To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pęknięty ząb :((

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

joannaz
dziewczyny - dzis rano, podczas jedzenia kanapki i czytania artykułu o taksach notarialnych pękł mi ząb . Ząb był wcześniej ( kilka lat temu) plombowany. Korzeniami trzyma się w szczęce. czy wiecie co robi się w takich wypadkach tzn. jaki zabieg stomatologiczny i ile pieniążków może to kosztować. Taka katastrofa przed swiętami. Czy wizja zmywarki w kuchni to już tylko mrzonka?
pozdrawiam smutno- joannaz
magusia
Podstawa to zdjęcie rtg i ocena jak głęboko sięga szczelina złamania. Ważne jest takze czy ząb wcześniej leczony był kanałowo, jak został wypełniony, czy nie ma zmian przywierzcholkowych a jesli tak, to czy nadaje się do ponownego przeleczenia. Byc może nadkruszyła się tylko korona, żab jest żywy, reszta w jak najlepszym porządku, wtedy będzie można podjąc odbudowę z tyw. marszu. Trudno jest więc podać konkretną odpowiedź na Twój post nie widząc stanu w Twojej buzi. Na pierwszej wizycie na pewno lekarz poinformuje Cię o planowanej przez niego terapii, także będziesz miała czas na podjęcie decyzji zmywarka czy ząb wink.gif ( to oczywiście żart), radzę Ci jednak nie zwlekać z wizytą u dentysty gdyż bywa i tak że nadłamany ząb " lubi" podkruszać się jeszcze trochę aż do stanu gdy często mimo dobrych chęci lekarza i pacjenta pozostaje jedynie zabieg w postaci "okładu z kleszczy". icon_rolleyes.gif
niezalogowana milly
Joanna,
jeśli jest korzeń, to dentysta spokojnie może "dorobić" ułamany kawał/ek zęba. Miałam taką sytuację z rok temu. Mogę polecić Ci panią dr, która mi to robiła. Koszt jest spory, ale warto. Daj znać na priv, jeśli jeszcze potrzebujesz info.

Milly
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.