To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Obniżanie się macicy a kolejna ciąża

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiaaaaa
Witam.
Przy pierwszym porodzie (bardzo długim i ciężkim) doszło u mnie do obustronnego pęknięcia szyjki macicy, zerwania wiązadeł mocujących macicę, tym samym obniżenia macicy i wypadania pochwy. Lekarze twierdzą, że mogę mieć kolejne dziecko. Ja jestem jednak pełna obaw (boję się poronienia, przedwczesnego porodu, niewydolnośc szyjki macicy przy porodzie, całkowitego wypadnięcia pochwy, nietrzymania moczu). Chciałam zapytać, czy któraś z Was boryka się z podobnymi problemami?
kasiaaaaa
Ponawiam pytanie.
grzałka
a nie chcą zrobić Ci plastyki krocza?
kasiaaaaa
Póki co robię non stop ćwiczenia Kegla i jako tako mi się wszystko trzyma. Operację podniesienia macicy i ewentualną plastykę pochwy będę mieć na pewno, ale ponieważ planuję drugie dziecko, lekarze mówią, że taka operacja teraz nie ma sensu, bo ciąża wszystko "sprowadzi" do punktu wyjścia. Operację będę mieć wtedy, kiedy nie będę już planować więcej dzieci.
Mi już nie chodzi nawet o komfort (o tym będę myśleć, jak szczęśliwie urodzę drugie dziecko) tylko martwi mnie właśnie sama ewentualna ciąża. Bo wiecie, lekarze swoje, a życie swoje. Dlatego jestem ciekawa, jak to wygląda w przypadku innych matek z taką przypadłością.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.