To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dolce Gusto?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
mamami
Czy ktoś używa tego cuda? Bardzo chętnie wysłucham wszelkich opinii, bo poważnie zastanawiam sie nad zakupem.
Wiem, ze kawa z kapsli, że mleko z proszku, że gdzie rytuał i takie tam, ale właśnie nam to pasuje bo..
Ja kawy nie pijam w ogóle, mąz też nie maniakalnie,
Nienawidze zapachu kawy więc proces mielenia i całego rytuału parzenia z ulgą pominę
Kolejnym argumentem za jest łatwośc obsługi i czyszczenia.

Poczytałam trochę na różnych forach i największą moją wątpliwość budzi teraz sklad kapsli. Czy kawy są od razu słodzone?
Jaco
Piłam dawno, o ile pamiętam nie są. Dla mnie największym mankamentem tego urządzenia jest to co jest niby największą zaletą - kapsle są gotowe i nie mam wyboru większego niż to co oferują kapsle. Nie wsypię kawy, która mi smakuje, jestem uzależniona od tego co w kapslach. Ale ja kawę piję z saszetki więc target ze mnie żaden 06.gif
Ciocia Magda
Mamami, poczytaj sobie o tych i innych ekspresach na forum Caffe prego. Podlinkowałam wątek o Dolce Gusto.
Ponoć kawa całkiem dobra, tylko drogo to w eksploatacji wychodzi.
No i ponoć znowu lepszy system z tych kapsułkowych to Nespresso.
mamami
Magda wczoraj czytałam ten podlinkowany przez ciebie wątek, dziękuję icon_smile.gif
Nespresso już droższy znowu, a ja cały czas biorę pod uwagę, że to będzie sprzet niewiele używany.
Hmmm... może uda nam sie namierzyc jakiegoś znajomego z tym ekspresem albo trafić na jakąś degustację i pewnie to zadecyduje.
skanna
Gosia, piłam ostatnio kawę z tego ekspresu i dla mnie bomba. Gdyby nie to, że pijemy razem z M. ok.100 kaw w miesiącu, a jeszcze goście do nas przychodzą na kawę, to już bym go miała icon_smile.gif A co do mleka - można kupić w tchibo świetny spieniacz-dzbanek, za 45 zł, żaden ekspres tak nie ubije pianki, co najwyżej bardziej nadmucha icon_biggrin.gif
candace
ja mam bo kawę w domu pije tylko weekendowo, więc koszt kapsułek mnie nie zabija.
robi sie szybko i smaczna... dziewczynki żłopią czekolade a ja cappucino, mąż testuje inne rodzaje- chyba z 8 mamy w tym na upały mrożoną- robi sie z lodem i zimna wodą.
jak na takie nasze uzuwanie to bardzo fajne i cena OK.
dankin-82
ja osobiście mam i bardzo lubię pic z niego kawę, dla mnie kapsułki są wygodne i nie jest aż tak źle z wyborem kawy,nam pasuje icon_wink.gif
mamami
Powiedzcie mi jesczze, czy kawy sa słodzone czy nie.
candace
nie są słodzone
mamami
CYTAT(lalicja @ Mon, 21 Sep 2009 - 09:36) *
nie są słodzone



Dzieki, bo właśnie gdzieś na jednym z forów pojawił sie głos że są słodkie, a to by ekspres dyskwalifikowało od razu.
candace
no, kwestia gustu i smaku, ja nie słodzę, mąż dosładza ale ewidentnie niesłodzone
mamami
Lalicja no własnie dlatego pytam, bo mąż kawy nie słodzi icon_smile.gif
candace
to mu zasmakuje...
czekoladę też troszke dosładzam ale jest własnie taka nieulepkowa...
naples
Ja sie zastnawiam nad senseo.. Ma moze ktoras z Was ?
Kalunia
my mamy a raczej mielismy seneseo....w sumie nic specjalnego. Kawa nie jest goraca (tak jak z innych ekspressow), jak dla mnie ma nijaki smak a jesli chodzi o inne napoje z senseo typu herbata, czekolada czy cappucino...nie polecam
naples
Dzieki za opinie icon_wink.gif
Ja obecnie mam CremiSimo Ariete, dostalismy w prezencie.
Ale jakos zbytnio mi sie on nie widzi. Znajoma ma wlasnie Senseo i chcemy sobie taki kupic...
Ciocia Magda
Moja siostra ma Senseo - coś w tym stylu nie wiem, czy są różne modele - ale ja bym nie polecała. Przez to, że ekspres jest plastikowy, nie nagrzewa się i kawa ma taki "płaski" smak - i faktycznie nie jest super-gorąca. Plusem jest bardzo łatwa obsługa - saszetki do kawy zupełnie takie jak do herbaty. Ale takie saszetki można stosować też w większości zwykłych ekspresów ciśnieniowych, w przeciwieństwie do kapsułek.
naples
Magda EZ, wlasnie nad takim sie zastanawialismy.Zalezy nam na latwej obsludze i mozliwosci ustawienia kawy na mala czy duza filizanke i aby nie trzeba bylo przy nim stac i czekac az kawa bedzie gotowa, tak jak to jest w naszym obecnym ekspresie, wg instrukcji icon_sad.gif

