To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Popularnonaukowe czasopisma dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anetadr
Może kogoś zainteresuje czasopismo dla uczniów o fizyce i astronomii - Neutrino, które właśnie wynalazłam przy okazji innych poszukiwań. Jest ono przygotowywane przez Instytut Fizyki UJ.

Z tego, co przejrzałam, to wygląda bardzo sympatycznie i przystępnie omawia zjawiska fizyczne.

Myślę, że w zalewie pisemek typu "Dziewczyna" czy "Bravo Girl" warto promować takie przedsięwzięcia.

Aneta
Cleo
dzięki za info! A na jakim poziomie przekazywane są informacje? Raczej od 11-13 lat, czy dla takich 8-10 latków tez moze byc?
anetadr
Cleo!

Zależy od artykułu, ale myślę, że i młodsze, i starsze może coś fajnego znaleźć. Ewentualnie z pomocą rodzica.

Aneta
Villi
Aneta dzięki! Michowi na pewno się spodoba, tylko teraz muszę wyszukać, gdzie to można kupić...
anetadr
Villi, a zajrzałaś na podaną stronę? Kilka numerów jest dostępnych bezpłatnie icon_smile.gif.

Aneta
Cleo
Tam jest tylko (ja znalazlam), ze jak ktos wykupi roczna prenumeratę FOTONU - pismo o fizyce dla nauczycieli, Neutrino GRATIS, ale nie wiem czy 1 numer czy wiecej.. wyslę zapytanie...
Mafia
Cleo, właśnie znalazłam tylko taką informację, a jestem zainteresowana tym pismem dla dzieci.
Mafia
No dobra. icon_smile.gif Jak się kliknie na numer 2 to jest cały środek icon_smile.gif
Cleo
Macia, ale jak to ja klikam i mam powiekszenie okładki tylko... W dodatku tam Zderzacz Hadronów - mój fajowy wujek, który sie tym zajmował zmarł przedwczoraj nagle... icon_sad.gif
Napisze do nich po prostu

EDIT
aaa, juz odkrylam.. ale i ta wersję papierową bym wolała
Cleo
Zaprenumerowałam samo Neutrino- 14 zł za rok. Zobaczymy, jak sie sprawdzi:)
Truśka
CYTAT
Zaprenumerowałam samo Neutrino- 14 zł za rok.

A jak ? bo na stronie nie widzę takiej możliwości. icon_rolleyes.gif
Cleo
Napislam do nich, podali konto:)

Poniżej treść mejla od pani z Redakcji:


(...) samo Neutrino w prenumeracie rocznej (4 zeszyty) wynosi 14
zl. Jest tez mozliwosc zaprenumerowac Foton z Neutrinem za
kwote 30 zl. Pieniadze nalezy wplacic na konto:

Wydzial Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
”FOTON”
Bank PEKAO S.A. O/Kraków
Nr r-ku: 59 1060 0076 0000 3210 0002 3180

Bardzo prosze o podanie dokladnego adresu, na jaki ma byc
czasopismo wysylane, od ktorego numeru ma sie rozpoczac
prenumerata oraz o podanie nr NIP potrzebnego do wystawienia
faktury.
Pozdrawiam
Anna Gagatek
--
Anna Gagatek<anna.gagatek@uj.edu.pl>
Zespol Zakladow Fizyki Teoretycznej
Instytut Fizyki UJ
ul.Reymonta 4
30-059 Krakow

Truśka
Dzięki icon_wink.gif
mama_wolfa
fajne, muszę poszukać u nas takiego czegos icon_smile.gif narazie jesteśmy na etapie kids national geographic icon_razz.gif
anetadr
Podnoszę temat, bo znalazłam kolejne fajne czasopismo, które może być przydatne dla młodzieży szkolnej. Jest to Świat Matematyki.

