To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból głowy, co mi jest?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inkusia
Od 3 dni boli mnie głowa. Dziwny ból bo z tyłu głowy, przechodzi do czubka głowy, tylko przy pochylaniu głowy, przy wysiłku lub w pozycji leżącej. Myślałam że może od zatok ale czy to możliwe że z tyłu?
Wiem że powinnam się udać do lekarza ale:
1. Moja lekarka rodzinna jest typu: "od czego pani to ma?"(kiedyÅ› na wysypkÄ™)
2. Nie chcÄ™ przywlec z przychodni jakiejÅ› grypy 21.gif

Może spotkałyście się z takim bólem głowy?

Dodam że ciśnienie mam ok, przed chwilą zmierzone. Tętno jak zwykle 93.
OLA77
jak dla mnie to zatoki.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Inkusia @ Tue, 17 Nov 2009 - 10:39) *
Od 3 dni boli mnie głowa. Dziwny ból bo z tyłu głowy, przechodzi do czubka głowy, tylko przy pochylaniu głowy, przy wysiłku lub w pozycji leżącej. Myślałam że może od zatok ale czy to możliwe że z tyłu?
Wiem że powinnam się udać do lekarza ale:
1. Moja lekarka rodzinna jest typu: "od czego pani to ma?"(kiedyÅ› na wysypkÄ™)
2. Nie chcÄ™ przywlec z przychodni jakiejÅ› grypy 21.gif

Może spotkałyście się z takim bólem głowy?

Dodam że ciśnienie mam ok, przed chwilą zmierzone. Tętno jak zwykle 93.


Kochana, ciśnienie mam ok, tętno też, bóle głowy zwalają mnie z nóg. PRzed chwilą łyknęłam Ibum czy inny ibuprofenopochodny. Trzydnióweczka... skąd ja to znam... Przy czym u mnie do wymiotów włącznie... Na zmianę - lewa lub prawa połowa. Zmiana ciśnienia - a już taka jak w tej chwili - katastrofa...
Edi Zet :)
A może migrena?
Inkusia
[użytkownik x] to może być ten trop. Ja bardziej od nadciśnienia mam za niskie ciśnienie a taka pogoda za oknem to chyba z okazji wysokiego ciśnienia więc może tym razem tak reaguję. Ogólnie bóle głowy miewam dosyć często ale takiego to bardzo dawno nie miałam. Po ketanolu mi trochę jakby przeszło. A na wymioty to mi się chwilami zbiera, jak zmieniam pozycję to normalnie lecę tak mi się kręci w głowie.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Inkusia @ Tue, 17 Nov 2009 - 10:47) *
[użytkownik x] to może być ten trop. Ja bardziej od nadciśnienia mam za niskie ciśnienie a taka pogoda za oknem to chyba z okazji wysokiego ciśnienia więc może tym razem tak reaguję. Ogólnie bóle głowy miewam dosyć często ale takiego to bardzo dawno nie miałam. Po ketanolu mi trochę jakby przeszło. A na wymioty to mi się chwilami zbiera, jak zmieniam pozycję to normalnie lecę tak mi się kręci w głowie.


Boże... więc znasz to uczucie, kiedy ktoś dłubie Ci w oku palcem aż po samą czaszkę, choć żadnego palca nie ma? Kiedy światło sprawia Ci ból... kiedy kurczysz się w sobie i trwasz w prośbie, żeby nie istnieć?...

Na mnie działają leki typu paracetamol, ibuprofen, jeśli wezmę je jak tylko się zaczyna... Potem nie działa ketonal, majamil sprowadza mnie do parteru, podobnie pyralgina... Masakra...
cilla
No ale przy migrenie to raczej boli lewa lub prawa połowa, tak jak napisała [użytkownik x]. Sama od dziecka męczę się z migrenami. Moją mamę boli czasem z tyłu głowy ale jest to związane ze zwyrodnieniem kręgów szyjnych.
cilla
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 17 Nov 2009 - 12:49) *
Boże... więc znasz to uczucie, kiedy ktoś dłubie Ci w oku palcem aż po samą czaszkę, choć żadnego palca nie ma? Kiedy światło sprawia Ci ból... kiedy kurczysz się w sobie i trwasz w prośbie, żeby nie istnieć?...

