodzeń to podstawa do zwolnienia się z pracy w trybie natychmiastowym oraz możliwość żądania odszkodowania na podst art.55 k.p
Latte_macchiato
nie mogę o to zapytać w swoim środowisku więc tu zapytam

Mam jeszcze w tym roku 18 dni urlopu wypoczynkowego, do pracy wrócę po macierzyńskim czyli ok sierpnia 2010r, urlop trzeba wybrać do marca 2010 czego oczywiście z wiadomych względów nie uczynię. Pytanie brzmi: czy pracodawca wypłaci mi ekwiwalent za te dni i kiedy powinien to uczynić ?

pozdrawiam
moko.
Prada mimo, iz jest przepis mówiący, ze zaległy urlop należy wybrac do 31.03 następnego roku, to w przypadku osób przebywających na chorobowym/macierzyńskim itp ten przepis nie dotyczy. Jesli nie masz możliwości wybrać urlopu teraz, bo przebywasz na chorobowym a potem będziesz na macierzyńskim, to po zakończonym urlopie macierzyńskim w pierwszej kolejności będziesz mogła wybrać właśnie te 18 dni urlopu zaległego z 2009 a potem np. urlop z 2010.

c.d

jesli po macierzyńskim nie pójdziesz na urlop wypoczynkowy tylko od razu na urlop wychowawczy - to dalej masz prawo do wykorzystania urlopu z 2009 (18 dni) + urlop z 2010 (proporcjonalnie pomniejszony za czas przebywania na wychowawczym) jednak to przedawnieniu ulegną te urlopy po 3 latach. (liczonych od dnia kiedy dane urlopy trzeba było wykorzystać - no ale ok to już szczegóły na dłuższą wypowiedź) 48.gif
Latte_macchiato
dziękuję bardzo icon_wink.gif

wolałabym ekwiwalent za 2009r, no ale zobaczymy jak serwis personalny podejdzie do tego.
To wykorzystam sytuację i zapytam ..... aby po macierzyńskim wrócić do pracy (rezygnując z wychowawczego) i być w okresie rocznym, ochronnym to muszę przejść na 7/8 etatu. Moje pytanie, czy pracodawca musi wyrazić zgodę i kiedy taki wniosek powinnam złożyć ?

pozdrawiam
moko.
Prada przepisy prawa pracy mówią, iż urlop wypoczynkowy może być wykorzystany tylko w naturze co oznacza, że ekwiwalent za niewykorzystany urlop wyp. przysługuje w momencie ustania zatrudnienia.
(chociaż SN wydał opinię, że ekw ten może być nalezny również w trakcie zatrudnienia - ale to opinia)

Więc mimo, iż wolałabyć pieniadze to nic z tego. Musisz/powinnaś wykorzystać ten urlop w pierwszej kolejności po macierzyńskim)

Jesli będziesz wnioskować o obniżenie wymiaru czasu pracy zamiast iść na url. wychowawczy - to pracodawca musi wyrazić zgodę - nie ma przepisów mówiących kiedy nalezy ten wniosek złożyć - ale rozsądnie(moim zdaniem) jest na ok. 2 tyg przed złozyć owy wniosek.
Latte_macchiato
Ok, rozumiem i bardzo dziękuję za odpowiedź. icon_wink.gif

Teraz jestem spokojniejsza, że po powrocie, jeśli przejdę na 7/8 etatu, nie muszę się obawiać żadnych, niepokojących ruchów.
Choć nasza firma jest stabilna to niedawno przyszedł mail, że i nasz sektor dotyka kryzys.... lepiej dmuchać na zimne icon_wink.gif
a po rocznej nieobecności nigdy nie wiadomo czego możesz się spodziewać 21.gif
moko.
Prada ale licz się z tym, że mimo iż: obniżysz etat i będziesz niejako chroniona to w przypadku likwidacji/upadku firmy Ciebie moga rownież zwolnić.
Latte_macchiato
Taka sytuacja u nas nie grozi, na szczęście icon_wink.gif
Jeszcze raz dziękuję za informacje
Latte_macchiato
To może jeszcze dopytam. Czy tak samo jestem chroniona jeśli np po macierzyńskim pójdę na np 2-3 m-ce wychowawczego a potem wrócę do pracy na 7/8 etatu ?
moko.
Tak samo jesteś chroniona, bo przepisy mówią :
" Z prawa do obniżenia wymiaru czasu pracy można korzystać w okresie, w którym pracownik lub pracownica mogłaby korzystać z urlopu wychowawczego"

