To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szczepionka na meningokoki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

renata19750702
Po okropnych przeżyciach ze szcepionką na MMRII obiecałam sobie, że Jaśka więcej nie szczepię. Tymczasem w tym roku poszedł do przedszkola i przed oczami, jak przystało na panikującą matkę icon_sad.gif mam różne wizje. Przez chwilę znowu zastanawiałam się, czy nie zaszczepić go na meningokoki. Tyle, że zaraz za tym idą też czarne wizje ...
Szczepicie swoje przedszkolaki? Pytanie zwłaszcza do mam, których dzieci szczepienia znoszą nie najlepiej.
Pronto
Zaszczepiłam zarówno na meningo, jak i na pneumo. Na pnemo po chorobach w żłobku.
W zeszłym roku po trzech dniach była chora, teraz chodzi drugi tydzień i na razie ok. Mam nadzieję, że tak zostanie.
pcola
Renata,

przez długi czas wzbraniałam się przed szczepieniami dodatkowymi.
W ciągu ostatnich dwóch lat moje alergiczne dziecko przechodzi infekcję
za infekcją icon_sad.gif Szczepionka przeciwko pneumokokom czeka w lodówce
do 30 września, wtedy umówienie jesteśmy na szczepienie obowiązkowe
5-ciolatków, i pediatra Maksa powiedziała, że można to połączyć ze szczepieniem
przeciwko pneumokokom. Następny będzie antyHib. Mam dość, ile można zjeść
antybiotyków ? Pediatra do którego chodzimy prywatnie zalecił te szczepienia,
mówił, że dzidek i tak jest na lekach antyalergicznych więc reakcje poszczepienne
powinny być łagodniejsze. Nie mamy już nic do stracenia w tej kwestii, a może
coÅ› zyskamy.
Macio
Nie szczepię i szczepić nie będę.
Mika
CYTAT(Macio @ Fri, 11 Sep 2009 - 11:19) *
Nie szczepię i szczepić nie będę.


ja również
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(Mika @ Fri, 11 Sep 2009 - 22:04) *
ja również


SiÄ™ pdpiszÄ™
renata19750702
Dzięki dziewczyny. Nie zaszczepię. Chyba jednak bardziej boję się zaszczepić niż nie zaszczepić icon_sad.gif
Tośka
No, tu trzeba samemu podjąć decyzję nie opierając się na opiniach innych forumowiczek, bo ile nas tyle opinii...
Ja będę szczepić Matyldę zaraz po skończeniu roczku przeciw pneumokokom, wolę ryzyko szczepienia niż ryzyko chorób... Zwłaszcza, że Matylda chodzi do kącika malucha
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.