Na mnie działają leki typu paracetamol, ibuprofen, jeśli wezmę je jak tylko się zaczyna... Potem nie działa ketonal, majamil sprowadza mnie do parteru, podobnie pyralgina... Masakra...



Znam dokłądnie to uczucie. Ból skroni promieniujący w stronę oka. Światło, wszelkie odgłosy sprawiają ból.... Leki działają podobnie jak u Ciebie- gdy wezmę je na samym początku.
Inkusia
To ja sobie podaruję chyba wizytę w przychodni, jak nie minie to wtedy pójdę.
Myssia
Od powiedzmy roku miewam migreny, czasem paskudne, czasem normalne, do przeżycia. Do lekarza oczywiście zawsze mam za daleko icon_redface.gif ale odkryłam co mi najbardziej pomaga...Kalms 10.gif Chyba stresowe mam te bóle głowy. Możliwe to?

Ps. Przeprasza, Inkusia, że w Twój wątek sie wcięłam

Edit: Ps
cilla
Myssia, migrena często towarzyszy stresowi. Przeważnie jest tak (i ja tak mam), że głowa nie boli w chwili, gdy przeżywasz największy stres, tylko jakiś czas potem, kiedy ten stres z człowieka uchodzi... Podczas studiów głowa bolała mnie np w wieczór po zdanym egzaminie. Inny przykład, moja mama trafiłą do szpitala (straciła przytomność), cały czas byłam przy niej, funkcjonowałam w stresie na najwyższych obrotach a kiedy mama wybudziła się i wróciłam do domu- myślałam, że utnę sobie głowę i położę obok.
Inkusia
Ja stres miałam jakiś tydzień temu więc to chyba nie z tego powodu w moim przypadku chyba że to bomba z opóźnionym zapłonem.

Myssia Kalms to jakieÅ› tabletki?
Użytkownik usunięty
CYTAT(Inkusia @ Tue, 17 Nov 2009 - 11:20) *
Ja stres miałam jakiś tydzień temu więc to chyba nie z tego powodu w moim przypadku chyba że to bomba z opóźnionym zapłonem.

Myssia Kalms to jakieÅ› tabletki?


Kalms to lekki rozluźniaczo-uspokajacz.

Mnie ostatnio napierała głowa kilka dni po tym, jak zarobiłam nią w szafkę tak, że usiadłam 21.gif

Po stresie też mnie boli. ZAWSZE po wystawach 37.gif
Myssia
Dokładnie, mnie nie boli w chwili stresu tylko potem!
No teraz to mi sie szykuje maxi stres....juz zaczyna mnie boleć icon_sad.gif
Berek
CYTAT(Inkusia @ Tue, 17 Nov 2009 - 08:39) *
Od 3 dni boli mnie głowa. Dziwny ból bo z tyłu głowy, przechodzi do czubka głowy, tylko przy pochylaniu głowy, przy wysiłku lub w pozycji leżącej. Myślałam że może od zatok ale czy to możliwe że z tyłu?
Wiem że powinnam się udać do lekarza ale:
1. Moja lekarka rodzinna jest typu: "od czego pani to ma?"(kiedyÅ› na wysypkÄ™)
2. Nie chcÄ™ przywlec z przychodni jakiejÅ› grypy 21.gif

Może spotkałyście się z takim bólem głowy?

Dodam że ciśnienie mam ok, przed chwilą zmierzone. Tętno jak zwykle 93.

Stawiałabym na kręgosłup. Szyjny.
Czy możesz swobodnie:
- przekręcić głowę w bok (jeden i drugi)?
- pochylić głowę w bok, tak, żeby dotknąć uchem do ramienia?
- odchylić głowę do tyłu?

Jesli nie, to idź do tej rodzinnej i powiedz, że chcesz skierowanie do ortopedy.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Berek @ Tue, 17 Nov 2009 - 11:32) *
Stawiałabym na kręgosłup. Szyjny.
Czy możesz swobodnie:
- przekręcić głowę w bok (jeden i drugi)?
- pochylić głowę w bok, tak, żeby dotknąć uchem do ramienia?
- odchylić głowę do tyłu?

Jesli nie, to idź do tej rodzinnej i powiedz, że chcesz skierowanie do ortopedy.


