To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zbadaj płuca - badania przesiewowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tusiol
https://zbadajpluca.gumed.edu.pl/index.html
Poczytajcie.
Moim zdaniem warto.
Akcja w województwie pomorskim.
Trwa do końca marca 2010.
Moi rodzice i teściowa już po badaniu.
Sprawnie i szybko. Na wyniki też nie czekaliśmy długo.
Akcja absolutnie bezpłatna.
Ciocia Magda
Tylko warto uprzedzić, że to dla palaczy i byłych palaczy w odpowiednim wieku. Moja mama wybrała się, za poleceniem ciotki-lekarki, nieuprzedzona. Oczywiście na pytanie lekarza "czy pani pali?" odpowiedziała z oburzeniem, że nigdy w życiu! Może gdyby wiedziała, to odpowiedziałaby inaczej icon_wink.gif - chociaż znając ją, wątpię, jest prawdziwą aktywistką antynikotynową.
Tusiol
Dlatego wstawiłam link, żeby zapoznać się ze szczegółami.
Wystarczy już nikotynizm w wywiadzie - 20-letni. Tudzież wieloletni nikotynizm 10-letni + dodatni wywiad rodziny w kierunku neo płuca.
blaire
Tusiol, a nie wiesz nic o badaniach, którym mógłby poddać się Michał? W związku z rakiem mamy, babci i dziadka? Mamy i dziadka płuc, babcia tkanki kostnej.
Tusiol
Blaire, nic nie wiem.
Poza wzmożoną czujnością i okresowymi badaniami podstawowymi laboratoryjnymi + obrazowymi chyba nic innego polecić nie mogę.
Te wszystkie badania przesiewowe sÄ… czymÅ› zawsze obostrzone.
Kolonoskopia też chyba dopiero po 50 roku życia.
blaire
Wiem, że są obostrzenia... icon_sad.gif Do bani taka profilaktyka icon_wink.gif . Zastanawiam się czy znam kogoś, kto spełniałby kryteria, bo faktycznie warto skorzystać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.