A czy jest mozliwosc zrobienia w nim tez goracej czekolady czy cappuciono ?

Magda EZ, dzieki za odpowiedz:)
Ciocia Magda
icon_smile.gif

A jaki ekspres macie teraz, że trzeba przy nim stać?

Jeśli chodzi o robienie czekolady i cappuccino to pewnie są takie saszetki - piłam taką niby "latte" z tego Senseo i zdecydowanie trzeba było dodać mleka - a poza tym zupełnie nie przypominało to klasycznej latte z kawiarni.

Do takich specjałów chyba przydatny ekspres z przystawką "cappuccinatore" - obejrzyj np. model Saeco Nina Bar. Polega to na tym, że masz rurkę, którą zasysa się mleko do środka ekspresu, jakoś magicznie podgrzewa i spienia icon_wink.gif i wylatuje super spienione. W opiniach o tym ekspresie (pewnie na ceneo) ktoś zachwalał, że dzieci uwielbiają kakao w tej wersji. Oglądałam ten ekspres na żywo i niestety też jest bardzo plastikowy - i w opiniach też można przeczytać, że kawa średnio gorąca.

Ja w końcu kupiłam "klasyczny" ekspres z kolbą - Zelmera. Można używać w nim saszetek, chociaż ja akurat nie korzystam. Moim zdaniem przygotowanie w nim kawy jest bardzo łatwe, chociaż faktycznie więcej po tym sprzątania niż w przypadku saszetek, no i jak robisz więcej kaw dla kilku osób, to trochę to trwa (ale to się tyczy wszystkich ekspresów ciśnieniowych). Mi na co dzień nie chce się spieniać mleka, ale to też nie jest szczególnie skomplikowane. Opisywałam go już szczegółowo w innym wątku, więc powiem tylko, że po półtora roku nadal jestem zadowolona i piję ok. dwóch kaw dziennie.

naples
Magda EZ, dostalismy jakis wynalazek, niby super nowy (sadzac po cenie) Ariete Fashion 1320. wyglada tak:


Wszystko fajnie, kawka smakuje super, ale bylam nieco rozczarowana, gdy sie okazalo, ze nie ma funkcji ustawienia kawy na mala czy duza filizanke i ze automatycznie sie nie wylacza. Trzeba przy nim stac i czekac az kawa 'naleci', bo moze przebrac... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Poza tym ekspres ma jakies tam cuda- robienie pary, ktore jest tak skomplikowane, ze dopiero za trzecim razem nam sie udalo icon_sad.gif

Dlatego wolalabym cos prostego, latwego w obsludze i taniego w eksploatacji. Nawet te padsy/wklady moga byc, bo nie sa az takie strasznie droge, ale wolalabym jednak chyba sama wsypywac kawe czy kakao do pojemniczka.

Jak bede miec czas, to z mezem siadziemy i na spokojnie zobaczymy, co wybrac.

I jeszcze raz dziekuje !!!! icon_smile.gif

milutka
CYTAT(mamami @ Mon, 21 Sep 2009 - 11:21) *
Dzieki, bo właśnie gdzieś na jednym z forów pojawił sie głos że są słodkie, a to by ekspres dyskwalifikowało od razu.


