To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nie szata zdobi człowieka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Lorien
Zwracacie uwagÄ™ na avatary?
Czy są nasza wizytówką?
Czy mówią one coś o właścicielu?

Doszłam do wniosku ostatnio, że jestem wzrokowcem i -chcąc, nie chcąc - zwracam uwagę na to, jakie obrazki zdobią użytkowników na forach. Ba, często widzę związek pomiędzy nimi, a charakterami ich właścicieli. Bywa, że avatar powoduje, że podświadomie uważam tę osobę za sympatyczną i czytając jej wypowiedzi utwierdzam się w tym przekonaniu.
Do takich osób należy np. Ika - na zdjęciu widnieje osoba, z którą z przyjemnością wypiłoby się kawę, a po kawie butlę wina... Podobne wrażenie sprawia Gruszka - świetny kompan do babskich wieczorów (to ten uśmiech chyba)... Moko w zyciu nie widziałam, ale zawsze będzie mi się kojarzyła z nagą, seksowną kobietą (mimo iż avatar zmieniony).
Są też avatary:
zjawiskowe - tu od razu przychodzi mi na myśl Pogoda i jej zdjęcie, które za każdym razem cieszy moje oczy,
dowcipne - tych jest wiele,
infantylne - przyznaję - te działają mi na nerwy, postaci na obrazkach żywcem wyjęte z kartek walentynkowych, w większości przypadków spotkamy się w tekstach właściciela z całą masą zdrobnień, zachwycików i paseczków z migającymi napisikami, imionkami itp ustrojstwem.
Jest dużo avatarów, które po prostu lubię - Liberi, Edi Zet (to stare, z machającym krasnalem) i wiele wiele innych...

Czy macie podobne wrażenia?


PS. Zastanawiam się nad pobudkami, jakimi kierowałam się przy wyborze Kermita, jako mojego "reprezentanta" icon_wink.gif
marghe.
Przyzwyczajam się do avatarów. Lubię je .. może nie wszystkie icon_wink.gif
Tyle, że sama zmieniam dośc często icon_smile.gif
aluc
CYTAT(Lorien @ Wed, 15 Jul 2009 - 00:55) *
postaci na obrazkach żywcem wyjęte z kartek walentynkowych


przeczytałam "żywcem wyjęte z kratek wentylacyjnych"
no więc pewne avatary rzeczywiście budzą takie skojarzenia
Pronto
A właśnie przemyśliwałam, czy by swojego nie zmienić, bo strasznie długo już wisi. icon_smile.gif

Zwracam uwagę na awatary, szczególnie na te z twarzą użytkownika (np. Pogoda, magdainpoland) i dowcipne (nieśmiertelna żyrafa PSI). Kiedy ktoś zmienia awatar zwykle zwracam na to uwagę.

Kiedy wybierałam swój awatar kierowałam się tym, że mnie rozśmieszył. Ale nie mam pojęcia, jak on się przekłada na to co JA piszę i czy jego wizerunek jakoś modyfikuje treści zawarte w moich postach. icon_smile.gif
Macio
Niech no ja sobie przypomnę w jakich okolicznościach Kermit dostał się w twe ręce, akurat Twój kojarzę z konkretną sytuacją.
Generalnie zwracam na nie uwagę, część forumowiczów kojarzę z awatarem a nie z nazwą.
anuÅ›
Ups, czym prędzej skasowałam swój. Wszyscy twierdzili, że kiepsko na nim wyglądałam 29.gif

Lubię avatary, choć nie wszystkie.
candace
ja ciÄ…gle poszukuje "mojego" avatara...
moko.
CYTAT(Lorien @ Tue, 14 Jul 2009 - 23:55) *
Moko w zyciu nie widziałam, ale zawsze będzie mi się kojarzyła z nagą, seksowną kobietą (mimo iż avatar zmieniony).