Berek? Czy ja Ci już mówiłam, jak BARDZO się cieszę, że Cię widzę na forum?
Inkusia
Berek niby mogę to zrobić ale boli mnie przy tym szyja.
Mika
objawy mogą mieć różne przyczyny więc i tak trza by było do lekarza
te same bóle towarzyszyły mojej Przyjaciółce
po moich walkach i krzykach poszła do okulisty (wcześniej robiła badania,nawet tomografię) i okazało się,że ... ma +2
chociaż twierdziła,że widzi wyśmienicie
póki nosi okulary i nie przesadza z pracą przed kompem glowa Jej nie boli

Lila_
Przepraszam za OT ale strasznie się cieszę, że Cie widzę Berku brawo_bis.gif
Bosanova
Kręgi szyjne jak wyżej, a do tego zbadałabym ciśnienie w oku i tętnice szyjne (Dopller)
Ika
CYTAT(Bosanova @ Tue, 17 Nov 2009 - 14:32) *
(Dopller)



Doppler raczej.
Magdula
Męcze się z migrenami już ponad 10 lat. Migrena po stresie, migrena z okazji początku miesiączki, z okazji końca miesiączki, z okazji owulacji, z okazji zmiany ciśnień, z okazji zbliżającej się ulewy, dzięki palaczom, bo za mało świeżego powietrza, bo za dużo jodu (spacer na plaży), bo za dużo słońca itd
Pocieszające jest to, że podobno większość kobiet które cierpią na migreny, po menopauzie już ich nie mają, albo ataki są słabsze 08.gif . Więc byle do menopauzy.
cilla
Magdula, jakbym czytała o sobie. To prawda, tez czytałam o tym, że większość kobiet cierpiących na migreny po menopauzie nie ma z nią problemu. Ale jeszcze mi się tak do niej nie spieszy (mam 25 lat). Niepokoi mnie poza tym ta "większość", znając moje szczęście, będę w mniejszości. wallbash.gif Pamiętam, jak czytałam, że u 8 na 10 kobiet cierpiących na migreny na czas ciąży ona ustępuje. Oczywiście ja bylam w mniejszości. :]
Gacuszka
Ja po wypadku miewam okropne bóle z tyłu głowy. Są dosyć mocne, jakby ktoś mnie tam kopał. Najgorzej boli mnie,przy schylaniu się i często też robi mi się słabo.
Na takie bóle nic mi nie pomaga. Zazwyczaj przechodzi po kilku godzinach. Ale są to godziny nie do wytrzymania.
Na zwykłe bóle głowy pomagają tradycyjne ibupromy
Magdula
Cilla w pierwszej ciąży miałam urlop od migren, w drugiej takie silne migreny, że wyłam z bólu, wymiotowałam, drętwiały mi kończyny, na oczy nie widziałam, w głowie się kręciło... Bardzo liczę na menopauzę 37.gif
Silije
Ja też jestem migreniczką (tak to się zwie?) Już od czasów dojrzewania. Ostatnio pomaga mi lek złożony o nazwie Solpadeine. Myślę że u podłoża moich bólów głowy (takich jak opisała [użytkownik x]) leży obrzęk albo skurcz naczyń w mózgu.
ulla
CYTAT(Silije @ Tue, 17 Nov 2009 - 23:24) *
Ja też jestem migreniczką (tak to się zwie?) Już od czasów dojrzewania. Ostatnio pomaga mi lek złożony o nazwie Solpadeine.


To bardzo dobry lek...tzn. nie mam pojęcia jakie zdanie mają na jego temat, ci, którzy się znają, ale to jest jedyny lek, który na mnie działa ogólnie przeciwbólowo (choć migren nie miewam, a poważny ból głowy kilka razy w życiu, ale się zdarzyło, że większość ostatnio). Choć w moim przypadku znaczenie ma na pewno to, że jest rozpuszczalny, a ja mam problemy z tabletkami. Nawet jak już mi się uda połknąć bez wymiotów, to i tak nie działa.
Inkusia
Idę dzisiaj do lekarza, nie do rodzinnego tylko do mojej znajomej która od niedawna przyjmuje w mojej przychodni. Do mojego rodzinnego i tak nei ma numerków ale to dobrze icon_smile.gif

Wczoraj wieczorem myślałam że odjadę, miałam taki potworny ból jak nigdy dotąd, bóle porodowe to pikuś. Do tego Kornelia dostała gorączki chyba po szczepieniu albo od zębów. Gdyby nie Ketonal to zdechalbym z bólu.

