To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Okulista

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ma.
Nie wiem czy zamieszczam to w dobrym punkcie, ale rady mi trzeba...Kiedys tam w swoim zyciu posiadalam okulary do czytania, komputera, tv etc...niestety okulary zgubilam i od tamtej pory mecze sie bez, ale stan moich oczu sie pogarsza i postanowilam moja glupote naprawic.
I teraz mam pytanie, nie bardzo chce i mam kase by tracic na okuliste prywatnego a na takiego w przychodni dlugo sie czeka...jak myslicie czy nie mozna by isc od razu do optyka by tam ten wzrok zbadali?Czy takie badanie jest wiarygodne?Moze ktos sie podzielic swoimi opiniami i spostrzezeniami?za kazda opinie bede wdzieczna.
Pozdrawiam
ps ewentualnie jakby ktos mogl polecic jakis dobry optyk w kielcach....
Bibi:-)
Jeśli jakiś czas nie nosiłaś okularów, to jednak radzę wybrać się do okulisty. Z tego co wiem, to w sklepach optycznych nie pracują prawdziwy lekarze. Oczywiście pewnie zależy jeszcze w jakich. Ewentualnie możesz sprawdzić i wtedy faktycznie z takiej usługi skorzystać. W każdym razie na pewno samo badanie komputerowe nie jest miarodajne, żeby nabyć nowe okulary po przerwie w noszeniu.
Mafia
Sprawdzałaś ile się czeka na wizytę w ramach umowy z NFZ? U mojej miejscowości mniej niż miesiąc, a może warto poczekać?
U optyka pracują zarówno okuliści jak i "dobieracze" okularów. Za wizytę płaci się dodatkowo, więc tak naprawdę jeśli decydujesz się na wizytę prywatną, to raczej udaj się do dobrego specjalisty.
Osobiście mam wadę, która daje "nieprawdziwy" wynik przy badaniu komputerowym i zawsze muszę mieć badanie inaczej.
Ma.
dzieki za odpowiedz icon_smile.gif
Bylam juz w optykt, mysle ze dobrym bo badal mnie prawdziwy lekarz okulista, specjalista chorob oczu.Okazalo sie, ze OL -0,5 OP -1,5....i astygmatyzm...pani doktor badala komputerowo ale tez takim jakims aparatem...no i dowiedzialam sie, ze moje wczesniejsze okulary najprawdopodobniej byly zle dobrane (wtedy badal mnie lekarz panstwowy).
A u nas podobno czeka sie bardzo dlugo na wizyte panstwowa.Pamietam, ze kilka lat temu gdy bylam jeszcze z mama to musialaysmy jechac bardzo wczesnie, chyba ok 5 rano by zajac kolejke do rejstacji 29.gif
Ma.
A ja mam jeszcze jedno pytanie, moze ktos bedzie umial mi odpowiedziec....czy jesli mam astygmatyzm a co z tym sie wiaze cylinder to czy obowiazkowo powinnam miec jakas os dobrana...bo ja mam cylinder -0,5 a os 0 stopni...
Dor
Oczywiście, że może być oś 0 stopni, ja mam taką na kedno oko.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.