To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przepuklina miedzykregowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Elia
witam!
Mam problem pociazowy i chcialabym prosic o rade. Niedawnie bylam u lekarza oraz dostalam diagnoze : przepuklina miedzykregowa (9 mm) . Lekarz powiedzial, ze przy takiej wielkosci jest potrzebna operacja. Boje sie operacji, slyszalam, ze sa metody bezoperacyjne. Jesli ktokolwiek moze mi pomoc oraz dac rade, czy ktos mial taki samy problem, jak ja?
aluc
po operacji moja przyjaciółka nie tylko normalnie funkcjonuje, ale zaszła w ciążę i urodziła dziecko, jej przepuklina w każdej chwili groziła paraliżem dolnej części ciała
Elia
Moze wiesz jakies metody leczenia, tutaj w Polsce, jak na przyklad u lekarza Piluiko (www.piluiko.com/pol ) na Ukrainie? Jestem calkiem zalamana, nie moge nic takiego tutaj znalezc.
Agalu
jak się u Ciebie objawiała ta choroba?
SylwiaT
Witam, ja miałam operowaną przepuklinę. Jedna jeszcze została. Byłam w kiepskim stanie i bez operacji się nie obeszło, traciłam czucie w nogach, moje nerwy już było całkiem sporo uciśnięte. Po operacji jest 2 lata a ja już w tym czasie zdążyłam zajść w ciążę (nie zalecaną przez lekarza) oraz urodzić zdrowego szkraba.

Przed operacją moja przyszłość malowała się w dość ciemnych barwach, myślałam że moje dalsze życie diametralnie się zmieni ale praktycznie niewiele się zmieniło, tylko bardziej dbam o kręgosłup, nie noszę ciężkich rzeczy, nie siedzę na kręgosłupie, wzmacniam mięśnie przykręgosłupowe, itp.

Jeżeli nie ma wyjścia, nie bój się operacji - to tylko poprawi twoje życie, nie będzie ciągłego bólu. Znajdź dobrego lekarza i wszystko będzie dobrze. Powodzenia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.