Fragment opisu ze strony redakcyjnej:
CYTAT
"Świat Matematyki" jest dotąd jedynym w Polsce czasopismem matematycznym kierowanym do młodzieży szkolnej. Na fakt, że adresowany jest do nastolatków, wpływa dobór tematyki pozwalającej pokazać młodzieży szeroki obraz matematyki, z położeniem szczególnego nacisku na zagadnienia stymulujące zainteresowanie tą dziedziną (na przykład na matematykę rozrywkową). Atrakcyjny i nowatorski jest również sposób prezentacji zadań, które choć bywają trudne, są jednak tak przedstawione młodemu Czytelnikowi, że zrozumie je zarówno uczeń wyrobiony matematycznie, jak i nieco słabszy.


Przy okazji linkuję stronę internetową portalu Interklasa, na którym znaleźć można filmiki z wyjaśnieniami różnych zadań matematycznych (projekt Mat+ma, aktualnie reklamowany w TV).

Aneta
agama76
Aneta, wielkie dzieki!

A.
anetadr
Znalazłam kolejne fajne czasopismo dla dzieci: Tropami przyrody.

Informacja ze strony czasopisma:
CYTAT
Magazyn dla dzieci powstaje głównie z myślą o uczniach szkoły podstawowej, nie ma bowiem przyrodniczego pisma o ogólnokrajowym zasięgu dla dzieci w tym wieku. Koncentrujemy się na przyrodzie polskiej (choć pojawiają się również ciekawostki ze świata), ponieważ jesteśmy przekonani,
że zdobywanie wiedzy należy zaczynać od najbliższego otoczenia. Chcemy bawić i uczyć naszych czytelników, pokazywać, jak ciekawa może być natura, a także uświadamiać, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy – począwszy od najprostszych zasad: nieśmiecenia i nieniszczenia, czyli szacunku dla przyrody. Wydawałoby się, że to sprawy oczywiste, ale wystarczy spojrzeć na obrzeża lasów, żeby się przekonać, jak dużo mamy do zrobienia.
Przekazujemy wiedzę podstawową, ale solidną, na bazie której można rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Współpracują z nami biolodzy, leśnicy, myśliwi, fotograficy, którzy są prawdziwymi przyrodnikami-pasjonatami. Chcemy bowiem, aby lektura „Tropami przyrody” dobrze uzupełniała informacje, jakie dzieci otrzymują w domu czy w szkole.
Dwumiesięcznik „Tropami przyrody” ukazuje się nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos, wydawcy „Lasu Polskiego”, „Braci Łowieckiej”, „Drwala” i AGROmechaniki”.


Aneta
Saskia
wielkie dzięki icon_wink.gif
czasopismo akurat dla Michała
Villi
Dla mojego Michała też icon_smile.gif Dziękuję!
anetadr
Odgrzebuję temat, bo trafiło mi się czasopismo dla młodych przyrodników. Oblicza Neuronauki są redagowane przez studentów, ale artykuły są krótkie i napisane dość prostym językiem. Myślę, że nastolatki znajdą w nim ciekawe rzeczy.

Aneta
anetadr
Dorzucę jeszcze Sekrety Nauki.

Aneta
greg12345678
CYTAT(anetadr @ Thu, 06 Aug 2009 - 19:45) *
Może kogoś zainteresuje czasopismo dla uczniów o fizyce i astronomii - Neutrino, które właśnie wynalazłam przy okazji innych poszukiwań. Jest ono przygotowywane przez Instytut Fizyki UJ.

Z tego, co przejrzałam, to wygląda bardzo sympatycznie i przystępnie omawia zjawiska fizyczne.

Myślę, że w zalewie pisemek typu "Dziewczyna" czy "Bravo Girl" warto promować takie przedsięwzięcia.

Aneta

greg12345678
Polecam Abecadło i Akademię malucha, miesięczniki edukacyjne dla dzieci w wieku 4- 6 lat. Wydawane przez Axiomat, wydawcę znakomitych książeczek dla dzieci. Abecadło jest opracowane zgodnie z podstawą programową dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych .Można je zaprenumerowac na stronie wydawnictwa www.aksjomat.pl, a Akademię Malucha na akademiamalucha.biz.pl
Bardzo przystępne ceny rocznych prenumerat ( chyba nie przekraczają 60 zł/rok)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.