To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

goraczka i silny bol gardla

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Od dwoch dni starsza corka goraczkuje do 39 st,skarzy sie na bol gardla i faktycznie ma bardzo czerwone.Na zbicie goraczki daje jej ibufen,dzisiaj bylam u pediatry i osluchowo jest czysta,sam lekarz byl zaskoczony wygladem jej gardla,spytal co jej daje na goraczke i ............ kazal nadal jej podawac ibufen,nic jej nie dal na gardlo
W aptece kupilam propoli(spray na bazie miodu)
Lekarzem nie jestem,moge sie mylic ale czy ten ibufen to nie za malo?Bo zapalenia gardla to on chyba raczej nie wyleczy.Co moge jej podac?Jestem we Wloszech wiec dostep do pewnych lekarstw mam ograniczony a w aptece nie chca nic dac bez recepty,moze jakies domowe sposoby zeby zwalczyc to gardlo.
Mam nadzieje ze z tego nie rozwinie sie jakies paskudztwo 32.gif
wiewiórczak
Ibufen ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne, więc może nic się nie rozwinie - czego życzę.
Domowy sposób, to woda z solą i płukanie.
ewita 77
U moich takie objawy zapowiedziały niestety ale szkarlatynę...czego Wam nie życzę.
madzia28
Ja myślę że nie zaszkodzi płukać czymś buzi,albo może psikac czymś w rodzaju tantum werde.A na domowe sposoby są ok tylko trzeba wiedziec jaki to rodzaj bolu...czy łagodzić i smarować gardło,czy wrecz przeciwnie trktowac np.miodem i cytryną,sól tez ok choc nie kazdy to znosi.Oby nic sie z tego nie rozwinęlo,trzymam kciuki.
karoleenka
U nas zawsze takie objawy sa przy anginie niestety- i zawsze dostajemy wtedy antybiotyk. Ale co kraj to obyczaj...w Anglii angine leczyli mi wapnem i pomogło icon_smile.gif miałam tylko leżec kilka dni w łózku , wygrzewać się i koniecznie owinąc szyję szalikiem icon_smile.gif syn bez antybiotyku nie daje rady.
an.tośka
U Miłosza od wtorku wysoka gorączka, od czwartku silny ból gardła - wizyta u lekarza - diagnoza - angina. Niestety. Dostaliśmy antybiotyk oraz hasco-sept do psikania. Dziś Miłosz juz szaleje, nie ma gorączki i nie narzeka na ból gardła icon_wink.gif
Mika
tantum verde do psikania?
ja tym+ritunacea+coś przeciwbólowo-przeciwzapalnego z reguły daję radę rozbić chorobę
lena.
ja małemu psikałam tym tantum verde - podobało mu się to bardzo (jedyne lekarstwo, które on toleruje), niestety skutku nie przyniosło zadnego. Pomógł antybiotyk.

Z domowych sposobów to znam jeden sprawdzony na sobie: szklanka ciepłego mleka z miodem i małą łyżeczką masła - na mnie zawsze działa. Miodu łyżka
Mika
CYTAT(perła @ Sat, 11 Jul 2009 - 23:38) *
Z domowych sposobów to znam jeden sprawdzony na sobie: szklanka ciepłego mleka z miodem i małą łyżeczką masła - na mnie zawsze działa. Miodu łyżka


pod warunkiem,że nie ma się alergii
bomba alergiczna po której można się nawet udusić
u nie pomaga i puchnie mi przełyk oraz krtań
a takie dobre icon_wink.gif
czasem zamieniam miód na kogel-mogel
Abotak
CYTAT(ciao @ Mon, 06 Jul 2009 - 21:01) *
i ............ kazal nadal jej podawac ibufen,nic jej nie dal na gardlo
W aptece kupilam propoli(spray na bazie miodu)
Lekarzem nie jestem,moge sie mylic ale czy ten ibufen to nie za malo?Bo zapalenia gardla to on chyba raczej nie wyleczy.


Nie kazda gardlowa sprawa ma podloze bakteryjne ( a na to przeciez sa antybiotyki). W samej zreczy wiekszosc to jednak wirusy.
Jesli po 3 dniach nie ma poprawy to wtedy warto isc do lekarza i wtedy ewentualnie jest podstawa do podania antybiotyku.
U nas w takich przypadkach zawsze obywalo sie bez antybiotyku i dzieci jakos sobie bezproblemowo z chorobskiem radzily wiec jestem przekonana co do tej metody 08.gif

Domowymi mozesz oczywisci ale np w UK stosue sie je na wlasna reke, lekarz na recepte nie przepisze tuzina ziolowych syropkow i specyfikow bo praktykuje medycyne konwencjonalna a nie ziololecznictwo icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.