To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

powrót po wychowawczym

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aaamysza
Witam icon_biggrin.gif
witam wszystkich serdecznie,jestem tu po raz pierwszy. Postanowiłam zwrócić się o poradę poniewaz panuje tu sympatyczna atmosfera icon_biggrin.gif a prawie wszędzie na innych stronach trzeba płacić za jakąkolwiek poradę 21.gif a więc:
pracuję w szkole jako nauczycielka francuskiego, we wrzesniu chcę wrocic do pracy po wykorzystanym urlopie wychowawczym no i dyrektor w pierwszej rozmowie był zdziwiony , że ja wracam do pracy a sam ten urlop mi przedłużyl na moją prośbę i zaczął dziwnie się tłumaczyć itd ostatecznie przywitał mnie w pracy ale za 2 dni zadzwonił, że ma przykra wiadomość bo tylko 10 godz dla mnie ma( 700zl na miesiac). A ja mam umowę na stałe i przed urlopem pracowałam na cały etat bo takie etat mam w umowie. Okazuje się przy okazji , że teraz zamiast 2 nauczycielek mają być 3 bo ta Pani , która mnie zastępowała zostaje. a dla mnie zostały "resztki". a co gorsze to mieszkam prawie 90 km od pracy i w końcu zamierzaliśmy się przeprowadzić bo mąż miałby bliżej do pracy, juz nawet zanalexliśmy mieszkanie żeby się przeprowadzić,jeszcze zostało znaleźć jakieś przedszkole a tu problem się zrobił...i co teraz? bardzo dziękuję z góry za jakąś podpowiedź..pozdrawiam wszystkich przytul.gif Kasia
Mama-Ania
Hmm wydaje mi się że po wychowawczym pracodawca musi Ci zapewnić miejsce pracy o podobnym charakterze do tego, które opuściłaś, a na pewno z tą samą pensją. Czyli pracodawca nie może Ci "okroić" etatu.

"Pracodawca musi dopuścić pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku. Dopiero wówczas gdy nie będzie to możliwe, na stanowisku równorzędnym z zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym. W tym przypadku wynagrodzenie nie może być niższe od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed urlopem." Cytat z:
https://www.integracja.org/ledge/x/11042;js...905230F0.tomcat
logomama
A jaki czas po powrocie z urlopu wychowawczego jest tak zwanym okresem chronionym, że pracodawca nie może zwolnić pracownika i czy coś takiego rzeczywiście istnieje??
moko.
Mamo Ali i Ewy a wykorzystałas całe 3 lata wychowawczego ?
jesli tak i wracasz do pracy to nie ma okresu ochronnego przed zwolnieniem.
Jesli nie wykorzystałaś całego urlopu i wracasz do pracy, obniżasz etat i na okres, w którym miałabyś prawo korzystać z wychowawczego jesteś chroniona !
logomama
To cenna informacja, bo w lipcu kończy mi się urlop wychowawczy i jest to dokładnie trzy lata. Wykorzystuje maksymalny czas jaki mi przysługuje.
Nie wiem czemu miałam przeświadczenie, że po powrocie z wychowawczego nie mogę zostać zwolniona.
Dziękuję jeszcze raz za informację i pozdrawiam icon_smile.gif
dami10
Niby po wychowawczym mamy prawo wrócić do pracy, ale niestety w praktyce to jest różnie. Koleżanka zaraz po wychowawczym wróciła do pracy, owszem - a za kilka dni dostała wypowiedzenie... 21.gif
Dzaga
podnoszÄ™ temat - czyli jesli jestem na wychowaczym 2 lata to po powrocie do pracy jeszcze rok jestem chroniona?
i pytanie ile mam wychowawczego po 2 dziecku? po perwszym porodzie nie zdążyłam wykorzystac wychowawczego bo szybko zaszłam w druga ciążę...

z góry wielkie dzięki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.