To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ICSI - skuteczność

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

walizka
Dziewczyny, może macie wiedzę na temat skuteczności metody ICSI?
Po zdefiniowaniu problemów z płodnością (czynnik męski) i nieudanej inseminacji zdecydowaliśmy się na in vitro.

Wyprodukowałam 16 jajeczek, 12 z nich zostało zapłodnionych metodą ICSI. Z tego tylko 3 dojrzały. Lekarz powiedział, że przy parametrach nasienia mojego partnera (ok 2,6 mln /ml w tym 25% ruchliwych) wynik jest i tak dobry....

Byłam przekonana, że ICSI polega na wybraniu najlepszych plemników z ejakulatu i zapłodnieniu nimi komórek. I wówczas parametry wyjściowe (że jest ich tak mało) przestają mieć znaczenie. Ale może jestem w błędzie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat icon_smile.gif

Nie wiem nawet ile przeciętnie zarodków powstaje po jednej stymulacji, ale wydaje mi się, że powinno być ich zdecydowanie więcej niż 3.

pozdrawiam
użytkownik usunięty
[post usunięty]
walizka
Dzięki Rosa, uspokoiłaś mnie, choć w sumie tylko przez kilka godzin byłam podłamana. Nie dotarłam do żadnych budzących moje zaufanie statystyk. Gdzieś trafiłam na materiał, mówiący, że 98% stymulacji kończy się pobraniem jajeczek, 95% transferem i 40% ciążami.



CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 29 Oct 2009 - 17:12) *
cytowany post usunięto

Nie wiem, co znaczy, że 12 dojrzało. Mój lekarz jest bardzo lakoniczny, a moja wiedza na tyle powierzchowna, że nie wiem za bardzo, o co pytać.
Pobrali mi 16; po 3 dniach miałam 12 zarodków o różnej klasie, z czego tylko 3 nadawały się do transferu (miały klasę I-II). Z tego, co zrozumiałam, pozostałe za wolno się dzieliły. Podczas transferu jeden zarodek miał 8 komórek, drugi - 7. Nie czekali do etapu blastocyst. Z tego, co czytałam na ten temat wynika, że blastocysty mają wyższy współczynnik implantacji.

Fakt, spodziewałam się, że będę miała koło 6 dojrzałych zarodków, żeby w razie niepowodzenia nie musieć po raz kolejny przechodzić przez stymulację. Ale - masz rację - nie ilość przesądza, a celność icon_smile.gif I za nią trzymam kciuki.

Dzięki za wyjeśnienia i życzenia icon_smile.gif
tombek
pamietajcie ze oprocz ICSI jest juz o wiele dokladniejsze IMSI, moge przeklejac, ale mysle ze lepiej dam linka - https://www.invimed.pl/meskie_sprawy/?imsi-...e-mozliwosci,14
użytkownik usunięty
[post usunięty]
tombek
no tak ale przyznasz ze to istotna innowacja
tombek
dodam jeszcze ze na zachodzie to juz norma, a u nas chyba tylko w Invi
użytkownik usunięty
[post usunięty]
użytkownik usunięty
[post usunięty]
m4rusia
Ale fajnie.... wrócił wątek który Walizka zakładała nie wiedząc, że jest w ciąży icon_biggrin.gif A teraz tuli swoje tygodniowe malenstwo... Super
tombek
tak tak, tez mialem na mysli dokladniejsze icsi, po prostu zrobilo to na nas ogromne wrazenie a moze dlatego ze sie udalo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.