To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból palca

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ulla
Od tygodnia boli mnie ręka. Znaczy ściślej boli mnie jeden palec. Niedokładnie wiem od kiedy, acz uświadomiłam sobie, że boli, tydzień temu. Zwaliłam na jakieś nadwerężenie, przy okazji pływania na łódce, zdawania egzaminu itp i stwierdziłam, że minie.. Wydawało mi się że bolą mnie dwa palce prawej dłoni - dyskomfort sprawiało mi zaciskanie dłoni w pięść, i czułam się tak jakbym komuś dała w zęby i nadwerężyła tę część dłoni. Tydzień minął, ból nie, ściślej rzecz biorąc boli bardziej.
Dziś dokładnie obmacałam całą rękę i wyszło mi, że boli mnie tylko jeden palec - środkowy, w okolicy przyczepu paliczka do kości śródręcza. Czuję się tak jakby bolał mnie zarówno staw, jak i kość...acz brak obrzęku, zaczerwienienia, czegokolwiek. A ja mam trudność w utrzymaniu czajnika elektrycznego w prawej ręce. Największy ból jest kiedy ruszam palcem w płaszczyźnie poziomej (w kierunku sąsiednich palców), czyli również jak trzymam czajnik, bo wtedy staw pracuje w tej samej płaszczyźnie.

I nie wiem co to może być???



Ps. tak wiem, muszę pójść do lekarza, ale z racji braku jakichkolwiek widocznych objawów zewnętrznych lekarz pewnie mnie oleje; więc pewnie badania będę musiała zrobić na własny koszt, dlatego chciałabym mieć choćby ulotną wizję - co właściwie mam badać i jakie badania zrobić.
Carrie
ulla poczytaj o Zespole Cieśni Nadgarstka, pasują objawy, czy to nie to?
Iskierka25
Moze dobrze byłoby przejsc się do lekarza?
ulla
Dzięki, na razie wybieram się do apteki, bo mam lek do odebrania, no i dziecko zrobiło sobie przepaskudną kilkunastocentymetrową szramę na plecach (taką mocno nabiegniętą krwią, w dwóch miejscach przecietą), jak spadło z szafki na krawędź łóżka i nie wiem, czy nie powinnam tego czymś potraktować, żeby się szybciej goiło. To zapytam panią o coś na palec. Altacet nie działa, co mnie to nie dziwi, bo nie mam cienia opuchlizny.

Pójście do lekarza jest teoretycznie dobry wyjściem, ale nie mam żadnych zewnętrznych objawów, że coś mi w ten palec jest i mam uzasadnione obawy co do tego, jak zostanę potraktowana i szkoda mi czasu, na wysiadywanie w przychodni.
Aha zespół cieśni nadgarstka też mi się nie widzi. bo nic prócz palca środkowego mnie nie boli.
Mafia
Mnie tak boli mały palec (rwie) z powodu nacisku na kręgi w górnej części kręgosłupa. Nie masz tego typu problemów?
ulla
Z kręgosłupem nie...a przynajmniej dotąd nie miałam.
ulcik
Ulla też tak mam ale po zażyciu piguły przeciwbólowej - ale takiej ze wskazaniem na kręgosłup -nie mam przy sobie ale jak coś to ci poszukam nazwy - przeszło

ulla icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.