To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Internet bezprzewodowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Choco.
Myślę o internecie bezprzewodowym- w dzień mam mało czasu na forum, maile itp. a w czasie nocek w pracy, gdy dzieciaki śpią a ja nie ganiam za gościem kręcącym się pod oknami tudzież nie przeganiam szczurów spod drzwi to mam duuużo wolnego czasu. Wtedy miałabym idealną okazję do nadrobienia zaległości w odpisywaniu na maile, forum itp. Nie mam kompletnie pojęcia o tym jaki internet bezprzewodowy wybrać (brałabym z domu laptopa), jaki jest dobry, i czym się kierować. Jeśli możecie coś polecieć to będę wdzięczna.
fafura
Ja mam internet bezprzewodowy Play. Jestem zadowolona- nie mam problemów z zasięgiem i prędkością. Użytkuję od około 5 miesięcy i w tym czasie 1 dzień miałam (jakoś na początku) kiepski- cały dzień błąd połączenia wychodził,ale następnego już jak ręką odjął i od tego czasu nie ma problemów (zakładam, ze coś na rzeczy z nadajnikami było).
Ważne, aby sprawdzić kto w twojej okolicy ma dobry zasięg. Gdy brałam Play mogłam do 10 dni oddać, gdybym nie była zadowolona. Pani w salonie poinformowała nas, że owszem- mieli zwroty, ale z innej miejscowości (ok 15 km od nas). Nie ma problemu- jeśli nie będę zadowolona, bez mrugnięcia okiem w 10 dni mogę oddać. Nie oddałam- jest ok.
Nie narzekam na prędkość, choć mojemu mężowi przeszkadza w grach on-line (byt wolny- ale gra wciąż, więc widać nie jest aż tak źle).
Z tego co się orientuję (poprawcie mnie jeśli tak nie jest) operatorzy "moce przesyłowe" wykorzystują w pierwszej kolejności na połączenia telefoniczne, a dopiero potem na internet. Ponoć w Play mają zagwarantowaną część owych "mocy przesyłowych" (nie wiem czy tak to się nazywa, ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi) tylko na internet i dlatego sieć nie jest obciążona i internet "lata" bez problemów.
Nie wiem, czy to prawda, niemniej ja jestem zadowolona.
Ostatnio zdarzyło nam się, że przekroczyliśmy limit ściąganych plików. W Play jest możliwość jednorazowego bądź stałego dokupienia pakietu- wygodne, gdy chcesz mieć stosunkowo niski abonament, a w razie czego możesz dokupić pakiet. Aha- gdy przekroczyliśmy limit internet wciąż działał, choć z prędkością "kosmiczną" 29.gif
DobryGosc
Hej,
przy wyborze mobilnego internetu podstawowym kryterium jest zasieg, limit pobierania danych i jakosc uslug (rozlaczanie, szybkosc, opoznienie, obsluga klienta otp.) Moje doswiadczenia z Play sa takie, ze dziala on tylko w miastach, a pani na infolinii, nie dosc, ze robi laske, ze odbiera telefon, to pozniej, albo nie mowi calej prawdy, ale w zywe ucho klamie (mialem taka sytuacje z modernizacja lacz w warszawie, grrr). Zaleta Playa jest dosc niska cena. Mimo to - nie moge polecic.

Ja gdybym bral teraz internet mobilny, to najbardziej zainteresowalbym sie oferta Orange'a. Dlaczego? Bo maja technologie CDMA w ofercie. Czyli technologie internetu radiowego, dzialajacego na nizzsych czestotliwosciach, dzieki czemu ma wiekszy zasieg, ale najwazniejsze jest to, ze poza miastem nie musisz dzialac na EDGE, tylko na CDMA wlasnie. Efekt jest taki, ze masz mniejsze opoznienia i szybsze transfery.

fafura
CYTAT(DobryGosc @ Fri, 28 Aug 2009 - 13:19) *
Moje doswiadczenia z Play sa takie, ze dziala on tylko w miastach, a pani na infolinii, nie dosc, ze robi laske, ze odbiera telefon, to pozniej, albo nie mowi calej prawdy, ale w zywe ucho klamie (mialem taka sytuacje z modernizacja lacz w warszawie, grrr). Zaleta Playa jest dosc niska cena. Mimo to - nie moge polecic.


No widzisz DobryGościu - a ja mieszkam w małym miasteczku (gmina miejsko-wiejska) w zachodniej Małopolsce. I u mnie transfer hula po łączach, że miło. I nawet pani na infolinii zgłosiła się już po 2 sygnale i w ciagu 15 minut miałam aktywne to, co sobie zamówiłam.

Reklama - o ile nie jest niezgodna z regulaminem (do lektury którego zapraszam)- powinna opierać się na wychwalaniu własnego produktu, a nie obrażaniu konkurencji.
Choco.
CYTAT(DobryGosc @ Fri, 28 Aug 2009 - 14:19) *
a pani na infolinii, nie dosc, ze robi laske

Czasem brak polskich znaków potrafi zbić człowieka z tropu:) icon_smile.gif icon_smile.gif

Fafura- dziękuję.
zilka
Ja mam Blue Connecta (Era) od wielu lat i nie narzekam. Działa prawie wszędzie aczkolwiek w jakiś wielkich dziurach potrafi mieć mało kresek. Na infolinię w życiu nie dzwoniłam więc nie wiem jak szybko się zgłasza Pani i czy oferuje dodatkowe usługi poza informacją 08.gif

