To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Małgosia.K
Zmieniłam teraz tabletki antykoncepcyjne na inne.
Brałam Stediril 30, a teraz lekarz mi przepisał Harmonet.
I mam dylemat kiedy wziąść pierwszą tabletkę Harmonetu?
Na ulotce pisze, że po zmianie na inne tabletki
trzeba następną wziąść pierwszego dnia miesiaczki,
a lekarz coś mi wspominał
że dopiero po przerwie 7 dniowej wziąść nową tabletkę.
I co mam teraz zrobić?
Poradźcie dziewczyny, jak to było u Was przy zmianie tabletek na inne?
Sprawa dość pilna, będę wdzieczna za jakieś rady. wink.gif
i.
Małgosiu, ja nie robiłam przerwy między braniem tabletek - skończyłam stare i nast. dnia wzięłam nową tabletkę - z tym, że brałam inne preparaty.
Małgosia.K
Dzięki Ilka za odzew. icon_smile.gif
Nie wytrzymałam tej niepewności i zadzwoniłam do lekarza.
Powiedział, że trzeba zrobić przerwę i wziąść nową tabletkę.
Uff, jestem teraz już spokojniejsza.
i.
Dobrze, że zadzwoniłaś do lekarza - w końcu on najlepiej powinien orientowac sie w tych sprawach. Przynajmniej jesteś spokojna icon_biggrin.gif
To pewnie zależy od preparatów i ilości hormonów zawartych w nich - ja wtedy zmieniałam pigułki jednofazowe na trójfazowe.
amoniak21
witam ja zmienilam tabletki podobnie jak kolezanka bez przerwy tzn. po ostatniej tabletce przyjelam nastepna z nowych lekow tak jak bylo napisane na ulotce chcialam sie dowiedziec czy ma sie wtedy okres gdyz ja go nie mam i niewiem czy to jest normalne prosze o pomoc.Pomocy!!!!!!!!!!
Pronto
CYTAT(amoniak21 @ Thu, 19 Mar 2009 - 18:48) *
witam ja zmienilam tabletki podobnie jak kolezanka bez przerwy tzn. po ostatniej tabletce przyjelam nastepna z nowych lekow tak jak bylo napisane na ulotce chcialam sie dowiedziec czy ma sie wtedy okres gdyz ja go nie mam i niewiem czy to jest normalne prosze o pomoc.Pomocy!!!!!!!!!!


Często się nie ma - tak jak przy ciągłym przyjmowaniu tej samej pigułki (np. chciałam przesunąć sobie okres, to brałam tabletki o tydzień dłużej - wtedy okres występował dopiero po zrobieniu przerwy 7 dni).

OT - rozczulajÄ… mnie takie stare wÄ…tki. icon_smile.gif
amoniak21
DZieki he ale dopiero od trzech miesiecy biore tabletki a teraz lekarz mi zmienil i niema okresu myslalam ze cos jest nie tak ale uspokojlas mnie. DZieki bardzo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.