To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

aparat cyfrowy - jaki polecacie i dlaczego?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agnecha
całkiem się nie znam na tych aparatach, pomóżcie coś wybrać.

Oczywiście coś nie za drogiego ale dobrego (żeby nie popsuło się po dwóch latach użytkowania jak te poprzednie cyfrówki)

nie musi mieć nie wiadomo ile pikseli, dobre zdjęcia, bateria by długo trzymała
myślę też o 'stałym'/niewysuwanym statywie (to chyba statyw?) bo to mi w tych dwóch poszło, i matryca

jaki model polecacie? thx icon_smile.gif
anax
Ja mam panasonic lumix 0,7 pixeli i sobie chwalę.jedyny minus to że nie można odtworzyć głosu jak nagra się filmik.W nowszych modelach podobno już jest.I dla mnie ważne było żeby był ładowany na baterie paluszki(mam akumulatorki 2szt)
Nie wiem jak zachowują się te specjalne ładowarki a baterii mam sporo i używam i do aparatu i do zabawek.
A tak ogólnie to na aparatach też się nie znam.icon_smile.gif
mamax2
ja polecam aparaty cyfrowe canon sx1000 - jakość zdjęć rewelacyjna, prosty w obsłudze.
Marcin - dp
polecam canon sx110 is - aparat tani bo koszt to około 650zł a całkowicie wystarczający na domowe i półprofesjonalne warunki. Można go używać w wersji dla laika jak również przestawić na niemal całkowicie ręczną obsługę.

Zdjęcia wychodzą super, do tego filmy, które także maja niezłą jakość. Oczywiście jak niemal przy każdym aparacie filmy są nagrywane bardzo nieekonomicznie więc po zgraniu na dysk najlepiej przekonwertować jakimś programem do tego aby zajmowały mniej miejsca bo przykłądowo 1 min. wilmu zajmuje około 100MB a po konwertowaniu około 3MB a jakość prawie się nie różni.
agnecha
anax mamax2 Marcin - dp dzieki za rady
właśnie canona mi najbardziej sie podobają icon_biggrin.gif

anax to dziwnie jakoś, filmik nagrywasz a bez głosu...

Marcin - dp super aparacik, dzieki za rade.
a możesz powiedzieć laikowi takiemu jak ja icon_wink.gif jakim programem najlepiej przekonwertować i jak, ja nigdy w to sie nie bawiłam i nie wiem jak icon_redface.gif
Latte_macchiato
Ja mam Fuji FinePix S9600 i jestem bardzo z niego zadowolona
oto opinie o nim:
https://foto.recenzja.pl/Fuji_FinePix_S9100___S9600-rec-1476/

pozdrawiam
Marcin - dp
CYTAT(agnecha @ Fri, 18 Sep 2009 - 19:17) *
anax mamax2 Marcin - dp dzieki za rady
właśnie canona mi najbardziej sie podobają icon_biggrin.gif

anax to dziwnie jakoś, filmik nagrywasz a bez głosu...

Marcin - dp super aparacik, dzieki za rade.
a możesz powiedzieć laikowi takiemu jak ja icon_wink.gif jakim programem najlepiej przekonwertować i jak, ja nigdy w to sie nie bawiłam i nie wiem jak icon_redface.gif


ocztwiscie - program MediaCoder - jest za darmo i w polskiej wersji jezykowaj

ustawiasz sobie folder docelowy - czyli taki gdzie bedzie przekonwertowany plik

w zakladce video przestaw np. na "Xvid", zakładka Audio na "lame mp3" i reszte pozostaw na standardowych ustawieniach
agnecha
dziekuje
Marcin - dp
icon_smile.gif bardzo prosze
dorthe81
ja mam samsung s1060.polecam wszystkie niezbedne dodatki posiada, rozdzielczosc 10 mpix i wiele innych funkcji. super foteczki wychodza
Xenna
Ja mam OLYMPUS FE-150 i powiem szczerze,byłam zadowolona na samym początku aż do momentu gdy jakoś zdjęc fatalnie się pogorszyła!!!Aby uzyskać fotki w miarę dobre to muszę wyłacznie robić zdjęcia w południe,kazde zdjęcie zrobione w poźniejszych godzinach jest zafałszowane,takie jakby było brudne,szare kolory a już nie wspomnę o jakości zdjęć zrobionych w ruchu,wszystkie wychodzą zamazane także SZCZERZE ODRADZAM!!!!
dzidek5
Narazie mam starego Fuji, ale teraz, jakoś w przyszłym roku chcę wymienić na lustrzankę.
gozar
Ja też się na znam na aparatach
Mam Canona A 640 10 mpx i chwalę sobie w nim to, że ma zamykany ekran tak jak w kamerze. Dzięki temu trudniej jest stłuc ekran jak to się nagminnie zdarza moim "ostrożnym" znajomym icon_wink.gif