Ale nie znam też infolinii (dowolnej, bank, czy cokolwiek) gdzie obsługa NIE robi laski.. tej, łaski chciałam powiedzieć.
Mika
napewno trzeba brac pod uwagę prędkość,limity pobierania (po przekroczeniu limitu prędkość spada) i fakt czy oferowany modem będzie kompatybilny z posiadanym laptopem-bywaly przypadki,że operatorzy nie brali odpowiedzielnści za to,że modem nie chciał chodzić na danym laptopie
warto przeszukać net w tym temacie,poszukac jakiś tabel porównawyczych
moja siostra ma orange -nie narzekała jak siedziała z nim w szpitalu icon_wink.gif
Choco.
Rozumiem, dziękuję. W takim razie będę musiała porównać oferty, prędkości, limity i całą resztę. Nigdy nie byłam w tym dobra ale może coś wymyślę.
Pozdrawiam
Marcin - dp
Pamiętaj że przy wyborze internetu bezp. musisz uważać z kim nawiązujesz współpracę. Często w takich sieciach niektórzy użytkownicy dokonują obrotu nielegalnym oprogramowaniem lub muzyką i filmami. Możesz nie mieć z tym nic wspólnego ale w Polsce nie ma obowiązku gromadzenia szczegółowych danych o tym co użytkownicy robią w sieci i np Ci tańsi operatorzy tego nie gromadzą. Co za tym idzie? Gdy policja namierzy takiego przestępcę i nie będzie miała danych o tym kto dokłądnie z sieci prowadził taką działalnośc to Ty również stajesz się osobą podejrzaną. Mało kto o tym wie ale policja może tobie zarekwirować komputer żeby sprawdzic czy to czasem nie ty i tak zrobią każdemu użytkownikowi bo przeważnie jest ich nie więcej niżkillkunastu w takiem osiedlowej sieci.

Najlepiej podpisuj umowę ze znanym operatorem i dowiedz się czy sledzą dokłądnie ruch wewnątrz ich sieci.
mamax2
Ja kiedyś miałam internet drogą radiową - koszmar.Nie dość że facet miał sieć wogóle nie zabezpieczoną / o czym dowiedziałam się po rozwiązaniu umowy/ to przez połowę m-ca internetu wogóle nia miałam, Teraz mam neostradę - stałe łacze i jestem bardzo zadowolona.
dorthe81
w zależnosci skąd jestesnp. u mnie rewelacyjnie chodzi z orange bo mamy dużo nadajników tutaj a era juz nie tak. natomiast w Wawie słyszałam ze z playa super śmiga a orange tak sobie:)
skanna
Dziewczyny, a takie 2 GB to dużo czy mało - nie ściągam nic z sieci, przeglądam fora, ściągam pocztę, korzystam z komunikatorów, a w dodatku internet bezprzewodowy miałby być dodatkowo - w domu mam sieć z kablówki. Wystarczy mi, czy nie?
agak
Skanna, wystarczajÄ…co jak na Twoje potrzeby.
Mam 5 GB i miesięcznie ściągam kilka filmów a nigdy nie udało mi się przekroczyć limitu.
Tigerek
Że się wtrącę - mój narzeczony ma Orange'a i czasami to krzyż pański, testowaliśmy iPlusa i było super icon_smile.gif - w mojej okolicy nawet w okolicznych wsiach Plus ma super zasięg, zależy od lokalizacji widać.
Mika
CYTAT(skanna @ Mon, 28 Dec 2009 - 20:56) *
Dziewczyny, a takie 2 GB to dużo czy mało - nie ściągam nic z sieci, przeglądam fora, ściągam pocztę, korzystam z komunikatorów, a w dodatku internet bezprzewodowy miałby być dodatkowo - w domu mam sieć z kablówki. Wystarczy mi, czy nie?


a sprawdzałaś czy Twoja kablówka nie daje bezprzewodowego?
ja dopłacam do swojej kilka zł i mam oba łącza z jednego kabla
skanna
CYTAT(Mika @ Tue, 29 Dec 2009 - 10:26) *
a sprawdzałaś czy Twoja kablówka nie daje bezprzewodowego?
ja dopłacam do swojej kilka zł i mam oba łącza z jednego kabla


Mika, ja nie potrzebuję w domu, w domu mam router. Ja potrzebuję mobilnie, tam, gdzie pójdę z lapkiem.
Danale
Ja sobie pozwole odswiezyc watek.

Czy macie jakies doswiadczenia z internetem Polsatu??
gosiagosia
CYTAT(skanna @ Tue, 29 Dec 2009 - 15:04) *
Mika, ja nie potrzebuję w domu, w domu mam router. Ja potrzebuję mobilnie, tam, gdzie pójdę z lapkiem.


my mamy z mezem w orange i dziala ok. po przekroczeniu limitu predkosc spada, ale ja np mam 1000mb i wykorzystuje moze z 10%tego
milutka
Dziewczyny, mój mąż potrzebuje internet, aby korzystać z niego jak jest w Niemczech. Może macie jakieś doświadczenia?
Nitro
My mamy LTE z Plusa - bardzo szybki, bezproblemowy ale tez (chyba) drogi - 70pln miesięcznie. Wcześniej mieliśmy zwyklego iplusa i nie byłam zadowolona.
Pilawianka
Nitro, jaki jest limit za te 70zł?
Mam internet z Play, nie jest zły, z roku na rok płacę coraz taniej ale chwilami chodzi tak wolno, że mam ochotę wywalić to ustrojstwo przez okno.

Milutka, ponad rok temu pracowałam jako konsultantka Orange i wtedy nie było możliwości używania ich internetu poza granicami. Nie wiem jak jest teraz.
Nitro
Mlodziutka, 13 giga (7 + 6 gratis), po przekroczeniu predkosc transferU spada.
celina20
Do użytku domowego korzystam z tego dostawcy: https://bignet.pl/ i polecam bo po przeżyciach z internetem mobilnym miałam już dosyć icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.