To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy przy gorączce dziecko mało siusia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Łukasz wczoraj od rana wysoko gorączkuje. Byłam wczoraj u lekarza, lekarka podejrzewa trzydniówkę (zero kaszlu, kataru, płuca oskrzela czyste), ale kazała też zbadać mocz.
Próbowalismy najpierw łapac w wannie wieczorem -odkręcona woda, nic, ani kropelki. Rano miał prawie pusta pieluchę, pomyślałam o super, złapię poranny mocz. Założyłam woreczek, znów, odkręcanie wody, prysznic, a tu ani kropli. Siedzi w tym worku już trzecią godzinę, a worek jest nadal pusty. I teraz tym zaczęłam sie martwić, że on nie siusia. Nie wiem czy to może byc z powodu gorączki czy to jest objaw chorobowy? Pije chyba w normie, tyle że na pewno poci się wiecej - raz że jest upał, dwa - gorączkuje.
Abotak
CYTAT(CrazyMary @ Wed, 01 Jul 2009 - 09:43) *
Łukasz wczoraj od rana wysoko gorączkuje. Byłam wczoraj u lekarza, lekarka podejrzewa trzydniówkę (zero kaszlu, kataru, płuca oskrzela czyste), ale kazała też zbadać mocz.
Próbowalismy najpierw łapac w wannie wieczorem -odkręcona woda, nic, ani kropelki. Rano miał prawie pusta pieluchę, pomyślałam o super, złapię poranny mocz. Założyłam woreczek, znów, odkręcanie wody, prysznic, a tu ani kropli. Siedzi w tym worku już trzecią godzinę, a worek jest nadal pusty. I teraz tym zaczęłam sie martwić, że on nie siusia. Nie wiem czy to może byc z powodu gorączki czy to jest objaw chorobowy? Pije chyba w normie, tyle że na pewno poci się wiecej - raz że jest upał, dwa - gorączkuje.


Crazy, powodem moze byc postepujace odwodnienie. Przy goraczce organizm szybko pozbywa sie wody, dlatego dostarczanie jej jest nie mniej wazne niz przy rota. A jeszcze gdy upal.
Dawaj mu duzo picia , tzn nawet w malych ilosciach ale czesto.
I kontroluj oznaki odwodnienia. Rzadsze oddawanie moczu jest jednym z nich. Jesli do tego jest ospaly i skora traci elastycznosc to koniecznie jak najszybciej do lekarza.
CrazyMary
Bogusiu, dziękuję Ci za odpowiedz.

Chodzi mi też o to, co jest tu przyczyną a co skutkiem - czy nie siusia z powodu gorączki czy gorączkuje bo coś sie dzieje z układem moczowym (nerkami, nie wiem...).

Po południu spróbuję skontaktować się z lekarką telefonicznie, niestety dzis rano nie przyjmuje.
Kingus
Mój gad średni od zawsze ma tak, że przy gorączce można w niego wlać każdą ilość płynów, a on znakomitą większość odda przez skórę 21.gif . W sumie też mnie martwiło, bo potrafi w ten sposób przez całą dobę pójść do toalety 3 razy 37.gif . Kilkakrotnie lekarz oglądał go w czasie gorączki i takiego mini oddawania moczu-odwodnienia nie stwierdził, ponoć "ten typ tak ma". Z tym, że bardzo pilnujemy, żeby naprawdę dużo pił. Aktualnie podobne zjawisko obserwuję u młodej-przy ostatniej gorączkowej infekcji wlewałam w nią hektolitry i częściej zmieniałyśmy przepocone body, niż pampersa...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.