Anioł został zmieniony na innego aniołka po paru latach..... ale to raczej przciwieństwo mnie icon_razz.gif

Naomiast czasem najpierw widzę avatar a potem nick. Tak szybciej identyfikuję osoby, właśnie po avatarze. I lubię kiedy one sie nie zmieniają, tak samo nicki. Zmiany wprowadzają mi zamęt w głowie icon_razz.gif
Carrie
Anuś ale to Twoje zdjęcie w avatarze byo takie "ciepłe".Ty przytulona z dzieciakami zawsze będziesz mi się kojarzyć z postami ze szpitalnej końcówki ciąży - jak pisałaś,że tęsknisz za nimi.Strasznie się wzruszałam wtedy.

Ja nie znalazłam jeszcze swojego avatara.

A Lorien pamiętam poprzedni - ten z włosami opadającymi na twarz.Taki marzycielski był.

EDIT: Tak tak, moko to seksowna laska ze skrzydłami.Kurcze, czemu go zmieniłaś?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
izoldciemnowlosa
CYTAT(Macio @ Wed, 15 Jul 2009 - 08:41) *
Generalnie zwracam na nie uwagę, część forumowiczów kojarzę z awatarem a nie z nazwą.


To tak jak u mnie icon_smile.gif
Swój wybierałam bo chciałam go zmienić a miałam na to dokładnie 2 minuty. Od dwóch miesięcy chcę go zmienić ale jakoś nie bardzo się mogę zebrać - nie ma w nim nic ze mnie.

Aktualnie najbardziej podoba mi siÄ™ avatar Liberi !
Agnieszka AZJ
CYTAT(moko. @ Wed, 15 Jul 2009 - 10:51) *
Naomiast czasem najpierw widzę avatar a potem nick. Tak szybciej identyfikuję osoby, właśnie po avatarze. I lubię kiedy one sie nie zmieniają, tak samo nicki. Zmiany wprowadzają mi zamęt w głowie icon_razz.gif


PodpiszÄ™ siÄ™ z lenistwa icon_wink.gif

Nie odczuwam potrzeby posiadana avataru - wyrażam się przy pomocy literek icon_wink.gif
aluc
a ja sobie wstawiłąm kratkę wentylacyjną, a co tam
Gosia z edziecka
Moko, czy ja dobrze widzÄ™ icon_smile.gif Gratulacje icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(aluc @ Wed, 15 Jul 2009 - 11:52) *
a ja sobie wstawiłąm kratkę wentylacyjną, a co tam


Ty dla mnie zawsze będziesz się z niebieskim okiem kojarzyć.
aluc
niebieskie oko jest pasee, poza tym było podkręcane icon_razz.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(aluc @ Wed, 15 Jul 2009 - 11:55) *
niebieskie oko jest pasee, poza tym było podkręcane icon_razz.gif


Ale miało wyraz i wywoływało skojarzenie z Tobą 08.gif
Pronto
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 15 Jul 2009 - 12:02) *
Ale miało wyraz i wywoływało skojarzenie z Tobą 08.gif

Było drapieżne i seksi, co dość dobrze korespondowało z Twoimi postami IMO. diabel.gif

Taśka, dziękuję. icon_smile.gif
tissaia
Moje awatary ( a miałam ich już aż 3 ) ewoluują i wyrażają z grubsza mój aktualny stan ducha. W czasach "dzidziusiowo - fasolkowo- dziubdziających " miałam konweniujące z nimi śliczniaste słoneczko ( z tego co pamiętam uśmiechnięte 37.gif ) wynurzające się zza chmurki i na powrót się za nią chowające... Nie skomentuję tego, bo musiałabym zejść na powrót w stan pewnej infantylności umysłu, który wywołała u mnie ciąża.
Potem było zdjęcie moje, a potem Maksia -zapewne mniej infantylne niż słoneczko, ale jednakowoż tymczasowe.
Teraz- jak widać. I tak chyba zostanie na dłużej.