Gacuszka mój bol podobny do Twojego ale mój trwa już 4 dzień, dzisiaj od rana to samo 21.gif Ostatnio tylko uderzyłam się w kant blatu ale w czoło, nic innego sobie nie przypominam.

Ile trwają migreny jeżeli to mogrena?
Berek
CYTAT(Inkusia @ Wed, 18 Nov 2009 - 07:22) *
Idę dzisiaj do lekarza, nie do rodzinnego tylko do mojej znajomej która od niedawna przyjmuje w mojej przychodni. Do mojego rodzinnego i tak nei ma numerków ale to dobrze icon_smile.gif

Wczoraj wieczorem myślałam że odjadę, miałam taki potworny ból jak nigdy dotąd, bóle porodowe to pikuś. Do tego Kornelia dostała gorączki chyba po szczepieniu albo od zębów. Gdyby nie Ketonal to zdechalbym z bólu.

Gacuszka mój bol podobny do Twojego ale mój trwa już 4 dzień, dzisiaj od rana to samo 21.gif Ostatnio tylko uderzyłam się w kant blatu ale w czoło, nic innego sobie nie przypominam.

Ile trwają migreny jeżeli to mogrena?

To nie jest migrena, wedle wszelkich oznak.
Migrena jest bólem powtarzającym się cyklicznie, dotyczy zazwyczaj połowy głowy, często towarzyszy mu tzw aura - zaburzenia widzenia, nadwrażliwość na światło i dźwięki, mdłości, wymioty. Ketonal, o ile wiem, na migreny nie działa, ponieważ jest lekiem przeciwzapalnym, a ból migrenowy nie ma charakteru zapalnego. Ból z tyłu głowy prawie na pewno nie jest migreną.
cilla
Berku, a jakie tabletki przeciwbólowe polecasz na migrenę? Znów się zaczyna, wzięłam ibuprom ale na razie nie pomaga. Widzę, że się zbiera na deszcz, pewnie dlatego mnie boli... Kupię chyba Solpadeine, o ktorym pisała Silije...
Użytkownik usunięty
CYTAT(Cilla @ Wed, 18 Nov 2009 - 10:47) *
Berku, a jakie tabletki przeciwbólowe polecasz na migrenę? Znów się zaczyna, wzięłam ibuprom ale na razie nie pomaga. Widzę, że się zbiera na deszcz, pewnie dlatego mnie boli... Kupię chyba Solpadeine, o ktorym pisała Silije...


Cilla, na mnie nieźle działa parcetamol łączony z aspiryną. Zarąbisty jest Migpriv, bo działa także przeciwwymiotnie, ale ostatnio zrobił mi kuku w żołądek, więc go nie biorę.
Ma.
Ja mam bole migrenowe...tj napisal Berek, bol dotyczy polowy glowy, u mnie lewej strony, jest pulsujacy, czesto bol przenosi sie do oka, nie wiem jak to ujac...mam wrazenie klucia w tylnej czesci oka. Ostatnio odpukac nie pojawiaja sie..ale w czasach licealnych miewalam je czesto...wted bez tej tzw aury...ostatnio przy bolu mialam nudnosci...ogolne oslabienie.
Nie biore nic, bo nic mi nie pomagalo...u lekarza bylam raz, powiedzial mi ze to od stresu ( akurat, teraz stresuje sie o wiele bardziej, a bole sa rzadsze ).
U mnie taki bol trwa roznie, czasem dzien czasem kilka...najczesciej lapie mnie w nocy...
Kaszanka
Jeśli chodzi o częste bóle głowy to polecam zrobienie rtg odcinka szyjnego. Wybierz się też do neurologa. Ja po latach dowiedziałam się, że mam klasterowe bóle głowy, choć podejrzewano i migrenę i zespół szyjny.
Inkusia
Już jakiś czas temu miałam rundkę po wszystkich specjalistach: ortopeda, neurolog, kardiolog itp. Na samą myśl już mi się nie chce.

Ketonal pomaga, znowu musiałam wziąć, tata mnie wyzywa że biorę takie mocne leki (bo to są jego tabletki). Co mam zrobić jak nic innego nie pomaga.

