To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gluten

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magmac
moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?
agrafkaa
jeśli jest uczulona na gluten a ty jesz gluten i karmisz dziecko piersią to tak szkodzi to dziecku bo gluten jest w twoim mleku a mała je cyca
Orinoko
Czy te kleiki na pewno zawieraja gluten? Ryz jest zbozem bezglutenowym z natury.
magmac
na jednym kleiku napisane, ze bezglutenowe, ale przy drugim ze zawiera gluten. Juz sama nie wiem, czy to na pewno gluten, poniewaz odsawilam az zniknęło uczulenie i znowu spróbowałam dwa dni temu i jak na razie zero reakcji.
A czy gluten w moim mleku moze w jakis inny sposob zaszkodzic dziecku? Na tych kaszkach przeciez ze po 4 miesiÄ…cu... hmmm
agrafkaa
reakcjia nie musi pojawić się od razu czasami pojawia się po dwóch tygodniach
dami10
tak, reakcja moze się pojawić nawet do 2 tygodni.... niestety. A ja kiedyś myslałam, że tylko od razu 37.gif
joannaw27
CYTAT(magmac @ Tue, 07 Jul 2009 - 15:50) *
moja Nadia ma alergie. Na co konkretnie? Nikt nie wie. Tułamy sie od lekarza do lekarza i kazdy ma inną koncepcję, a to AZS, skaza białkowa czy inna nietolerancja pokarmowa. Przez to jestem na restrykcyjnej diecie i kazda proba powiekszenia jej konczy sie wysypką czy zielonymi kupami u Nacki. Ostatnio zamiast jajek zaczelam kupowac kleiki ryzowe. Owe kleiki zawierają gluten. Karmie piersią.Czy ten gluten moze miec wplyw na nową wysypkę u Naćki? Mała ma dopiero 3 miesiące i nie dostaje nic prócz cyca. Ostatnio tez jadłam anapki z dzemem brzoskwiniowym, lecz juz wczesniej tego owoca kosztowalam i malej nic nie bylo. Dlatego moje pytanie brzmi czy gluten w mleku matki moze szkodzic 3 miesięcznej dziewczynce?

kleiki ryzowe nie zawieraja glutenu a jesli trafilas na te z glutenem to kupuj bez glutenowe, gluten jest rowniez w kaszce mannie jeczmieniu makaronie w bulkach chlebie zytnim oraz razowym, w parowkach kostkach rosolowych w koncentracie pomidorowym w nie ktorych wedlinach ,musisz uwazac co jesz i obserwowac dziecko sama musisz dojsc co dziecku szkodzi.Pozdrawiam
nocna_ryba
A CO WY NA TO

"NietolerancjÄ™ glutenu można rozpoznać u dziecka najwczeÅ›niej w 4–6 miesiÄ…cu życia, kiedy w jego diecie pojawiajÄ… siÄ™ pierwsze pokarmy zawierajÄ…ce ten skÅ‚adnik - biszkopty, pieczywo i niewielkie iloÅ›ci kaszki manny. "

z innego źródła:
"Nietolerancję glutenu możesz rozpoznać dopiero, gdy w diecie dziecka pojawiają się pierwsze produkty zawierające gluten. Mleko mamy lub mleko modyfikowane nie zawierają tego składnika pokarmowego. "

NO, WIĘC JAK TO WKOŃCU JEST?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.