To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

okna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agak
Remontujemy dom i nadszedł czas na założenie karniszy, firanek, zasłonek i takich tam. Totalnie nie mam pomysłów. Może pokażecie swoje okna i coś mi się rozjaśni. Potrzebuję pomysły na okna + drzwi balkonowe i na zwykłe pokojowe.
Na co zwrócić uwagę, żeby to było łatwe w użytkowaniu i praniu.
O co chodzi z taśmami?
Jakie karnisze polecacie?
renata19750702
Agak, a jaki styl?
Bardzo dużo wzorów jest na stronach wykonawców - można coś podpatrzeć, np. https://www.finezja.pl/galeria.html

Co do taśm, to wszywa się je od razu w firankę lub zasłonę i w zależności od formy marszczenia taśmy uzyskuje się ślicznie, równo pomarszczoną firaneczkę na okno icon_smile.gif
agak
Myślę o czymś klasycznym. Najważniejsze, żeby było praktyczne. Siedziałam w weekend n necie i przeglądałam oferty.
Zastanawiam siÄ™ nad czymÅ› takim ale nei wiem jak to w praktyce siÄ™ sprawdza.
renata19750702
Do tego taśmy nie trzeba, bo firanka ma na końcu taki tunel, który nakłada się na drążek. Co do podziału tej firaneczki przy oknie balkonowym, to pewnie dobre rozwiązanie. Ja takich nie mam, więc tylko gdybam. Mam za to ciężkie story, które kocham z racji staroświeckiego gustu?, ale które są przy oknach balkonowych szalenie niepraktyczne. Tak samo niepraktyczne są firanki woalowe, które niestety trzeba prasować po praniu.
Ammm
Ja mam takie rozwiązanie w pokoju dzieci i jest takie sobie - firanki się ciężko przesuwają (może po prostu mam za wąskie te tunele).
Za to wizualnie podobnie wyglądają, a w użytkowaniu są praktyczniejsze (IMO) zasłony panelowe, które jeżdżą po szynie przymocowanej do sufitu. Jażdy panel ma osobny tor, można jej przesuwać niezależnie. Ja mam szynę 2 razy dłuższą niż okno i mogę zasłony przesunąć na ścianę obok odsłaniając drzwi balkonowe. Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))
agak
CYTAT(Ammm @ Mon, 26 Oct 2009 - 10:31) *
Nie wiem, czy jasne się wypowiedziałam, jak nie, to mogę cyknąć fotkę i wstawić.

PS. Ktoś miał fantazję wstawiając taki widok za oknem icon_wink.gif))


Chętnie zdjęcie obejrzę.

Też na konie zwróciłam uwagę, tylko skąd ja taki plakat wezmę. icon_wink.gif

Ma ktoÅ› makarony?
Macio
Moi znajomi mieli, wywalili, mają teraz zasłony upięte z firankami. Dość tradycyjnie. U dzieci rzymskie rolety.
Ammm
Zatem wygląda to tak (kolejność paneli można zmieniać:




Można je zsunąć w 1 (jeden się chowa za drugim):



Albo przesunąć na ścianę:



(można też oczywiście jako 1 ale już nie wrzucam zdjęcia, bo to chyba łatwo sobie wyobrazić).

Panele na górze przyczepione są do specjalnych listew na rzep, więc łatwo się je zdejmuje do prania (nie trzeba ściągać karnisza, tak jak w rozwiązaniu pokazanym przez Ciebie) na dole mają metalowy obciążnik, żeby równo wisiały.

Edit:
Acha, makarony ma moja sąsiadka, nasza pani od firanek też mnie na nie namawiała, ale mężowi memu się toto nie podoba. Sąsiadka jest zadowolona, pani od firanek mówi, że są bardzo łatwe w utrzymaniu, ale odradzała te tanie z supermarketów, bo ponoć po praniu zaczynają się strzępić. Ona poleca firmę ADO, ale one są dość drogie o ile dobrze pamiętam.
Ulinka
Ja zaczerpnęłam swoje inspiracje z tej stronki
https://forum.muratordom.pl/dekoracja-okna,t26639.htm
Na którejś stronie są i moje rolety w salonie, ale nie pamiętam na której 37.gif
agabr
Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b
ciao
Ammmja z utesknieniem czekam na zdjecia Twoich wnetrz,zniknelas nam na listopadziakach 32.gif
agak
CYTAT(agabr @ Thu, 29 Oct 2009 - 11:41) *
Agak mozesz miec problem z konmi w galopie za oknem icon_wink.gif.b

Mam kota w galopie, musi wystarczyć. icon_wink.gif

mateczka115
A ja mam problem z oknem w jadalni. Nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Okno zakręca. Niestety część boczna jest bardzo krótka ok. 25 cm. Nie wiem jakie rozwiazanie byloby najlepsze. Karnisz ciężko będzie zrobić no i z roletami tez nie będzie to dobrze wyglądać. Poradźcie coś.
Ryjek
Ja ma w salonie połączonym z kuchnia te oto roletki icon_smile.gif
https://www.zarzecka.pl/sklep/src/shop/szcz...;product_id=185
Mam 4 okna. Ludzią bardzo się podobają te inne firanki icon_smile.gif W sypialni mam inne firanki jakby połówki moge cyknac zdjęcie, a u syncia podobne jak w kuchni ale dzieciece lub rzymska na zmianę icon_smile.gif Poza tym na oknach mam rolety bordowe icon_smile.gif
p_plan
Jakie karnisze polecacie? Kupuje siÄ™ teraz drewniane czy metalowe?
Marko0
Uważam, że karnisze musisz dopasować do swojego mieszkania. Do większości lokali i wystrojów pasują karnisze metalowe, natomiast karnisze drewniany nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnym wnętrzu. Podczas decyzji możesz doradzić się rodziny lub przyjaciół a nawet sprzedawcy w sklepie. Na stronie https://www.swiatfiranzaslon.pl/zaslony/ możesz kupić akcesoria do aranżacji okien. Na stronie znajdziesz również pomysły jak ciekawie można udekorować okna za pomocą firan i zasłon.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.