To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

REZONANS MAGNETYCZNY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

milutka
Później poproszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu, ale teraz potrzebuję bardzo pilnej odpowiedzi, bo rezonans mam dzisiaj o 19.

A wiec, czy któraś z Was miała to badanie? bo ja nie wiem jak do niego się przygotować, na karteczce jest napisane, że żadnych metali i na ubraniu też nic nie ma być metalowego, no to sobie przygotowałam takie ubranie.
Ale teraz siostra mi mówi, że ponoć do tego badania każą się rozebrać i dają jakąś tam koszulę icon_eek.gif

Ja mam mieć zrobiony rezonans głowy i przysadki mózgowej, strasznie się stresuję, bo to wsadzają do jakiejś małej maszyny a ja mam lekką klaustrofobię, na samą myśl już się duszę.
No i trzeba leżeć bez ruchu, ale jak tego dokonać w tak ciasnym miejsu i ja do tego nie umiem tak spokojnie wyleżeć, zaraz wszystko mnie zaczyna swędzieć i boleć kręgosłup.
Czy wziąć sobie jakąś tabletkę na uspokojenie przed badaniem?

Badanie nic nie boli a ja mam stres straszny, bym wolała już chyba jakiś zabieg mieć.
Miałam ostatnio EEG i też tam nie wolno się ruszać, myślałam, że kręgosłup i szyja mi odpadną.
cos_cos
Jeżeli masz klaustrofobię i możesz czuć się mocno niekomfortowo to powiedz o tym lekarzowi przed rozpoczęciem badania, dostaniesz leki uspokajające.
Beciak1
Mój mąż miał robiony rezonans głowy. Byl w swoim ubraniu.
Maszyna jest całkiem spora icon_wink.gif, na twarz nałożono mu maskę z metalowych prętów (jak Hannibal w niej wyglądał).
Mój mąż ma klaustrofobię więc pozwolono mi trzymać go za rękę i uspokajać.
Leżeć niestety trzeba bez ruchu.
A może zadzwoń do szpitala i po prostu zapytaj czy możesz poratować się tabletka uspokajającą.
*sylka*
ja miałam rezonans kręgosłupa szyjnego, kazano mi zdjąc pasek bo miał dużo metalu i nic poza tym , reszta ubran została,
jeśli boisz się małych pomieszczeń to zapytaj o jakieś leki uspokajające, co do trzymania za rękę to nie wiem bo u mnie racZej było to niemożliwe bo wjężdzałam do srodka, aaa i nie wiem czy wszystkie rezonanse , ale mój straszne odgłosy wydawał
Ika
Jezu, jakÄ… maskÄ™ Hannibala?? Nie straszcie jej icon_smile.gif

Miałam rezonans dwa razy, mój syn też miał. Oskara nie przebierano, a ja rzeczywiście musiałam założyć takie szpitalne coś, ni to koszula ni zgrzebło... Maszyna jest tubą, ale otwartą z dwóch stron, więc może dasz radę? Powiedz lekarzowi o klaustrofobii.
Każdy rezonans wydaje te odgłosy, o których pisze Sylwia, to jest właśnie sedno badania. Ale można się przyzwyczaić. Ja podczas badania prawie zasnęłam.

Oskara badano w narkozie, bo tak się bada dzieci. Nie leżałyby raczej nieruchomo tyle czasu.
Beciak1
Nie straszę, przy rezonansie głowy takie dziwne ustrojstwo zakładają. icon_smile.gif


milutka
CYTAT(Beciak1 @ Fri, 03 Jul 2009 - 15:48) *
Nie straszę, przy rezonansie głowy takie dziwne ustrojstwo zakładają. icon_smile.gif



Ale przy rezonansie nie można nic metalowego mieć, bo tam jest wtedy bardzo silne pole magnetyczne, siostra mówiła, że jedynie usztywniają głowę po bokach.
O taki jest u nas rezonans
https://bi.gazeta.pl/im/8/4017/z4017618Z.jpg

Zadzwoniłam i się zapytałam, wjeżdżam do tuby do połowy, jeśli mam klaustrofobię to mogłam zamówić sobie wizytę z anestozjologiem, teraz już za późno.
Pani powiedziała, że mam spróbować, jak będę źle się czuć to przerwą badanie.

Tabletki mam nie brać.

Moja mama z siostrą śmieją się ze mnie, że panikuję, pewnie każdego to śmieszy, ale serio mam takie natręctwa, że nie lubię gdy jestem skrępowana.