Więc mozesz korzystac przez 3 lata z wychowawczego, jeśli wezmiesz rok wychowawczego, wrócisz do pracy i obnizysz etat to jesteś chroniona przez 12 m-cy. Gdyż w tym okresie (3 lat) mogłas korzystac z wychowawczego ale nie wykorzystałaś dalszego okresu.
Latte_macchiato
Ok, dziękuję jeszcze raz icon_wink.gif
ewita 77
CYTAT(moko. @ Wed, 26 Aug 2009 - 18:28) *
Mam rozumieć, ze po macierzynskim wykorzystujesz w naturze urlop wypoczynkowy ?

dokładnie.. a następnie ide na urlop wychowawczy...
Kurcze jak Ja się trykam "tam" pojechać i dać to podanie 37.gif

Moko wiedziałam ,że sie odezwiesz..pięknie dziękuję za pomoc.
Latte_macchiato
To ja jeszcze wtrącę ...czy będąc w ciąży na L4 w przypadku zwolnień grupowych jestem chroniona...nie mówię o likwidacji oddziału. ?

moko.
Tak jesteś !




Latte_macchiato
Czyli jeśli wybiorą ok 200 osób z różnych oddziałów, bez likwidacji któregokolwiek w całości, to nie mogą mnie wrzucić do tego "worka" 200 wybranych .
moko.
Dokładnie - jesli zwalniają na mocy ustawy o zwolnieniach grupowych - podając powód np. sytuacja ekonomiczna to ok.
Jeśli jednak firma likwiduje - otworzy likwidację/upadłość to juz inna bajka. Tu nie ma ochrony icon_sad.gif
Latte_macchiato
powód rozpoczynających się zwolnień grupowych dot syt. ekonomicznej. Będą one trwały od września do stycznia.

Kolejny raz bardzo dziękuję

ewita 77
Moko,Moko jeszcze Ja icon_redface.gif
Zawiozłam do firmy podania o urlopy zarówno na wypoczynkowy jak i na wychowawczy...
Za wypoczynkowy wyszło sporo dni..bo 39.
Mam pytanie czy mam czekać aż sami się do mnie odezwą w sprawie wypłaty pieniążków czy Ja mam dzwonić kiedy one będą?
Zostawiając podania nie miałam kontaktu z pracodawcą..
A jak w razie czego mam pytać o te pieniądze,które mi sie chyba należą?..Pytam bo to jest prywatna, dość mała firma i dla nich każdy wypłacony grosz to masakra.No po prostu sie trykam,że Oni będą zwlekać z ta wypłata bo a nóż zapomnę 29.gif .
moko.
Ewito 77 - nie wiem kiedy masz termin wypłaty wynagrodzenia za dany m-c ? czy ostatniego, czy na 10 tego następnego m-ca. Jesli jednak nie dostaniesz w terminie wypłaty to pracodawca musi wypłacić Ci wypłatę wraz z odsetkami za zwłokę.
Jesli nie dostaniesz kasy to pisz pismo o wypłate i odsetki inaczej kierujesz sprawę do PIP jako naruszenie podst.obowiązków bla bla. Albo dzowoń.
ewita 77
Dzieki,dzieki przytul.gif przytul.gif .
Latte_macchiato
A ja mam pytanko czy w związku z tym iż przebywam na L4 i przed porodem i macierzyńskim do pracy nie pójdę, to urlop okolicznościowy z okazji zawarcia związku małżeńskiego mi przepada ?
moko.
Raczej tak Prado - przepadnie - ponieważ urlop okolicznościowy oficjalnie ma mieć bezpośredni związek z wydarzeniem - czyli ślubem. Udokumetowujesz tę okoliczność i wykorzystujesz te 2 dni w jakimś rozsądnym terminie ( ja do 2 tyg po ślubie udzielam okolicznościowego) ale nie po iluś tam m-cach. Bo po prostu po pół roku nie ma co mówić o okoliczności.

