To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mikołaj

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

misio
Witam,

Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób organizowane jest w Waszych przedszkolach "przybycie" tego jakże oczekiwanego przez wszystkie dzieci Świętego.
Czy przyjeżdza samochodem, na saniach, czy poprostu przychodzi na nogach z wielkim workiem????
Pytam dlatego, iż obecny komitet przedszkolny wyłożył się, albo raczej "olał" powyższy temat i zrzucił obowiązek "wymyślenia" sposobu przybycia "Świętego" na kilku rodziców...

Z góry dziekuje za wszelkie odpoiwedzi i podpoiwedzi.
Myssia
Misio, szczerze mówiąc nie wiem, zapytam Kacperka jutro bo jest u babci.
aluc
Ä™?
a jakie to ma znaczenie?
mama_do_kwadratu
może misio jest jednym z tych "kilku rodziców", którzy mają organizować Mikołajki?
Agga
Teraz to nie wiem bo to będzie pierwszy Mikołaj Natalki w przedszkolu, ale u Angeliki jak chodziła do przedszkola to dzieci nawoływały Mikołaja, i tak wołany Mikołaj wchodził z worem prezentów icon_wink.gif . Super zawsze było to zorganizowane, bo pierwsze jak już mikołaj zawołany przez dzieci wszedł to się bawił, tańczył i wszystko pod okiem i prowadzeniem rytmików. W zasadzie to był taki bal z Mikołajem,potem rozdanie prezentów, zdjęcia i pożegnanie mikołaja.

Fragosia
W naszym przedszkolu odbywało się to tak iz Mikołaj zasiadał w sali przygotowanej dla niego z odpowiednia dekoracja w tle, a grupy wchodziły po koleji do tej sali z Paniami, miedzy jedna a druga grupa podkładano Mikołajowi nowy worek z paczkamia pani była pomocnikiem Mikołaa.

W tym roku jest moda na Mikołaja mówiącego po lapońsku, elfów po anielsku, na saniach które ciągna zywe renifery. Takiz to przybywa do nas 9 grudnia -koszt 35,00 zł. Nie wiem tylko czy uda im się snieg równiez zamówić 29.gif
Tusiol
W życiu się nad tym nie zastanawiałam, ale uważam, że to kompletnie bez znaczenia. Dzieci czekaja na sali, a Mikołaj wchodzi - tak po prostu.
Sanie - chyba nie ta szerokość geograficzna.
A jak przyjedzie autem to dzieci tego widzieć nie muszę.
Tu rola przedszkolanek, żeby wszedł nieoczekiwanie.
Po prostu stanie w drzwiach.
grzałka
w zasadzie najważniejsze jest, żeby przybył i najlepiej przebrany odpowiednio- w życiu nie zapomnę min moich dzieci, gdy wpadły an Mikołaja, który przebierał się właśnie w cywilne ciuchy

a jeśli chodzi o wrażenie, to najlepiej oczywiście aby przybyłlatającymi saniami zaprzężonymi w renifery icon_mrgreen.gif
justapl
u moich chłopców nawołują tak " Czary mary tru tu tu . mikołaju przybądz tu "
potem dzieci śpiewają piosenki ,mówią wierszyki a po wszystkim mikołaj rozdaje prezety
kuurczaczek0608
nie wiem jak to bedzie u nas...sadze,ze mikolaj przyjdzie do sali gdzie sa dzieci

w zlobku najmlodszego mikolaj bedzie w holu glownym a potem bedzie chodzil po salach
Dabriza
No własnie-dzis jest Ten dzień. Moja przedszkolanka wystrojona w mikołajkowy dresik i mikołajkową czape..z ogromnym oporem dała się namówic na wyjście do przedszkola.oświadczyła, że boi się Mikołaja 43.gif Sama jestem ciekawa jej reakcji po powrocie..i tego czy złapie w to swoje dziecięce serducho nieco "świątecznej magii"..tej dzicięcej szczerej radości..i jakie będzie to jej pierwsze spotkaniez Mkołajem...
bumbum
Muszę podpytać Zuzę czy Mikołaj wogóle wchodzi do sal.Bo tak to witał dzieci w holu z workiem z cukierkami a jak dzieci szły do domu to woźna przynosiła prezent mówiąc że "to święty zostawił bo spieszył się do innych dzieci" 29.gif
skorpionka
a u nas było przedstawienie swiąteczne dla rodziców wykonane przez dzieci, potem dzieci z rodzicami szły do swoich sal na wigilie i tam przychodzi Mikołaj i rozdawał prezenty
tatahubert
Wiem, że już trochę późno na Mikołaja, ale ja miałem w tym roku naprawdę niezłą akcję.
Otóż Mikołaj, w pełnym ekwipunku bojowym (czerwona czapka, rękawice, czerwony płaszcz) dostał się do przedszkola moich dzieci pchając przed sobą Forda Fiestę z prezentami na dachu i śnieżynką, która kierowała autem. Aktorowi, który grał Mikołaja zepsuło się auto.
Trzeba na to uważać icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.