Moim numerem jeden wśród forumowych awatarów jest awatar Zwierzo. Lubię awatary moko. i Liberi.
Bardzo nie lubię kotkowo- misiaczkowych utrzymanych w tonacji różowo-mrugającej. Ble.

EDIT: i skanny też bardzo lubię. Orzeźwiający jest icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
Lubię awatary. Bardzo często patrzę tylko na nie i 'oprawę postu' (paski i te inne cuda w podpisie) bo nicki to jakimiś maluteńkimi literkami są icon_wink.gif Bardzo często nastawiam się do kogoś nowego pozytywnie albo negatywnie właśnie po awatarze i tym co ma w podpisie. Wodotryski jakoś mnie zniechęcają choćby i Salomonowe mądrości ktoś pisał. Jednak i w necie działa potęga pierwszego wrażenia icon_wink.gif

Swojego awataru chyba jeszcze nie znalazłam. Pamiętam kwiatki, swoje zdjęcie (za ładne było, to nie ja) i chyba przez krótki czas - sowę. Lubiłam ją bo oczy miała ładne icon_wink.gif ale wywaliłam bo jednak nie identyfikuję się icon_wink.gif

K

P.S. Tiss, dzięki icon_smile.gif
alatanta
.....
.uzytkownik.usuniety.
Alatanta, to jest aniołek? Bo widzisz, o właśnie, ja mam jeszcze całą grupę obrazków, na których zdaję sobie sprawę, że widzę nie to co powinnam. U Ciebie widzę raz bociana a raz topór wojenny na skrzydłach...

K
alatanta
.....
Arwena.
Mnie się zdarza mylić forumowiczki jeśli mają podobne avatary. Zwierzo pod Alatantą i odwrotnie wyglądają bardzo podobnie icon_wink.gif.

Macio IMHO, ja bym Ci inne Twoje zdjęcie w avatar proponowała icon_smile.gif.

Tiss a u Ciebie widziałabym coś z fioletem takim(użytkownik usunięty)eferowskim icon_smile.gif.
Ika
CYTAT(Lorien @ Tue, 14 Jul 2009 - 22:55) *
Do takich osób należy np. Ika - na zdjęciu widnieje osoba, z którą z przyjemnością wypiłoby się kawę, a po kawie butlę wina...


Zapraszam icon_biggrin.gif Może bywasz w Warszawie... icon_wink.gif
Edi Zet :)
O Lorien, House nie podoba siÄ™ icon_smile.gif ?
Kurde, najgorsze, że wyrzuciałam krasnala i nie wiem jak go zlaleźć.... hmm....
Ja najbardziej lubiÄ™ a. Zwierzo o ciasteczkach.... icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
ciao
43.gif
ciao
CYTAT(Macio @ Wed, 15 Jul 2009 - 10:41) *
Generalnie zwracam na nie uwagę, część forumowiczów kojarzę z awatarem a nie z nazwą.


Podpisuje sie 06.gif
I podobnie jak u mnie,zreszta lubie gdy na avatarku jest czyjas buzia,obojetnie czy mamy czy jej dziecka
Ja chce zmienic swoj bo przeciez jeszcze jedna buzka jest do pokazania 06.gif
ciao
przepraszam za zamet,cos mi sie posty poprzestawialy 37.gif
~anula~
Tak właściwie nie wiem dlaczego do dziś nie miałam avataru, więc sprawiłam sobie na poczekaniu 06.gif

