To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

JakÄ… kamerÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Chcemy kupić kamerę na użytek domowo rodzinny. Myślałam, że obecnie najlepsze są kamery z twardym dyskiem, ale zaczęłam czytać i ludziska piszą, że najlepszą jakość obrazu mają jednak kamery na kasetki miniDV, a poza tym, że najlepiej właśnie na tych kasetach przechowywać filmy, bo są najbardziej trwałe. Podzielcie się doświadczeniem - jakie macie kamery i jak magazynujecie zapisane obrazy? W końcu twardy dysk też ma ograniczoną pojemność, poza tym w razie uszkodzenia lub kradzieży traci się wszystko naraz.
dante
Po pierwsze i najważniejsze jakość nagrywanego obrazu nie zależy od nośników. Tak więc bez znaczenia jest to czy kamera nagrywa na DVD, HD, miniDV, czy kartach pamięci.
Trzeba się też zastanowić nad tym czym będziesz odtwarzać te filmy jeżeli zapiszesz je na miniDV, za kilka lat nie będze można kupić magnetowidu.

Ja osobiście polecam kamerę na karty SD, gdyż karty są bardzo żywotne, poza tym zapis na kartach SD pochłania najmniej energii akumulatora.
Co do producenta to polecam Sony i Samsung.
Kamera powinna mieć koniecznie stabilizacje obrazu i optykę dobrej jakości (sprzedawca powinien coś doradzić).
A cena takiej kamery nie powinna przekroczyć 900 PLN
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.