To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak wykurzyc mrówki z ogródka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
Odkryliśmy jakies wielgachne mrowisko w ogródku- z królową, świtą itd. Co jakis czas dizelne oddziały wypuszczane są w kierunku naszego domu, przedostaja sie na balkon i do domu, idąc Szlakiem Okruszkowym.
Juz dwa razy Haneczkę oblazły, bo chciała sie z nimi przywitać czy tez poinformowac je, że robią 'titi' -tupią znaczy się. 29.gif
Jak je wyprowadzić??
Moze tu juz o tym było- wtedy wdzięczna za link będę.

PS
O ślimaki juz nie pytam- chyba cos keidys tu juz bylo i że cięęężka sprawa....
Gaja
Proszek do pieczenia.
Zasypujesz je (dosłownie) proszkiem do pieczenia. I murowane, że się wyniosą. Wcześniej oczywiście rozgrzebując mrowisko (nie wiem na ile jest ono duże).
Tak więc trzeba się zaopatrzyć w większą ilość proszku.

U nas się sprawdził ten sposób już w kilku przypadkach.

PS. U mnie też masa ślimaków.
Ale jakoś tak nie przeszkadzają mi icon_wink.gif
Cleo
dzieki! na to nie wpadlam!! a nie urosną podgrzane słoncem po tym proszku? 03.gif 03.gif 03.gif
Mariena
Nie wiem, czy to nie podchodzi pod reklamę, ale trudno, polecę bo skuteczne, my 2 lata temu wytępiliśmy, teraz wróciły ale znów działamy: Mrówkofon Brosa. taki różowy proszek, posypujesz nim wejście do mrowiska, mrówki same to wnoszą do środka i giną. Tylko trzeba przypilnować tego wejścia do mrowiska, taka dziurka w ziemi zazwyczaj.
Cleo
My tych dziurek mamy od ch...ery... A czy to nie jest na te domowe z kuchni itd? bo pamiętam, ze jak sie wprowadzalm, to takie kuchenne mrówki wlasnie rozowym proszkiem wykurzylam.
Zaczelam sie tylko zastanawiac, ze moze juz im dam spokoj na razie? Jesien-zima zaraz w sumie... Ale pomysły bym zostawila ew. nowym włascicielom.
Gaja
CYTAT(Cleo @ Fri, 21 Aug 2009 - 10:20) *
dzieki! na to nie wpadlam!!
Sama to swego czasu wyczytałam na jakimś forum ogrodniczym icon_wink.gif Sama też bym na to nie wpadła icon_wink.gif

CYTAT(Cleo @ Fri, 21 Aug 2009 - 10:20) *
a nie urosną podgrzane słoncem po tym proszku? 03.gif 03.gif 03.gif
hehehe.... no jasne.... zrobią się duże i piękne... oby tylko nie opadły jak słonko zajdzie icon_wink.gif

Ja unikam chemicznych prochów, granulek etc. z racji posiadanego psa (swego czasu psów).
Mika
gdzieś już walczyłyśmy na forum z mrówkami icon_wink.gif
poszukam
mrówkofon i u nas działaŁ -tyle,że nie zdychały tylko przenosiły się w inne miejsce,aż mi proszku zabrakło
po roku znów wyłażą w tym samym miejscu

bylo kilka postów niżej
https://www.maluchy.pl/forum/mrowki-w-piask...cka-t62935.html
renata19750702
Proszek do pieczenia. Zdecydowanie działa na mrówki w grodzie. Sypię co roku od 3 lat. Zawsze się wynoszą.
zajka
Próbowałyście proszek na mrówki Expel? Mrówkofon przy nim to cukier icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.