Dzisiaj dostałam od męża takie cudo na urodzinki i spróbowałam od razu ulubioną latę machiato i ta pianka jest słodka .
mamami
Już niestety dosżłam do tego, mleko jest słodzone ale już da sie kupić latte bez cukru icon_smile.gif
milutka
CYTAT(mamami @ Thu, 17 Dec 2009 - 21:45) *
Już niestety dosżłam do tego, mleko jest słodzone ale już da sie kupić latte bez cukru icon_smile.gif



dokładnie, wprowadzili late bez cukru icon_smile.gif

Co do dolce to jestem bardzo zadowolona, latte jest pyszna icon_smile.gif

Na święta to cudo wzięłam ze sobą do rodziców i efekt taki, że mama dzisiaj też sobie kupiła dolce gusto, bo stwierdziła, że to wygoda i kawka pyszna .
mamami
My też po kilku dniach użytkowania zadowoleni. Mężowi kawa smakuje, dzieci sie raczą czekoladką icon_smile.gif Jestem zaskoczona że ta kawa tak szybko sie robi i rzeczywiście nie mam mycia żadnego właściwie ani babrania sie fusami.
Mam nadzieję że na dłuższą metę też się to cudo sprawdzi.
Latte_macchiato
wczoraj zakupiłam to ustrojstwo, latte wychodzi super...ale czy Wam też głośno "chodzi" przy robieniu kawy ?
lalalala
Chodzi głośno, chodzi. Buczy.

Ja, gdybym mogła cofnąć czas, kupiłabym inny ekspres. Trochę dołożyć i taki co mieli kawę i pieni mleko już by był. A sobie to warstwami poukładać czy parzyć mocniej lub słabiej, to już bym sama umiała...
mamami
Głośny jest, ja bym jednak nie chciała żadnego innego niż na kapsułki, u nas sprawdza sie to idealnie.
Moja ulubiona kawa to Mocha icon_smile.gif bo ja niekawowa jestem, a ta bardziej jak kakao smakuje.
Latte_macchiato
ja pije 3 latte macchiato dziennie, jest pyszna i też sprawia mi radość kawa w kapsułce icon_wink.gif
milutka
CYTAT(Prada @ Mon, 15 Feb 2010 - 12:35) *
ja pije 3 latte macchiato dziennie, jest pyszna i też sprawia mi radość kawa w kapsułce icon_wink.gif



ja uwielbiam latte ale bym zbankrutowała pijąc ją 3 razy dziennie icon_wink.gif

To czyli jedno pudełko starcza Ci na 3 dni.


Koleżanka mi powiedziała, że pan z serwisu mówił, aby po zrobieniu kawy przelać przez niego trochę samej wody, sprawi to że nie będzie się zatykał.
Latte_macchiato
CYTAT(milutka @ Mon, 15 Feb 2010 - 13:05) *
ja uwielbiam latte ale bym zbankrutowała pijąc ją 3 razy dziennie icon_wink.gif

To czyli jedno pudełko starcza Ci na 3 dni.


No nie do końca skoro jest 8szt w pudełku.,...ale teraz mogę sobie pozwolić, bo zaraz jak urodzę to ostrożnie z kawą będzie więc teraz pije icon_wink.gif
użytkownik usunięty
Przecież w ciąży kawa też nie jest wskazana w dużych ilościach.
Latte_macchiato
CYTAT(Paka @ Mon, 15 Feb 2010 - 18:30) *
Przecież w ciąży kawa też nie jest wskazana w dużych ilościach.



no wiem i piłam latte raz na jakiś czas...zostało mi nie wiem ile do porodu bo juz się przeterminowałam..więc takie latte sobie teraz funduję na "skołatane nerwy" icon_wink.gif niektórzy uważają, że latte macchiato nawet koło kawy nie stało...ale nie znają się jest pyszna icon_wink.gif
iwo1
Dla mnie minusem jest właśnie to że muszę pic taki rodzaj kawy jaki jest w kapsułkach do danego ekspresu.Jeśli nie pijesz dużo kawy kupiłabym zwykłą ciśnieniówkę włoską do gotowania na płycie lub gazie +spieniacz do mleka
Jeśli pijesz dużo kawy polecam ekspres który ją mieli,ja nabyłam takowy rok temu i jestem bardzo zadowolona,trochę kosztował ale smak kawy świeżo mielonej jest bezcenny-strasznie dużo jej z mężem pijemy
Iwo
Latte_macchiato
ja pijam tylko latte macchiato, ale do dolce jest chyba 8 rodzajów kawy i czekolady. Wydatek nie ejst dla mnie duży bo za 8szt kaw z mleczkiem płacę 16zł a w kawiarni czy restauracji za 1 latte płaciłam 8-9zł ... więc ja jestem szczęśliwa, że mam latte w domku icon_wink.gif mąż kawy nie pije więc jest cała dla mnie 06.gif
mamami
Jak ja sobie pomyślę że miałabym po każdym uzyciu myć ekspres ciśnieniowy i babrac się tymi paskudnymi fusami to bleee... poza tym ze zwykłego ekspresu kawy sie nie napiję, a z dolce gusto mam az dwa rodzaje które mi smakują icon_smile.gif
Także dla każdego co innego jest fajne, trzeba sobie po prostu zadać pytanie czego sie od danego sprzetu oczekuje i już.
milutka
CYTAT(Prada @ Tue, 16 Feb 2010 - 16:47) *
mąż kawy nie pije więc jest cała dla mnie 06.gif