Ten ból wczoraj wieczorem był taki straszny, tak mi jakby pulsowała z tyłu głowa i jakby piasek mi się przesypywał w głowie- straszne uczucie.
cilla
[użytkownik x], a ten migpriv jest na receptę? Zainteresowało mnie to, że działa przeciwwymiotnie, bo moim migrenom często towarzyszą nudności i wymioty. A dziś jednak ibuprom pomógł. U mnie podstawą jest to, żeby wziąć lek na samym początku. Oczywiście M. początkowo się ze mnie nabijał trochę, że ledwo mnie głowa zaboli a ja już biorę tabletki, ale w końcu zrozumiał, że jak ból się rozhula to choćbym wzięła dwa wiadra ibupromów to nic mi to nie da...

Inkusia, rozumiem, że masz dośc rundek po lekarzach, sama takie miałam, nawet byłam trzy dni w szpitalu na badaniach.

Magdalenko, marne to pocieszenie, ale popatrz, mamy z sobą trochę wspolnego, lęki, migreny. 48.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Cilla @ Wed, 18 Nov 2009 - 11:49) *
[użytkownik x], a ten migpriv jest na receptę? Zainteresowało mnie to, że działa przeciwwymiotnie, bo moim migrenom często towarzyszą nudności i wymioty. A dziś jednak ibuprom pomógł. U mnie podstawą jest to, żeby wziąć lek na samym początku. Oczywiście M. początkowo się ze mnie nabijał trochę, że ledwo mnie głowa zaboli a ja już biorę tabletki, ale w końcu zrozumiał, że jak ból się rozhula to choćbym wzięła dwa wiadra ibupromów to nic mi to nie da...

Inkusia, rozumiem, że masz dośc rundek po lekarzach, sama takie miałam, nawet byłam trzy dni w szpitalu na badaniach.

Magdalenko, marne to pocieszenie, ale popatrz, mamy z sobą trochę wspolnego, lęki, migreny. 48.gif


Cilla, ja już przerobiłam nawet zatrucie lekami icon_sad.gif Idiotka, tak wiem. Ale ból był taki, że i pod gilotyne wepchnęłabym łeb, byleby przestało!!! Mój mąż się irytuje, burczy, że zajadam się prochami, tylko że Jego nigdy nie bolała głowa... Pocieszam się tym, że bywają całe miesiące, kiedy głowa nie boli mnie ani razu.

MigPriv jest na receptÄ™ niestety.
Agusek
Sopladeine jest z codeiną, tak jak efferalgan z codeiną (na receptę - ma większą dawkę codeiny).
Mojego męża jak migrena łapnie, to tylko ten codeinowy efferelgan pomaga. działa szybko.
Jak nie ma w domu tego efferalganu, to Solpadeine mu działa, ale dużo słabiej.

Efferalgan z codeiną na lotniskach jest bez recepty. Jak leciał w del to sobie kupił 3 paczki.
Lutnia
Cilla - mój niemąż na migreny bierze Imigran, Cinie. Niestety na receptę i dość drogie, ale skuteczne bardzo.
Ika
CYTAT(Berek @ Wed, 18 Nov 2009 - 10:39) *
Ketonal, o ile wiem, na migreny nie działa, ponieważ jest lekiem przeciwzapalnym, a ból migrenowy nie ma charakteru zapalnego.


Ketonal działa na migreny, bo jest też przeciwbólowy icon_smile.gif Mnie na migrenę nic innego nie pomaga, a jest to na pewno migrena.
Agnieszka Kamila
inkusia lączę się z tobą w bólu icon_sad.gif mam to samo plus wymioty, idź do lekarza moze faktycznie cos znajdą
ja miałam badane zatoki wzrok zęby ćiśnienie itp itd tylko w ciązy nie bolała mnie głowa, chyba dlatego tak bardzo znowu chiałabym być w ciązy
cilla
[użytkownik x] - na mnie mój mąż woła "lekoman". 11.gif Doskonale Cię rozumiem, ja przy silnej migrenie mam ochotę, żeby ktoś ukrócił moje cierpienia, chocby i przy pomocy gilotyny. 37.gif

Kupiłam jak na razie to Solpadeine i zobaczymy.