A czy w tym rezonasie jest na tyle miejsca, że bez problemu można rękę zgiąć? wiem, że nie można się ruszać, ale wolę leżeć tam z przekonaniem, że jakby co uda mi się ją zgiąć icon_redface.gif

Najśmieszniejsze jest, że ja nie mam takich problemów w solarium a przecież tam człowiek zamyka się całkowicie w tym łózku.
cos_cos
Milutka nie nakręcaj się dodatkowo, bo to Ci nie pomoże, wręcz przeciwnie.
Jeśli na solarium się całkowicie zamykasz na łóżku to i na rezonansie dasz sobie radę, będzie dobrze icon_smile.gif
A jak nie-to przerwą badanie, nikt Cię tam na siłę trzymał nie będzie.
Pomyśl o tym, że to nie boli, nie trwa wiecznie,a jest dobrym i dokładnym badaniem icon_smile.gif
Beciak1
Mnie chodziło o taki sam typ rezonansu. Tylko ta obręcz nie była tak jak tu w kolorze białym.
Spokojnie, miejsca jest sporo, nie tylko ruszysz ręką, ale i pomachasz icon_wink.gif
W naszym przypadku, ze względu na klaustrofobię męża mogłam uczestniczyć z nim przy badaniu.
milutka
Ręką jakbym chciała dostać do głowy, to bym nie dostała icon_wink.gif
Od samego początku miałam oczy zamknięte, ale na chwilę otworzyłam, bo myślałam, że koniec badania a pani przyszła tylko podać mi drugi kontrast.
No i tego luzu to było gdzieś po 10cm z każdej strony.

Ale byłam i wytrzymałam w bezruchu 30 minut, mimo, że ręka po kontraście mnie piekła.

Mogę i ja już powiedzieć, że rezonans nie jest straszny icon_wink.gif

Ps. Myślę, że można ten temacik przenieść do zdrowia, może komuś kiedyś się przyda icon_wink.gif

Tigerek
I można wziąć takie piankowe stopery do uszu - czasami pozwalają icon_wink.gif
milutka
CYTAT(Tigerek @ Fri, 03 Jul 2009 - 22:16) *
I można wziąć takie piankowe stopery do uszu - czasami pozwalają icon_wink.gif


A mnie akurat to stukanie rezonansu bardzo pomogło, uspokojało mnie icon_smile.gif
milutka
CYTAT(Avalanche @ Fri, 03 Jul 2009 - 18:55) *
Pomyśl o tym, że to nie boli, nie trwa wiecznie,a jest dobrym i dokładnym badaniem icon_smile.gif


Dzięki niemu wyszło, że mam prawdopodobnie mikrogruczolaka icon_sad.gif
Jutro idÄ™ do mojej pani nuerolog.
stokrotka2323
Mam pytanko do dziewczyn ktore juz mialy rezonans.
Czy badanie mialyscie prywatnie i jaki koszt???????
Jesli nie to czy lekarze panstwowi Å‚atwo wypisuja skierownia i czy dlugo sie czeka???
Bo mnie juz od paru miesiecy boli glowa co 2 dzien i musze jednak zrobic badanko.
Za odp dziekuje
mama_do_kwadratu
Ja za MR głowy płaciłam 520 zł. Z opisem.

Na państwowy miałam termin za 3 miesiące.

edit: z kontrastem ta cena
stokrotka2323
Witam
Mam jeszcze jedno pytanko:)
-Jesli pojde prywatnie do neurologa to czy on moze mi wystawic skierowanie na rezonans mag.????
Wtedy mialabym badanko za darmo 41.gif
mama_do_kwadratu
Ze skierowaniem z gabinetu prywatnego raczej za darmo badania mieć nie będziesz.
milutka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 23 Aug 2009 - 15:04) *
Ze skierowaniem z gabinetu prywatnego raczej za darmo badania mieć nie będziesz.



Ja miałam icon_wink.gif

Ale ta pani pracuje też na oddziale w szpitalu i tą drogą miałam MR na kasę chorych.

To chyba zależy na jakiego lekarza się trafi , ja trafiłam na ludzkiego , bardzo dobrze mną się zajęła.
mama_do_kwadratu
CYTAT(milutka @ Fri, 28 Aug 2009 - 23:11) *
Ja miałam icon_wink.gif

Ale ta pani pracuje też na oddziale w szpitalu i tą drogą miałam MR na kasę chorych.

a to ciekawe

yoka
ja miałam MRI głowy kilkakrotnie i zawsze zamykam oczy, nigdy ich nie otwieram podczas badania, żeby nie widzieć, że jestem otoczona ścianą - leżę i marzę o czymś - to pomaga. Ale badanie warto zrobić. Poproś, aby dali Ci taką pompke do łapki, w razie czego ją naciskasz i badanie przerywają i wysuwają Cię.

Nastawiaj siÄ™ pozytywnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.