To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szumi mi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Arwena.
Od paru dni, z przerwami. Dzisiaj znacznie się nasiliło, stało się u*****liwe i nieprzyjemne, glowa pobolewa ale nie jakos specjalnie. Cisnienie 90/70 mierzylam dwa razy. Powinnam lecieć do lekarza czy wypić mocniejsza kawę icon_wink.gif?
aronka
A nie masz przytkanych uszu woskowiną? Może lepiej wybrać się do laryngologa?
Ika
Arwena, to się zdarza czasami przy niskim ciśnieniu własnym, kiedy atmosferyczne jest wysokie - jestem niskociśnieniowcem i miewam ten problem.
A inna sprawa, że szumami usznymi zaczynają się niektóre problemy ze słuchem.
Arwena.
Aronka, też tak z początku myślałam, ale nie. Wczoraj był lepszy dzień a dziś od rana znowu buczy...i głowa znowu boli. Po mojej migrenowej stronie buczy, więc nie wiem czy to się jednak nie łączy jakoś.

Czy do laryngologa trzeba skierowanie? Chyba w sumie pora na komplet badań, bo ze wszystkimi latam a siebie pomijam.
aronka
Arwena, jeśli to tak z przerwami, to chyba faktycznie nie woskowina. Od razu pomyślałam o tym, bo sama miałam nieraz tego typu problemy, zwykle z prawym uchem. Lekarka powiedziała mi, że zwykle zatyka się to ucho, na którym się śpi, chociaż na logikę powinno być odwrotnie. icon_rolleyes.gif
Wybierz się koniecznie do lekarza. Nie wiem, jak jest ze skierowaniem, chyba nie trzeba. Ja mam kartę w LIM - ie, więc takie rzeczy tam załatwiam bez skierowania.
I zadbaj o siebie, naprawdÄ™.
e_Ena
Do laryngologa (oczywiście na NFZ) trzeba skierowanie, chyba że Arwena była już w tym roku i ma kartę założoną. Ale jeżeli to pierwsza wizyta to skierowanie potrzebne.
Mika
mi też szumi albo się zatyka -jak ciśnienie wariuje
miewam też zamiennie z uczuciem zatkanego nosa
samo się odtyka icon_wink.gif albo próbuję sobie pomóc zaciskając nos i wydmuchując nim powietrze -czasem pomaga
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.