To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mi jeste?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agalu
Dziewczyny może maciej jakies doświadzcznia i poradzicie mi co mam robić? 41.gif
moje problemy zaczęły się ok, 2 miesiące temu po imprezce na której dużo zjadłam niezdrowego jedzenia i popiłam czteroma piwkami ,potem na wakacjach więcej smażonego itp, dostałam silnych bólów brzucha i pleców, biegunki
robiono mi różne badania, morfologia ok, OB 2 CRP raz 3 raz 6
mocz wtedy ok, badania w keirunku nerek, wÄ…troby ok.
gastroskopia ok.
usg ok.
amylaza w moczu podwyższona ,gastrolog stwierdził podrażniene trzustki ,dostałam enzymy trzustkowe, powiedział że powinno przejsć, że bedzie dobrze
jednak co parę dni mam mocne silne óle pleców tak dosć nisko po obu stronach pleców,takie silne bóel przeszywające
lekarka rodzinna powiedziała że tep lecy to nie mogą być od trzustki idała skierowanie na rtg
żadnych zmian w kręgosłupie lędzwiowo-krzyżowym nie wysżło
tylko zmiany z kregosłupie piersiowym ,krag 8 i 9 ,jakieś guzki Shroumera czy jakoś tak no i stwierdziła że to ode tego mam bóle, chociaz te zwyrodnienia to stara sprawa.dała skierowanie na zabiegi
po 4 tygodniach leczenia podrażnionej trzuski amylaza spadła do 377 ,norma do 380
więc sie cieczyłam że jest lepiej

nagle tydzień temu dokładnie dostałam silnych ból ibrzucha,takich skurczowych,jakby pośrodku brzucha ale jak uciskałam to nie bolało mnie nadbrzusze jak to boli w przypadku trzustki tylko podbrzusze bardzo mcno od pępka w dół, kierując sie w prawą stronę
pojechalam na pogotowie bo ból był nie do zniesienia, dotstałam zastrzyk rozkurczający, który nie pomógł, przemęczyłam się do rana, poszukłam gastrologa ,któy by mine przyjął ,a on powiedział że sam nie wie co to może to jeszcze ta trzustka - ale podbrzusze??????
dał leki rozkurczajace Duspatalin - nie pomagały, po południu udałam sie do przychodni ,dostałam skierowanie od spzitala z podejrzeniem wyrostka robaczkowego

usg wyrostka nie wykazało
badanie ginekologiczne ok, - nie przydatki!
morfologia ok, CRP 3 - ok.
w moczu podwyższone leukocyty i w krwi troche też
ginekolog twierdził że to wyrostek choć usg nic nie wykazało, Pani chirurg wypisała mine z diagnozą Zakażenie układu moczowego dało Cipronet i Ketonal i Nospę forte na ból
powiedziała tak"jak Pani nie przjedzie i ból się będzie nasilał to prosze przyjechać to wytniemy Pani ten wyrostek" icon_eek.gif

ból był łagodniejszy ,zapewne po ketonalu:( więc nie jechałam z powrotem
wczoraj skończyłm Cipronet, nadal boli mnie podbrzusze ,no i strasznie te plecy
poszłam do piediatry a ona rozłożyła ręce, bo ona juz nie wie co robić
na razie dała kolejne dwki Cipronetu

a mnie boli ,,ciągle boli i co mam ciągle brać tabletki przeciwbólowe???

do tego dodam,że po każym posiłku mi sie przelewa w brzuchu i czsem na środku brzucha tak coś sie wybrzusza i chowa za chwilę icon_eek.gif
strasznie ostatnio schudłam czy to dlatego tak czuję swoje narzady w brzuchu, czy co? czy to jakis tętniak może?
ale usg by nic nie wykazało?

do tego mam suchość w ustach i biały język,wieczorami dreszcze, gorączki brak

i nikt nie chce mi pomóc, dostaję już powaznej depresji od tych bóli i niewiedzy

jutro idę robić rezonans jamy brzusznej ale na wynik trzeba troche poczekać i co ja mam robić, jakie jeszcze badania


rozpisałam sie okrutnie ale może ktoś będzie umiał mi pomóc, bo też coś podobnego przeżył
jaAga*
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to można zrobić jeszcze badania w kierunku pasożytów - choć to pewnie nie to, ale przy bólach brzucha warto je wykluczyć.
malgog
nie znam się absolutnie i ostatnia jestem do stawiania diagnozy przez internet ale walczyłabym chyba o dokładną diagnostyke w szpitalu i przebadanie na wszelkie ewentualności
Aga78
Sprawa dość widze skomplikowana...
1) zrobilabym posiew moczu - wprawdzie niskie wskazniki stanu zapalnego przemawiaja przeciwko infekcji, no i zamiast przyjmowac kolejna dawke tego samego antybiotyku lepiej sie upewnic
2) jezeli nie bylo - zrobilabym USG przezpochwowe
3) kwestia wyproznien - napisalas o przelewaniach i innych odczuciach, ale czy wyproznienia sa regularne, nie ma biegunki lub zaparc?
4) a jak z ta utrata masy ciala? jak duzo schudlas?


Agalu
CYTAT(Aga78 @ Tue, 29 Sep 2009 - 22:45) *
Sprawa dość widze skomplikowana...
1) zrobilabym posiew moczu - wprawdzie niskie wskazniki stanu zapalnego przemawiaja przeciwko infekcji, no i zamiast przyjmowac kolejna dawke tego samego antybiotyku lepiej sie upewnic
2) jezeli nie bylo - zrobilabym USG przezpochwowe
3) kwestia wyproznien - napisalas o przelewaniach i innych odczuciach, ale czy wyproznienia sa regularne, nie ma biegunki lub zaparc?
4) a jak z ta utrata masy ciala? jak duzo schudlas?


Usg przezpochwowe miałam robione dwa razy, wszystko ok.
co do wypróżnien, ponad miesiąc temu miałam biegunki raz na 4-5 dni, po Kreonie uspokoiło się i teraz mam raczej zaparcia, o ile wypróżnienie raz na dwa, trzy dni można nazwać zaparciem

z tą wagą to tak cieżko jednoznacznie stwierdzić, bo od lutego do lipca kamriłam dziecko z alergią i kolkami, dieta była dosc rygorystyczna, wtedy schudłam do 49 kg
potem od czasu tych problemów z brzuchem zchudłam jeszcze 2 - 2,5 kg
ale doszedł stres oraz nadal dieta tzn, nic smażonego, żadnego piwka itp,mało skłodkiego, więc nie wiem czy ten spadek wagi to przez chorobę czy dietę i stres
Bibi:-)
Pomijając bóle pleców, to pozostałe objawy miał mój mąż. Stwierdzono u niego otłuszczenie wątroby.Czasem mimo diety ma nagłe wysadzenie brzucha, głównie po prawej stronie. Możesz ewentualnie sprawdzić sobie enzymy wątrobowe, ale jak miałaś usg i nic nie wykazało, to chyba nie to.
Agalu
Wczoraj odebrałam wynik rezonasnu magentycznego jamy brzusznej
nic nie wykazał, tzn. trzustka, watroba, lsedziona, pęcherzyk żółciowy, nerki wszystko działa prawidłowo, zero torbieli, guzów itp.!!
brawo_bis.gif

enzymy watrobowe miałam robione, są ok.
eznymy trzustkowe spadają, czyli podrażnienie trzustki powoli mija i wszystko wraca do normy!

brawo_bis.gif

mam nadzieje,ze inne bóle juz nie wrócą
a jak wrócą to jeszcze sie zastanowię nad jelitami
Bibi:-)
I tak trzymaj! 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.