To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czekaj, czekaj

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Słuchajcie, to jak to jest - zadzwoniłam do kilku przedszkoli państwowych (rozchodzi się o wrzesień 2010, a nie o teraz) i wszyscy odsyłaja mnie do LUTEGO, bo dopiero w marcu zaczyna się rekrutacja i teraz to w ogóle nie ma o czym ze mną rozmawiać. Natomiast w rozmowie padało słowo-klucz, czyli, że istnieją już listy rezerwowe i wcale nie jest powiedziane, że w ogóle jakieś wolne miejsca w lutym będą. To skąd, ja się pytam, ta lista?

Jak mam do cholery załatwić to przedszkole?
angelum
czarna magia - wiem
nabór owszem w marcu jak co roku, ale ludzie zapisywali w zeszłym roku już na dwa lata naprzód icon_wink.gif
Gruszka
No własnie - jest wrzesien i ja chce zapisac na rok naprzód - to jak mam to zrobić?
angelum
Albo prywatne, albo czekać do marca icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Może ta lista rezerwowa to są dzieci, które się w tym roku nie dostały i będą przyjmowane, jesli sie zwolni jakieś miejsce ???
Gruszka
Czyli, że ja - zapisując się w marcu - od razu też wskoczę na rezerwową, a nie poprostu na główną...?
angelum
Gruszka, nie mam pojęcia - może zadzwoń do kuratorium i powiedz, że jest taka a taka sprawa, i zapytaj co masz robić.
Jeśli przedszkole postepuje nieuczciwie, to się kuratorium tym zajmie icon_smile.gif
candace
u nas jest normalnie rekrutacja w marcu. każdy zapisuje apiat od nowa - pierwszeństwo maja dzieci co już chodziły do przedszkola. Z dzieci co sie nie dostały tworzy sie liste rezerwową na dany rok, często ktos rezygnuje, odchodzi i wtedy trafiaja dzieci z rezerwy. ale w marcu wszyscy od nowa składają podania...
aluc
na listach rezerwowych mogą być dzieci z rocznika 2007, które były zgłoszone, ale odpadły ze względu na wiek - dwa lata temu miałam taką właśnie propozycję, co by wpisać Olka na listę rezerwową, że być może coś koło Nowego Roku się zwolni, zrezygnowałam, bo i tak nie "chodziłam do pracy"

w marcu natomiast rozpoczyna się normalna, regularna rekrutacja, są terminu na składanie podań i wedle mojego rozeznania nie można takiego podania złożyć wcześniej, przed rozpoczęciem rekrutacji
trylinka
Dzwoń do skutku cały wrzesień. Ludzie często rezygnują, bo dziecko nie wytrzymuje. Albo są skreślani, bo się nie zgłosili. Dzwoń, bo już w połowie września znienacka znajdują się wolne miejsca to tu to tam. Mój znajomy tak załatwił przedszkole właśńie.
Mika
CYTAT(aluc @ Tue, 01 Sep 2009 - 13:37) *
na listach rezerwowych mogą być dzieci z rocznika 2007, które były zgłoszone, ale odpadły ze względu na wiek - dwa lata temu miałam taką właśnie propozycję, co by wpisać Olka na listę rezerwową, że być może coś koło Nowego Roku się zwolni, zrezygnowałam, bo i tak nie "chodziłam do pracy"

w marcu natomiast rozpoczyna się normalna, regularna rekrutacja, są terminu na składanie podań i wedle mojego rozeznania nie można takiego podania złożyć wcześniej, przed rozpoczęciem rekrutacji


dokładnie tak
rezerwowa jest lista maluchów młodszych wiekowo
w marcu rekrutacja zaczyna się od zera -czyli każdy ma równe szanse na dostanie się
z resztÄ… decyduje o tym komisja a nie "kto pierwszy ten lepszy"

może mieszkam na zadupiu ale u nas nigdy nie było zapisów na 2-3 lata do przodu ani do przedszkola ani do szkoły
Pronto
CYTAT(Gruszka @ Tue, 01 Sep 2009 - 14:56) *
Czyli, że ja - zapisując się w marcu - od razu też wskoczę na rezerwową, a nie poprostu na główną...?


Nie - lista rezerwowa jest na TEN rok (od września 2009 do czerwca 2010). W marcu będzie rekrutacja na następny rok, czyli ta, która Cię interesuje. Babki z przedszkola Ci namieszały w głowie, bo chciały przekazać jak najwięcej informacji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.