To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Utracone środki z Funduszu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

małgorzata27
Moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli stracę środki z Funduszu Alimentacyjnego
(przekroczę dopuszczalną kwotę na osobę w rodzinie, a co za tym idzie środki
te przepadają i tracę jakiekolwiek alimenty) to czy sprawę mogę ponownie oddać
w ręce Komornika, tak, żebym miała kiedyś jakiekolwiek alimenty? Co mogę
zrobić w takiej sytuacji, aby dostawać jeszcze jakiekolwiek alimenty?
dziękuję za odpowiedzi i porady
Mat Ko Ma
W przypadku przekroczenia progu dochodowego i utracie świadczeń z FA dłużnikowi rośnie dług w stosunku do dziecka,a nie do państwa.Wszelkie papiery należy trzymać nadal u komornika,licząc,że temu uda się choć część wyegzekwować.
Co możesz sama zrobić?Namierzyć miejsce pracy dłużnika i zanieść jego pracodawcy wyrok,dzięki któremu będzie musiał wypłacić Ci z zarobków ex-a należne świadczenie bądź powiadomić komornika.Rozeznać się w sytuacji majątkowej dłużnika i wskazać komornikowi posiadany przez exa majątek,z który dałoby się zająć (auto,mieszkanie...).
Nie bardzo rozumiem pytanie "czy sprawę mogę ponownie oddać do komornika"Przecież ona cały czas jest prowadzona przez niego.Bez względu na Twoje dochody,bez względu na to czy pobierasz świadczenia z FA.Dopóki sama z niego nie zrezygnujesz.Nawet jeśli nie będzie żadnych zaległości to masz prawo egzekwować świadczenia przez komornika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.