Ale...
Jak już będę bogata icon_wink.gif i nie będę miała co zrobić z kasą to kupę sobie mega wypasiony najdroższy i najprofrsjonalniejszy , i naj , naj (zabrakło mi przymiotników icon_smile.gif ) to w końcu nauczę się może robić za.jeb.iste zdjęcia ( aluc strzeż się icon_twisted.gif )
Naz
CYTAT(dorthe81 @ Sun, 22 Nov 2009 - 12:36) *
ja mam samsung s1060.polecam wszystkie niezbedne dodatki posiada, rozdzielczosc 10 mpix i wiele innych funkcji. super foteczki wychodza


skonfrontuję opinię, mam samsunga, rozwalił się dokładnie po wygaśnięciu gwarancji
podobnie mojej mamie i teściowej bośmy zachwyciły się wyglądem tegoż
cena naprawy przewyższa w tej chwili wartość aparatu, więc ja nie polecam
szczurki2
PodnoszÄ™ temat ,bo porady mi trzeba.
stanęłam a właściwie nasz stary aparat postawił nas przed faktem zakupu nowego aparatu fotograficznego.
Mieliśmy takiego zwykłego małego olympusa.
Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie parametry powinien posiadać. Cena ,żeby nie powalała.
Ulinka
Ja chętnie też przyłącze się do poszukiwań. Obecnie mam zwykłego NICONA Coolpix 5200, ale zaczyna szwankować. Chciałbym teraz kupić Canon eos 350 lub 400??? Może ktoś użytkuje i może mi coś o tych modelach napisać??? 06.gif
Użytkownik usunięty
Nasza Córka uwielbia robić zdjęcia. Miala prościutkiego Nikona, ale jej padł, na Komunię postanowiliśmy jej więc nabyć aparat. Kupiliśmy za 840 zł aparat Sony (nie pamiętam modelu, musiałabym zajrzeć), który ma ileś tam milionów pikseli (to akurat W OGÓLE mnie nie bierze, bo co z tego, że aparat ma tych pikseli mnóstwo??? Piksel jest jednostką miary o NIEOKREŚLONEJ wielkości. Jeśli więc utkniemy miliard pikseli na matrycy wielkości paznokcia, to i tak d...pa zbita, a nie jakość nam wychodzi!). Więc nasz aparat ma ileś tam pikseli, za to... pracuje na matrycy Exmor, kręci filmy w jakości HD (przydaje się!), ZADZIWIAJĄCO radzi sobie ze zdjęciami, np. w jaskini (sprawdziliśmy!), no i przede wszystkim robi zdjęcia i filmy pod wodą!, co zaskoczyło nas w aparacie za takie pieniądze. A mamy z tym ubaw po pachy! Można go również zrzucić z 1,5 m i nic mu nie będzie. Obiektyw chroni metalowa obudowa. Jak dla mnie - bomba, choć po tym, jak przeszliśmy na lustrzankę nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś uwiedzie mnie zwykła "małpka".
basiaw
Ja mam nikon coolpix s200 https://manager.money.pl/hitech/aparatycyfr...parat,5375.html i bardzo go lubię, on jest maleńki, wszędzie go mogę wziąć, właściwie cały czas noszę go w torebce. Robi zdjęcia normalne, ja nie umiem robić zdjęć i korzystam tylko z automatu icon_smile.gif ale czasami używam jakichś scen. Filmiki też dobre nagrywa. Polecam go, jednak widzę, że już ciężko go dostać, ale pamiętam, że nie był drogi.
Madie
Ja moge powiedziec jakich nie polecam- canon: padl z niewyjasnionych przyczyn na wakacjach. Na wycieczce zrobilismy nim 2-3 zdjecia i wywalilo komunikat o slabej batrii. No nic, zdarza sie, baterie do d***. Kupilismy nowe, energizer alkaiczne i to samo- slaba bateria. Potem inne chyba duracell i to samo.
No nic,spisalismy go na straty. Juz nigdy pozniej nie zadzialal.

Teraz mamy Nikon coolpix l20 i jest dokladnie to samo. Nie dziala ani na akumulatorkach ani na nowiutkich bateriach. Niestety mamy go juz 3 lata,wiec po gwarancji. Tak, zepsul sie zaraz po gwarancji...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.