Latte_macchiato
No tak myślałam, no to ok....

aha przy okazji zapytam ciągnąc ten sam wątek zwolnień ..... czy jeśli po macierzyńskim będę miała wykorzystać urlop wypoczynkowy w ilości za 2009 19 dni + 26 za 2010 to zanim wrócę do pracy i złożę wniosek o etat 7/8 czy mogę się jakoś chronić na tym urlopie przed ewentualnym zwolnieniem ?
Wniosek o taki etat oczywiście złożę pod koniec macierzyńskiego ale czy idąc na urlop wypoczynkowy jestem chroniona ?
moko.
Prado nie mozna wypowiedziec umowy o pracę osobie przebywającej na urlopie wypoczynkowym/wychowawczym/macierzyńskim/chorobowym - chyba że zakład pracy ogłosił likwidację/upadłość. Generalnie tak jak pisałam wyzej o ochronie na macierzyńskim tak samo jest podczas innych urlopów, usprawiedliwionych nieobecności.
Latte_macchiato
ok, dziękuję
dziś zamiast kwiatów coś słodkiego 06.gif

moko.
o kurcze, ale pychota icon_wink.gif
iolcia1
Witam serdecznie!

mam pytanie w sprawie zwolnienia lekarskiego, urlopu macierzyńskiego oraz ze związanymi z tymi zasiłkami.

Ja zostałam zatrudniona 04.05.2009r. na okres 12 msc. Termin porodu mam na 15 listopada. Na zwolnieniu lekarskim jestem od sierpnia i będę aż do końca ciąży... w takim razie chcę się spytać: czy należą mi sie pieniążki za L4? Jeśli tak to po jakim czasie mam się ich spodziewać? Jaka była by ich wysokość? Nie podawałam numeru konta bankowego (nie posiadam) więc przyniesie mi je listonosz? (jeśli oczywiscie mam prawo do nich). Powiem jeszcze że niewiem dokładnie ilu pracowników zatrudnia moja firma...
Słyszałam, że za pierwszy miesiąc na L4 płaci mi firma w której pracuję a za następne zapłaci mi zus... czy to prawda?
A jak jest z zasiłkiem macieżyńskim? Kto mi go wypłaci?

Pytania mogą wydać się głupie lecz jestem pierwszy raz zatrudniona i również jestem pierwszy raz w ciaży i nie bardzo sie orientuje z tym wszystkim...
dziękuję serdecznie za odpowiedz!
icon_smile.gif
Arwena.
Moko to jeszcze ja się podepnę - jak obliczyć prawidłową kwotę jaką firma powinna mi wypłacić za urlop wypoczynkowy? Mam obawę, że mnie orżnęli.
moko.
Arwena. - aktualna stawka + składniki zmienne lub:

Jesli jesteś wynagradzana tylko stawką - to wg stawki na umowie o pracę(aktualnej stawce)

Jesli oprócz stawki otrzymywałas inne składniki zmienne(premia, nocki, nadgodziny) to do ustalenia podstawy wynagrodzenia urlopowego musimy wziąć stawkę + składniki zmienne z 3 m-cy poprzedzajace (macierzyński i chorobowe)
moko.
iolcia1 - czy przed zatrudnieniem w obecnej firmie, czyli od stycznia do maja pracowałas gdzies indziej na umowe o pracę ? i jeśli tak, to czy chorowałaś ? Zakład pracy wypłaca za pierwsze 33 dni wynagrodzenie chorobowe w roku kalendarzowym, ale jesli pracowałaś gdzie do maja i tam wykorzystałaś już 33 dni chorobowego to w obecnej formie od 1 dnia choroby otrzymasz zasiłek chorobowy.
Jesli nie pracowałaś wczesniej lub nie chorowałaś to obecny zakład za 33 dni zapłaci Ci wynagrodzenie chorobowe a potem będziesz mieć płatny zasiłek chorobowy.
Jesli zakład pracy na dzień 30.11.2008 zatrudniał 20 osób to jest uprawniony do wypłaty zasiłków, czyli zakład pracy wypłaci Ci wszystko i wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy i macierzyński (do dnia zatrudnienia)
Jesli zakład nie jest uprawniony do wypłaty zasiłków to zakład pracy od 34 dnia choroby przekaże odpowiedni druki do ZUSu i ZUS będzie Ci płacił. ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku od momentu skompletowania wszytkich dokumentów. W Twoim interesie jest dowiedzieć się kto wypłaca zasiłki i ewentualnie udać się do ZUS(u) jeśli to on bezposrednio wypłaci Ci zasiłek i uzupełnienie dokumentacji.
Jesli nie złożyłaś oświadczenia, że chcesz pieniądze na konto - to listonosz będzie przynosił zasiłek.
iolcia1
Dziękuję bardzo za odpowiedź MOKO icon_smile.gif
Od stycznia do maja nigdzie nie pracowałam ani nie chorowałam.
Jutro z samego rana będę sie dowiadywać ile tych pracowników sie zatrudnia i co z dokumentacją w ZUSie...
najgorsze w tym wszystkim jest to, iż będąc w ciąży zagrożonej mam wskazania do lezenia i osobiście załatwić wszystkiego nie mogłam, a z proszeniem kogoś by załatwił za Ciebie to róźnie bywa :/ tak samo jak próba załatwienia wszystkiego "na telefon"
ewita 77
"Nie ma żadnej możliwości wypłaty ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy w okresie trwania zatrudnienia."
Wyczytałam to na forum prawniczym..czy to jest prawda?..Jeśli tak to leżę i kwiczę bo jestem bez kasy....
Do tej pory nie dostałam od szefostwa ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.
Nie dzwoniłam do firmy czekając do końca m-ca licząc ,że Oni się odezwą .Ale du.pa...cisza.
I jak teraz postępować ?..Moko ratuj!!!!
moko.
Ewito77 - ale, ze co ? poszłas na urlop wypoczynkowy i nie otrzymałas za niego wynagrodzenia ?
W czasie zatrudnienia wybierasz urlop w naturze i otrzymujesz za nie wynagrodzenie urlopowe.
W momencie ustania zatrudnienia otrzymujesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