Bardzo lubię właśnie zdjęcia, choć i tak z nich niewiele widać, bo malutkie są, ale sprawiają wrażenie, że post pisała konkretna osoba a nie x.
szantrapa
A ja Wam powiem, że strasznie nie lubię zmian avatarów, jestem wzrokowcem, kojarzę Was po avatarach i często mając mało czasu, przyznaję się bez bicia, przelatuję wątek zawieszając oko na wypowiedziach interesujących mnie osób. I jakoś nie umiem się w tym odnaleźc gdy te osoby zmieniają swój wizerunek.
A swój muszę zmienic na aktualny, zmieniłam image ;P
AnnieLo
Ja zmieniam avatary w zaleznosci od humoru, stanu ducha, sytuacji, pory roku... icon_wink.gif No kazdy powod jest dobry. icon_smile.gif
Moj aktualny przedstawia mnie i delfina chlupiacych sie w goracym morzu plaz poludniowych. Jak widac oboje skaczemy rownie wysoko w falach morskich. icon_biggrin.gif
AnnieLo
CYTAT(Tissaia @ Wed, 15 Jul 2009 - 12:32) *
Moje awatary ( a miałam ich już aż 3 ) ewoluują i wyrażają z grubsza mój aktualny stan ducha. W czasach "dzidziusiowo - fasolkowo- dziubdziających " miałam konweniujące z nimi śliczniaste słoneczko ( z tego co pamiętam uśmiechnięte 37.gif ) wynurzające się zza chmurki i na powrót się za nią chowające... Nie skomentuję tego, bo musiałabym zejść na powrót w stan pewnej infantylności umysłu, który wywołała u mnie ciąża.
Potem było zdjęcie moje, a potem Maksia -zapewne mniej infantylne niż słoneczko, ale jednakowoż tymczasowe.
Teraz- jak widać. I tak chyba zostanie na dłużej.

Moim numerem jeden wśród forumowych awatarów jest awatar Zwierzo. Lubię awatary moko. i Liberi.
Bardzo nie lubię kotkowo- misiaczkowych utrzymanych w tonacji różowo-mrugającej. Ble.

EDIT: i skanny też bardzo lubię. Orzeźwiający jest icon_smile.gif

No nie, Tiss - to sloneczko bylo super! Przez dluuugi czas myslam o Tobie w slonecznych kategoriach. icon_smile.gif A pamietasz jak zgubilas sloneczko? I kto ci je znalazl??? icon_wink.gif
candace
Rosa-- no masz! a ja myślałam, że pająk nie rzuca się w oczy...

AnnieLo-- umarłam po Twoim avatarze
milutka
Ja też kojarzę ludzi z forum po nickach, mój nick wybrałam tak na szybko z dostępnych na forum.
Mika
ja też nie lubię zmian,a jak jeszcze jakaś sztuka zmieni i nicka i obrazek to kaplica -ślęczę szukając kto to icon_lol.gif
osoby które znam ze zdjęć mogą sobie i 100 razy avatary zmieniać -jak je czytam i tak przed oczami mam ich twarz,nie obrazek
swojego nie zmieniam,bo ... zapomniałam w jakim programie miałam ramkę z arbuzem icon_lol.gif a chciałam chociaż ją zostawić icon_wink.gif
anetadr
Mika!

Ramka z arbuzem jest w Paint Shop Pro. A w każdym razie miałam ją w poprzedniej wersji (chyba w icon_cool.gif. W obecnej nie mam, ale tam w ogóle jakoś mało ramek, więc może mam po prostu niepełną listę wgranych "dodatków".

Aneta
Silije
Nie jestem wzrokowcem, nie zapamiętuję awatarów i nie zwracam na nie uwagi.
Dowcip Zwierzo odkryłam właśnie teraz jak paluchem wskazałyście 03.gif
Sama mam w awatarze moje dzieci, bo coś wypada mieć i pasuje to na forum maluchowe, nie sądzę by mnie naszła kiedys chęć poświęcić czas zmianie icon_wink.gif

Może powinnam założyć inny post o tym, jak ciężko żyć w świecie zdominowanym przez wzrokowców (podobno 70% populacji) gdy ktoś jest "inny"?
gdamalena
Lubię awatary i - jak już parę osób napisało - najszybciej kojarzę osoby, spoglądając na awatar. Wydaje mi się, że one w jakiś sposób odzwierciedlają charakter. Mój przynajmniej w jakiejś części go odzwierciedla, ale nie tylko - odsyła w pewien sposób do miejsca pochodzenia.

