To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spuchniete nogi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lena77
Od jakiegos czasu puchna mi nogi. zaczelo sie latem, ale stwierdzilam ze to od upalow. zima juz za pasem a ja nadal mam opuchniete nogi. przypominaja takie bezksztaltne kloce. podejrzewam jakies problemy z krazeniem. lekarz kazam mi poic duzo plynow. pije, pije i nie przechodzi. palce od nog tez mam objete opuchlizna. w nocy puchna mi tez palce u rak i nie moge zdjac obraczki. klopotow z nerkami raczej nie mam i czesto chodze do wc. co moze byc przyczyna i na jakie badania sie skierowac?
użytkownik usunięty
Lena, ja mam podobnie, stopy i dłonie opuchnięte od tygodnia, tylko u mnie do tego doszedł świąd i pokrzywka. Swędzenie i pokrzywka po kilku dniach przeszły, a opuchlizna, mniejsza wprawdzie, ale się utrzymuje. Dzisiaj idę do lekarza, zobaczymy, co mi powie.
lena77
Paka, czytalam Twoj post o swedzeniu i opuchliznie. U mnie jednak na 90 % nie wchodzi w rachube uczulenie. Nie mam zadnej pokrzywki i swiadu. boje sie, ze to krazeniowka. poza tym zauwazylam ze na nogach bardzo, ale to bardzo uwidocznily mi sie zyly, no i kurcze zaczynaja sie pojawiac pajaczki. ale czekam na Twoja relacje z wizytu u lekarza,
deborah83
Lena77, jak nie przechodzi, to może ponownie idź do lekarza, może tym razem do innego, żeby mieć pewność... A robiłaś badania krwi?
Z tego, co piszesz, to tak, to wygląda na problemy z krążeniem. Jeśli te problemy męczą Cię szczególnie w nocy, to może macie zły przepływ powietrza w sypialni? Za gorąco? Mi znajomi polecali pościel wełnianą, bo ponoć reguluje właśnie tenperaturę, wchłania wilgoć i delikatnie masuje ciało, poprawiając krążenie. Zamierzam wymienić swoją puchową, bo mnie nie puchną nogi, ale za to drętwieją ręce, więc z moim krążeniem chyba też nie wszystko ok.
lena77
Jakos sie nie moge doprosic skierowania na badanie krwi. Lekarz tzw. 1 kontaktu kazal pic wode. No i pije. Wybieram sie i wybieram do szpitala , by w koncu sie przebadac, ale dotrzec nie moge.zaplace sama. Tylko wlasciwie nie wiem, o jakie badania prosic-ob krwi i co jeszcze?
Ma.
Moze to jakis obrzek limfatyczny?
deborah83
Ja miałam robione takie przekrojowe badania, ale właśnie one nic nie pokazały, że coś nie tak. Lekarz stwierdził, że niby nie wszystkie wyniki książkowe, ale że nic się nie dzieje. Więc teraz nie mam w sumie wyboru, tylko postawić na naturalne metody..
nipsu
deborah83 -> może zwróć uwagę na to, czy śpisz w dobrej pozycji (jeśli puchną Ci nogi, to powinny być trochę wyżej). pomyśl też o dobrej pościeli. podobno wełniana dobrze wpływa na krążenie.
murzynek333
no na te puchnace nogi to ja stosuje masaze a dodatkowo wieczorem wykonuje sobie przez 10 minut rozne cwiczenia, z nogami podniesionymi do gory. a co do poscieli to zgodze sie, lepszej nie ma;)
użytkownik usunięty
Ja dostałam od ręki skierowanie na morfologię z OB + TSH (tarczyca, tak?) + badanie ogólne moczu + kał na pasożyty. Ale faktycznie mam inne objawy. Mi w testach alergicznych (pokarmowe, ogólne i na chemię) nic nie wyszło.

Nie rozumiem, czemu jest masz problem ze skierowaniem na morfologię i mocz icon_sad.gif Przecież to podstawowe badania są i dość tanie icon_sad.gif A możesz iść do innego lekarza, czy jesteś zapisana do jednej kokretnej osoby?
lena77
bylam tylko raz. nie wiem, moze bylam niezbyt przekonujaca, a moze dlatego, ze 3 miesiace temu wyprosilam skierowanie do laryngologa, kiedy mialam problem z czyms zupelnie innym i on to pamietal icon_wink.gif . mniejsza z tym. pojde sama i zaplace, nie chce mi sie znow lazic do przychodni, tym bardziej ze kichajace i zakatarzone tlumy wala drzwiami i oknami. choc ob to juz wiem, ze wyjdzie mi podwyzszone, bo zeby mam do leczenia.
ja mam duzo ruchu, dodatkowo tez cwicze i nogi przed spaniem staram sie trzymac w gorze. nie podejrzewam tez chorej tarczycy, ja mam ta opuchlizne taka ciastowata, a przy tarczycy opuchlizna jest twarda i swedzaca (z tego, co wyczytalam). kurde, pewnie to pierwsze oznaki zylakow
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.