Jest uchwała SN o wypłacie ekwiwalentu za ZALEGŁY urlop wypoczynkowy w trakcie zatrudnienia.
SN z 8 lipca 1999 r., III ZP 10/99 (OSNP 2000/6/233
SN z 24 stycznia 2006 r. (I PK 124/05)
ewita 77
Tak jestem na urlopie wypoczynkowym.
CYTAT(moko. @ Wed, 30 Sep 2009 - 22:11) *
Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

32.gif ..niestety ale nie.
Będę musiała jechać do nich po zaświadczenie,że jestem na wychowawczym potrzebne do zasiłku rodzinnego..zobaczymy co powiedzą?
Oj czuje ,że będzie wojna....tak łatwo nie ulegną..
moko.
Napisz pismo oficjalnie o wypłacenie wynagrodzenia wraz z odsetkami!
Inaczej kierujesz sprawę do SąduPracy/PIP.
To cięzkie naruszenie obowiązków pracowniczych !
ewita 77
Moko...czuję sie zobowiązana by zdać Ci relację jak to sie wszystko skończyło 06.gif .
A skończyło sie dobrze....pracodawca wypłacił mi wszystkie należne pieniądze.Obyło sie bez żadnych sensacji.
Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. przytul.gif .
moko.
Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło !
Bardzo się cieszę !
kika22
widze ze na forum poruszane sa ciekawe tematy i jest tu bardzo madra osoba wsrod nas icon_smile.gif tez mam pytanie zwiazane z tym tematem. Czy prawnie jest ustalony termin wyplat macierzynskich zasilkow (wyplaty z zakladu pracy)
lalalala
Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif
moko.
CYTAT(marczysko @ Fri, 23 Apr 2010 - 19:32) *
Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif

pracodawca ma dwa wyjścia:
- przedłuzyc umowe do dnia porodu
- przedłuzyc umowe na ile chce - na czas określony, nieokreslony
lalalala
Dzięki, Moko icon_smile.gif
agulek8
czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..
moko.
CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 11:18) *
czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..

Jesli w sierpniu będziesz w 12tc to szef musi przedłużyć umowę do dnia porodu, lub moze przedłużyć na okres dluższy(ale to jego dobra wola) Jesli bedziesz miec umowe do dnia porodu, to w dniu porodu umowa rozwiązuje się a zasiłek macierzński po zwolenieniu wypłaca ZUS. Nie masz prawa do urlopu macierzyńskiego, ani wychowawczego bo nie pozostajesz w zatrudnieniu. Masz prawo jedynie do zasiłku mac.(kasy) Do dnia porodu nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego, jeśli nie wykorzystasz urlopu w naturze to w momencie zwolnienia pracodawca jest w obowiązku wypłacić za urlop ekwiwalent.
agulek8
moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??
moko.
CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 12:47) *
moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??

Tak masz prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego do czasu trwania umowy o pracę.
Czyli przypuśmy rodzisz w I.2011 - macierzyński masz do VI.2011 potem urlopy wypoczynkowe (jak chcesz) i urlop wychowawczy do VIII.2011 (czyli do konca trwania umowy o pracę) jesli szef przedłuzy umowę to możesz dalej przebywać na wychowawczym. Zasada jest taka prawo do urlopów ma się wtedy gdy zatrudnienie trwa.
agulek8
MAKO dziękuje za info przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.