Gdy ktoś zmienia awatar - zawsze zwracam na to uwagę, i zastanawiam się, co dana osoba chce przekazać.
Adriannna
Tez jestem wzrokowcem i tez kojarze wiekszosc nickow po awatarach. Najardziej lubie te przedstawiajace dana osobe, choc np. awatarem AnnieLo jestem zachwycona do tego stopnia, ze sama bym chetnie sobie taki wstawila.
paulap
Ups, muszę usunąć swój awatar. gdyż jest zupelnie bezpłciowy icon_wink.gif
lena.
to ja sobie chyba jakiÅ› sprawiÄ™ icon_biggrin.gif
Mućka
CYTAT
Generalnie zwracam na nie uwagę, część forumowiczów kojarzę z awatarem a nie z nazwą.


no i problem siÄ™ pojawia jak ktoÅ› awatarka zmienia 37.gif przynajmniej u mnie..
pierwsza myśl że to ktoś zupełnie inny..
druga myśl to jest chyba jednak Ta osoba ale coś mi nie pasi..
dopiero po głębszym zastanowieniu stwierdzam ze ktoś zmienił awatara..
i mimo że ktoś sobie zmieni to i tak utożsamiam osobę z awatarem który mi po prostu utkwił w pamięci..
tak jak np zajebiaszczy krasnal Edi Zet która go sobie zmieniła.. (mimo iż nie znam ale osobę kojarzę konkretnie z tym krasnalem...)
Arwena.
Edi wlep tego krasnala bo ja z kolei kompletnie go nie kojarzÄ™ 04.gif .
Lorien
CYTAT('Macio')
Niech no ja sobie przypomnę w jakich okolicznościach Kermit dostał się w twe ręce, akurat Twój kojarzę z konkretną sytuacją.


Niełatwo zapomnieć prawda?

CYTAT("carrie")
A Lorien pamiętam poprzedni - ten z włosami opadającymi na twarz.Taki marzycielski był.


Miło mi bardzo...
Jak tak sie przyjrzeć - Kermit tez marzycielsko wygląda icon_wink.gif

Mam zamiar zmienić spowrotem na swoje zdjęcie, ale już nie będzie się "świetnie konweniował z kolorami pasków" icon_wink.gif A może znajdę House'a w zieleni? 01.gif

CYTAT('Ika')
Zapraszam icon_biggrin.gif Może bywasz w Warszawie... icon_wink.gif


Nie bywam, ale jak przestanę karmić to chętnie zacznę icon_wink.gif

CYTAT
Awatary [...] sa dla mnie jakby "twarzą" osoby której wypowiedź czytam


no to muszę się poważnie zastanowić nad zmianą icon_wink.gif 01.gif

edit: dopiski
Carrie
CYTAT(Lorien @ Wed, 15 Jul 2009 - 22:31) *
Jak tak sie przyjrzeć - Kermit tez marzycielsko wygląda icon_wink.gif


ha, faktycznie - a jaki zadowolony 06.gif

Ja dopiero zauważyłam 37.gif ,że Ty ze Szczecina jesteś!!! Może się kiedyś mijałyśmy?


.uzytkownik.usuniety.
I znowu daję plamę. Widuję na tym forum latające siekiery za to krasnal Edi dla mnie zawsze był... pingwinem. Myślicie, że powinnam się z tego leczyć?

K
użytkownik usunięty
[post usunięty]
szantrapa
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 16 Jul 2009 - 01:22) *
cytowany post usunięto


A mi się kojarzył z logo firmy informatycznej 37.gif . Chyba też powinnam się leczyc.

Mój wczoraj zmieniłam icon_biggrin.gif Wzrokowców informuję, że to nadal ja icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.