To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nierówne źrenice

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

As-ia
Dziś rano zuważyłam,że mam nierówne żrenice i cały czas główkuje od czego to może być :reakcja na leki?,przemęczenie?,a może coś gorszego?.... icon_rolleyes.gif Wcześniej nie przyglądałam się jakoś szczególnie źrenicą , ale teraz moja czujność została obudzona.Niby nie jest to jakaś ogromna różnica i nie występuje cały czas ale pojawia się (lewa jest mniejsza od prawej).Obydwie reagują na światło. Muszę wybrać się do lekarza ,ale na tą chwilę mam burze mózgu 37.gif
Może któraś z Was ma doświadczenia w tej kwestii ? będę wdzięczna za wszelkie rady icon_wink.gif
Artola
Miałam tak po kroplach do oczu!!! Zauważyłam po południu, wizytę u okulisty miałam dnia następnego, przez te kilkanaście godz miałam wizje straszne 43.gif Lekarka od razu zapytała o krople. Dodatkowo miałam zapalenie spojówek. Przeanalizuj leki, które bierzesz!
As-ia
Dzięki Artola za radę,wydaje mi się ,że to faktycznie może być od leków, ale na wszelki ...,zapisze się do specjalisty icon_wink.gif
tyczka
E, tam, nie dramatyzuj. Moje dziecko ma nierówne żrenice - odkąd pamiętam tak ma - i tyle.
aga_mama
ale co innego jeśli ktoś ma nierówne źrenice "od zawsze" - moje dziecko też ma, od urodzenia - a co innego, gdy pojawia się to nagle. Ja też poszłabym do lekarza.
Artola
Jasne, wizyta u lekarza to priorytet!!! Nierówne źrenice mogą być wynikiem wielu poważnych schorzeń, urazów...Tylko nie ma co od razu popadać w czarną rozpacz, bo przyczyna może być prozaiczna...
As-ia
CYTAT(aga_mama @ Sun, 08 Nov 2009 - 18:19) *
ale co innego jeśli ktoś ma nierówne źrenice "od zawsze" - moje dziecko też ma, od urodzenia - a co innego, gdy pojawia się to nagle. Ja też poszłabym do lekarza.

dokładnie, właśnie dlatego jutro w pierwszej kolejności muszę umówić się do okulisty...
Artola
Daj znać po wizycie koniecznie, trzymam kciuki, żeby to błaha sprawa była!!!!!!!!!
As-ia
dzięki Artola, dam znac icon_wink.gif
Artola
I jak???? Byłaś???
As-ia
CYTAT(Artola @ Tue, 17 Nov 2009 - 11:33) *
I jak???? Byłaś???

dziękuje że pytasz,wizyta była niepotrzebna gdyż po odstawieniu leków po jednym dniu wszystko wróciło do normy icon_wink.gif,także przyczyna sama się wyjaśniła icon_wink.gif
Artola
Super 06.gif
As-ia
Niestety asymetria źrenic mimo odstawienia leków pojawia się nadal 32.gif ,z tym że jakby w mniejszym stopniu.Najbardziej niepokoją mnie pojawiające się od jakiegoś czasu bóle głowy na przedzie oraz na skroniach. W poniedziałek mam wizytę u okulisty.
Mafia
Zamiast okulisty, a raczej oprócz niego, odwiedź neurologa.
As-ia
CYTAT(Mafia @ Mon, 04 Jan 2010 - 08:13) *
Zamiast okulisty, a raczej oprócz niego, odwiedź neurologa.

Okulista po wnikliwym badaniu nie widział potrzeby wizyty u neurologa,ewentualnie gdyby bóle głowy nasilały się bądź powtarzały wtedy radził rozważyć kontrolną wizytę u neurologa.Badanie dna oka wyszło prawidłowe,ciśnienie w oczach też w normie.Oko z bardziej powiększoną źrenicą dziś zostało zakroplone specjalnym preparatem na pobudzenie żrenicy do zwężania i o dziwo jest ogromna poprawa.
Doktor przyczynę asymetrii w moim przypadku upatruje w stresie oraz nerwach które w ostatnim czasie towarzyszył mi nagminnie 37.gif
As-ia
dubel
kociek
asiunia ja tak mialam!! Co ja sie umartwilam i po lekarzach nalazilam. Okazalo sie ze to ze stresu. Doszlam do siebie to i oczy wrocily do normy
aneea
Nierówne źrenice miałam kiedyś przy okazji wstrząśnienia mózgu, później jeszcze kiedyś (już w normalnych okolicznościach) przy okazji wizyty z dzieckiem u okulisty lekarz zwrócił mi uwagę, że są nierówne, dlatego jak widać może ale nie musi to być groźny objaw.
Pamiętam, że fachowo nazywa się to anizokoria - się tak "wymądrzę" icon_wink.gif
rysa154
kiedys czytalam o dziecku z taka przypadloscia,ktorej przyczyna byl wirus cytomegalii.nic wiecej niestety nie pamietam....wlasnie nierowne zrenice sprawily,ze rodzice zaczeli drazyc temat....
moja zuza ma za to jedno oko w innym kolorze a drugie w innym.... 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.