Ika podobnie jak Ty mam na 100% migrenę (zdiagnozowaną po szeregu badań) i podobnie jak u Ciebie ketonal mi pomagał. Teraz postanowiłam przerzucić się na ibuprom, bo moja lekarka powiedziała, że mi wiecej ketonalu nie przepisze, zebym chociaz spróbowała innych leków, no i próbuję. Dwa ibupromy- jak wezmę w porę, pomagają przeważnie. Dziś wziełam ostatnie dwa i tak, jak napisałam, kupiłam ten inny lek.
Sel
CYTAT(Lutnia @ Wed, 18 Nov 2009 - 12:40) *
Cilla - mój niemąż na migreny bierze Imigran, Cinie. Niestety na receptę i dość drogie, ale skuteczne bardzo.

Imigran i inne podobne zawierajace sumatriptan. To sa faktycznie cholernie drogie tabletki-pamietam ze placilam kiedys w Polsce za jedna tabletke 45zl. Moze teraz jest cos tanszego, na pewno jakies odpowiedniki. Na mnie nic poza Sumatriptanem, ktory tu dostaje nie dziala. Migreny mam bardzo silne i czeste i poza S. jak dotad nic skutecznie mi nie pomoglo.
Inkusia
Wlasnie wrocialm ze szpitala. Od środy wieczora lezałam na chirurgii. Moja lekarka wystraszyla sie mojego bolku glowy, ze to od uderzenia w szafke wczesniej. Zrobili mi badania, tomografie glowy, badanie neurologa, nic nie wykazalo. Jezeli byl obrzek to po krolówkach które mi dali to zeszlo. Na razie jest ok i mam nadzieje ze tak zostanie, musze isc na kontrole do neurologa.
Inkusia
Znowu się zaczęło 21.gif
Przeczytałam ponownie wszystkie posty i tak sobie myślę że to moze być migrena. Muszę sie też wybrać do okulisty bo dawno nie byłam a powinnam nosić okulary do czytania tylko że jak lekarz stwierdził że mi się wzrok nie poprawi to straciłam motywację 37.gif
pajka83
Migrena.... Dobrze to znam. Najpierw mroczki przed oczami i falowania różne, a później ostry ból, światłowstręt, nudności i czasem wymioty. I tak 3 dni czasmi. Ja biorę ketonal juz w pierwszym etapie czyli mroczki. bo jak już zacznie boleć to juz nic nie pomaga. On nie działa tak do końca, bo głowa i tak boli dość mocno, ale da się wytrzymać i czasmi mija wtedy jednego dnia.
Ja mam migrenę zdiagnozowaną. trafiłam do bardzo dobrej pani neurolog, która mogłabym na rekach nosić. Wcześniejsza lekarka powiedziała,że tego się nie leczy, a ja miałam bóle przez ponad miesiąc prawie w każdym tyg po 2-3 dni. To był straszny okres w moim życiu. I gdybym w odpowiednim czasie nie trafiła do mojej lekarki mogłabym stracic wzrok. Ona porobiła badania wykluczające wszytskie inne choroby tzn. tomografia, rezonans, eeg, a jeszcze wczesniej przepisała leki, trzy rodzaje brane ciągle niezależnie od bólu przez dość długi czas. W tej chwili nie pamiętam nazw, bo przestałam brać 4 lata temu i od tamtej pory migreny pojawiaja się ale maksymalnie kilka razy w roku, czasami dwa. W tamtym roku przez jakis czas były częstsze, ale wtedy już tylko jeden lek wystarczył brany przez niecały miesiąc. I teraz ketonal właśnie na te bóle biorę.
Pani doktor powiedziała, że takie nawracające czesto migreny moga sie pojawić znów i wtedy ma się do niej zgłosic, aby znów pobrac jakieś leki.
In wczesniej siÄ™ zacznie leczenie tym szybsze sÄ… rezultaty.
Inkusia
Ketonal mnie ratuje. Wczoraj od rana miałam straszne mdłości, zawroty głowy. Jak zaczęła tabletka działać to przeszło.
milutka
Też myślę, że to migrena.

Możesz zbadać sobie też prolaktynę, przy podwyższonej boli tył głowy.
Ja na przykład miałam od dość dawna bóle głowy, ale żadnych wymiotów, podwyższoną prolaktynę i poszłam do neurologa, to wysłała mnie na rezonans magnetyczny i wyszedł mi mikrogruczolak.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.