To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

do polonijnych mam i ojcow

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

snupek
...piszÄ™ to do Was.
Mam pytanie:
czy w wieku 27 lat mam szanse nauczyc sie jezyka obcego?Chodzi mi o to ile czasu powinnam spedzic w kraju zeby nauczyc sie jego ojczystego jezyka , tak zeby sie porozumiewac.Rozwazam mozliwosc wyjazdu , ale nie posluguje sie jezykiem obcym , czuje sie idiotycznie , glupio , ale zawalilam edukacje w wieku gdy bylam glupia nastolatka.Potem urodzil sie moj syn i tak jakos zlecialo mi tu w kraju.Dodam ze troche rozumiem ale powiedziec cos napewno bedzie trudno.Czuje sie jak idiotka i strasznie sie boje
Jak to bylo u was?
Andziula
[color=green][/color]
Mama Anka
Hej !
To nie wstyd nie znac jezyka, jestes w tym wieku, w ktorym jeszcze w szkole uwazalo sie, po co mi jezyk, granice nie byly tak otwarte jak teraz. Ja od 8-smiu lat mieszkam w Niemczech i jakos sobie radze. Przyjechalam w wieku 24 lat nie znajac kompletnie tego jezyka. Mozna tez mieszkac w Niemczech, sa takie osoby, i wogole nie rozmawiac po niemiecku, chociaz ja uwazam, ze powinno sie znac jezyk kraju w ktorym sie mieszka, to duzo ulatwia. Najszybciej mozna sie nauczyc majac kontakt z jezykiem na codzien, czyli bedac np. miedzy niemcami. Sa tez kursy organizowane dla obcokrajowcow za symboliczna oplate. Mozliwosci jest sporo, o ile wyladujesz w duzym miescie. Nie martw sie na nauke nigdy nie jest za pozno. Jezeli chodzi o dzieci to z nimi wogole nie bedzie problemu, lykna jezyk kraju w ktorym sie znajdziesz w moment. Powodzenia!!!!
Kasienka
[size=18]ja uwazam, ze kazdy wiek jest dobry do nauki jezyka. mieszkajac za granica powinno sie znac jezyk tego kraju w ktorym sie jest. bez jezyka-jak bez reki. ja to dobrze wiem, bo przyjezdzajac do Niemiec 6 lat temu nie znalam ani slowa po niemiecku. byly to okropne czasy dla mnie. zadnych znajomych, na zakupy nie moglam sama isc, bo jak sie dogadam? teraz jest lepiej, zrobilam 2 stopnie kursu niemieckiego w Volkshochschule, ale to jeszcze nie to. zamierzam jeszcze sie uczyc, bo niemiecki jest wyjatkowo trudnym jezykiem. znam jeszcze 3 obce jezyki i moge to powiedziec z czystym sumieniem ! zycze ci powodzenia w nauce!
anonimowy
No to trafilas! Idiotka, bo Cie znam

O czym Ty nawijasz? Jasne ze nie jest za pozno! Kobieto, alez bym Ci walnela! Tylko sie spotkamy. Jehjku, Ania, o czym Ty mowisz? Pewnie, ze sie nauczysz. cZEKAMY NA cIEBIE, A GDZIE TO TY JUZ WIESZ
Gwendoline
co bylo podstawowa sprawa jak namniej konatktu z polakami oczywiscie procz rodzinny , szukac prace gdzie niema polakow.
Bo inaczej za 15 lat bedziesz dalej mowila kali jesc kali pic.
Moj maz nauczyl sie nie znajac wogole niemieckiego wczesniej w jeden rok do perfekcji ja niemialam problemow uczylam sie w szkolach icon_smile.gif
Jezyk niemiecki jest prosty to jezyk polski jest trundy do nauczenia
Kasienkaile mialas lat jakprzyjechalas do niemiec ?
Czy mozesz mi wiecej napisac na temat Volkshochschule ( ja osobiscie interesowalam sie tylko Ausbildung )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.