To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kwas borowy dla malucha?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamaMichałka
Mam pytanie,czy któraś z Was słyszała o tym,że można przemywać oczka roztworem kwasu borowego?
Mojemu synkowi (4,5 miesiąca) łzawiło jedno oczko i pediatra w przychodni zaleciła przemywanie tym roztworem.Kupiłam takowy(3%) w aptece i już sama nie wiem...Na butelce wyraźnie tłustymi literkami napisane jest,że nie wolno stosować u niemowląt i dzieci do lat 11-tu.Poza tym przeczytałam,że stosuje się go na skórę przy zmianach zapalnych a o oczach nic nie wspominają.
Kupiłam sól fizjologiczną i tym sobie poradziłam i przeszło ale zastanawia mnie ten kwas icon_rolleyes.gif
Może wiecie coś na ten temat?
Pozdrawiam
Monika.
ANKA
ja stosował go na pleśniawki w buzi o oczach też nie słyszałam lepiej się upewnij bo lekarze icon_evil.gif omylni często są

Pozdrawiam i życzę zdrówka
Mika
Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowała.Po pierwsze to kwas,po drugie oczka to bardzo wrażliwe miejsca.Lepiej skonsultuj się z innym lekarzem w tej sprawie.
gosiar
Witaj icon_smile.gif
Pamiętam, że synkowi, jak łzwiło oczko, to przecierałam je często w ciągu dnia zielem świetlika. Herbata do kupienia w aptece czy sklepie zielarskim, parzona jak normalna herbata, tylko, że w 1/3 szklance wody.
Na zmianę z rumiankiem. Pomogło bardzo szybko icon_biggrin.gif
Z tym kwasem nie ryzykowałabym icon_rolleyes.gif
Gosia.
ez
Ja wiem, że zapalenie przybrzeży i spojówek leczy się roztworem kwasu bornego tylko nie wiem w jakim stężeniu.
Ell
Tak z tym kwasem to ciekawe, pielęgniarka w szpitalu też mi o nim wspomniała. Zakupiłam całą butlę i identycznie jak ty! Nie odważyłam się i nie zastosowałam. A chodziło o przemycie przed pobraniem moczu na posiew.
Pozdrawiam
EL
anonimowy
Dziewczyny - upewnijcie się czy chodzi o kwas borowy czy o kwas borny. Oba są do kupienia w aptece i oba w stężeniach 3%. Borowego rzeczywiście nie można stos. u dzieci poniżej 11lat (napisane na etykiecie). Borny można
anonimowy
I kwas borowy i borny to tosamo (acidi borici) i nie stosuje się go u małych dzieci i niemowląt
anonimowy
Kwas ,borny lub borowy dla małych dzieci musi być 2% i zrobiony na receptę w aptece. Musi być zrobiony z jałowych komponentów. Przerabałam to teraz przy zapaleniu spojówek u synka. I niestety nie wszystkie apteki takowy moga zrobić. Marcyk
Ps. Napewno tym 3% nie można przemywać oczu maluchów.
mamaMichałka
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi icon_smile.gif Nie odważyłam się zastosować tego kwasu. Narazie pomogła zwyczajna sól fizjologiczna ale wizyta u okulisty nas chyba nie ominie icon_sad.gif
Monik
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.