To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pęknięte naczyńko, siniec pod okiem- czy to groźne ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Petka15
Pytanie dotyczy mojej Mamy. Wątek założyłam pewnie na niewłaściwym forum, bo Mama bynajmniej nie jest w ciąży, ale proszę o odpowiedź mimo to.

Dziś wieczorem mojej Mamie pękło naczyńko pod okiem. Powstał siniec pod skórą wielkości ok. 2 na 6 milimetrów. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim Bardzo się wystraszyłam. Mama twierdzi, ze to nic takiego i poszła się położyć. Mówi, że czuje się dobrze ale wcale mnie to nie uspokaja. Rozlewające się naczyńka kojarzą mi się z wylewem do mózgu. Mama ma prawie 60 lat i cierpi na nadciśnienie. Nie wiem co robić...
Xenna
Jak sama słusznie zauważyłaś,Twoja mama choruje na chorobę nadciśnieniową krwi a to moze mieć wpływ na pękające naczyńka choć niekoniecznie.
Spytaj się mamy czy bierze leki na nadciśnienie krwi,czy ma inne współtowarzyszące choroby,a moze warto było by się wybrać na konsultacje do kardiologa,spytaj się mamy,czy kontroluje ciśnienie krwi poprzez jego mierzenie w domu,czy zapisuje pomiary w zeszycie.
Lekarz pierwszego kontaktu da skierowanie do kardiologa,do okulisty(może warto zrobić badanie ciśnienia śródgałkowego) i zleci wykonanie badań.
A może ma cerę naczyniową (a czynnikiem sprzyjającym rozszerzeniu naczyń krwionośnych jest własnie nadciśnienie krwi).
Petka15,spokojnie porozmawiaj z mamusiÄ…!Nie martw siÄ™ na zapas!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.