Mój też nie 06.gif

Latta dla mnie a dla gości mam zakupioną aromę icon_smile.gif
Latte_macchiato
CYTAT(milutka @ Tue, 16 Feb 2010 - 23:47) *
Latta dla mnie a dla gości mam zakupioną aromę icon_smile.gif


No właśnie ja się zastanawiam nad innymi, kupię sobie latte kilka pudełek i po 1 z innego rodzaju...
Zastanawia mnie jedynie różnica w cenie, na allegro są od 16 do 20 zł, na stronie dolce wszystko po 19.99
Ja znalazłam dziewczynę ze swojego miasta i ma każdy rodzaj za 16zł...więc ile to kosztuje skoro za 16zł się i tak na tym zarabia...może gdzieś jest jakaś hurtownia czy cuś .... ?
iwo1
CYTAT(mamami @ Tue, 16 Feb 2010 - 16:52) *
Jak ja sobie pomyślę że miałabym po każdym uzyciu myć ekspres ciśnieniowy i babrac się tymi paskudnymi fusami to bleee... poza tym ze zwykłego ekspresu kawy sie nie napiję, a z dolce gusto mam az dwa rodzaje które mi smakują icon_smile.gif
Także dla każdego co innego jest fajne, trzeba sobie po prostu zadać pytanie czego sie od danego sprzetu oczekuje i już.

Mamami ja w moim ekspresie mam pojemniczek do którego zużyta kawa wpada i raz na jakiś czas wystarczy ja wyrzucić,nie trzeba się babrać
ja mam taki model
https://www.ekspresydelonghi.edu.pl/eam3000b.html
Iwo
Latte_macchiato
CYTAT(iwo1 @ Wed, 17 Feb 2010 - 11:44) *
Mamami ja w moim ekspresie mam pojemniczek do którego zużyta kawa wpada i raz na jakiś czas wystarczy ja wyrzucić,nie trzeba się babrać
ja mam taki model
https://www.ekspresydelonghi.edu.pl/eam3000b.html
Iwo


ale nie ma latte...i jak ktoś tu wspomniał, każdemu co innego pasuje , ja innej kawy nie pijam, mąż nie pije wcale wiec do latte dolce jest dla mnie ok icon_wink.gif
iwo1
Prada zapraszam do mnie na kawkę,mój syn potrafi 3 kolorową robićicon_smile.gif
I
Latte_macchiato
CYTAT(iwo1 @ Wed, 17 Feb 2010 - 17:14) *
Prada zapraszam do mnie na kawkę,mój syn potrafi 3 kolorową robićicon_smile.gif
I


u mnie kawę robi mąż z kapsułek a chętnie wpadłabym na kawę tylko gdzie jest "stąd" ? 06.gif
iwo1
Prada z Bielska możesz narty z kawusią zaliczyćicon_smile.gif
Latte_macchiato
CYTAT(iwo1 @ Wed, 17 Feb 2010 - 18:03) *
Prada z Bielska możesz narty z kawusią zaliczyćicon_smile.gif



Ojej narty .... nic nie mów.... ojej ..... w czerwcu będę w Małe Ciche .... a zimą na pewno już pojeżdżę ! 06.gif
eni20
dziewczyny czy mozecie napisac jak sie przepłukuje Dolce?mam go od roku i ani razu teo nie robilam,bo zgubilam instrukcje.
Latte_macchiato
wkładasz tą część do płukania (małą czarną) i puszczasz samą wodę raz na czerwonym raz na niebieskim icon_wink.gif

ps. płukanie robi się zawsze na koniec dnia jeśli używałaś ekspresu icon_wink.gif
eni20
dzieki Prada, ale ile wody musi zlecieć na niebieskim a ile na czerwonym?
Latte_macchiato
Pół dzbanka na kolor, ale mąż mi mówi, ze On robi po 1 kubku na kolor icon_wink.gif
eni20
icon_smile.gif
katrinaka
Ja również polecam dolce gusto-kawy są super
odynka
do mnie przyleciał dziś... musze zanabyć kapsułki teraz i już się doczekać nie mogę aż wypróbuję latte:D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.