To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odsłoniete szyjki zębowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Karrramba
Jakiś czas temu skaleczyłam sobie dziąsło i po kilku dniach w tym miejscu dziąsło się cofneło odsłaniając szyjki (konkretninie 2 zęby obok siebie). Myć zębów nie mogę, nadwrazliwe toto jak diabli. Zimnego nie piję na gorące też reaguje. Jak sobie pomóc?
niewidzialna
polecam pastÄ™ Meridol, pomaga, mam podobny problem
jaAga*
Ja też mam ten problem, mi pomogła pasta elmex zielona, meridolu używałam na wrażliwe i krwawiące dziąsła podczas ciąży.
Karrramba
A czy te cofnięte dziąsła, to już nieodwracalna sprawa? icon_sad.gif
Xenna
Karrramba,dla mnie wygląda to na paradontozę.Koniecznie zgłoś się do dobrego stomatologa,który udzieli Ci pomocy i da odpowiednie wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej.A zanim pojdziesz do lekarza koniecznie zaopatrz się w nową,miękką szczoteczkę i myj ząbki.
dami10
tak jak Xenna ja też polecam miękką szczotkę i koniecznie idż do dentysty... nienie.gif
tyczka
A ja sama odsłoniłam sobie szyjkę zbyt mocnym szczotkowaniem zębów icon_wink.gif Dentystka oczyściła miejsce i polakierowała. Nic już tam nie czuję icon_wink.gif
Karrramba
Byłam u dentystki, no i sama sobie zafundowałam odsłonięte szyjki, tak jak Tyczka. Podobno szoruję zęby jak wanne (musialam zademonstrować jak zeby myję icon_wink.gif )a mocno nie znaczy dobrze. Po tym ochrzanie od dentystki zmienilam sobie szczoteczke na miekką. Początków paradontozy też na szczęscie nie mam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.