To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Hotel, albo hostel w Berlinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Potrzebuję pojechać do Berlina na 2 dni i szukam jakiegoś miłego hostelu, albo małego hotelu, który nie zabije mojego małego budżetu naukowego na ten wyjazd. Znacie coś gdzie będę się czuła dobrze i w miarę bezpiecznie sama (bo prawdopodobnie będzie to podróż w pojedynkę)?

Mój główny cel podróży to Jüdisches Museum i Synagoga a wraz z nią Centrum Judaicum.
ulla
A nie mają pokoi gościnnych?? To zazwyczaj najtańsza, a jednocześnie dająca najwięcej swobody opcja i zazwyczaj o zupełnie przyzwoitym standardzie...tyle, że bez śniadania icon_wink.gif Znaczy trzeba je sobie zorganizować samodzielnie.
użytkownik usunięty
Pokoje gościnne w mieście? Hm nie słyszałam nigdy o czymś takim. Nie wiem nawet jak szukać czegoś takiego.
aluc
nie polecę konkretnego, bo się zatrzymujemy ostatnio co raz to w innym miejscu - sprawdź przez bookings.net, zawsze tam rezerwujemy

jeśli idzie o pokoje gościnne - zapytaj u źródła, czyli w Muzeum, być może mają tam jakieś dla naukowców, pewnie przyda się wtedy jakiś list polecający
ulla
CYTAT(jully @ Tue, 24 Nov 2009 - 12:16) *
Pokoje gościnne w mieście? Hm nie słyszałam nigdy o czymś takim. Nie wiem nawet jak szukać czegoś takiego.


Pokoje gościnne pozostające w gestii muzeum. Żeby znależć, trzeba pytać u źródła, znaczy napisać tam maila z zapytaniem, czy takowymi dysponują, a jeżeli tak, to czy jest możliwośc skorzystania. W końcu jedziesz w tam celach naukowych??

Mniemam, że skoro niemal wszystkie znane mi osobiście muzea (tak w Polsce, jak i zagranicą), choć doświadczenie mam głównie z archeologicznymi (lub takimi, które mają działy archeologiczne, bo w takich bywałam), mają pokoje gościnne, to może Muzeum Żydowskie też ma.
Sama w Berlinie nocowałam kilka razy w pokoju gościnnym Museum Fur Vor- und Fruhgeschichte.
cydorka
CYTAT(jully @ Tue, 24 Nov 2009 - 10:16) *
Pokoje gościnne w mieście? Hm nie słyszałam nigdy o czymś takim. Nie wiem nawet jak szukać czegoś takiego.


w muzeum lub tym centrum, ja czasem naukowo podróżuje i często właśnie się z takiej opcji korzysta, typu pokoje gościnne w instytucie, czy na uczelni
cyd
pirania
Dokladnie jully dokladnie strzel maila do muzem i centrum- na pewno ci cos poleca icon_smile.gif
Kingus
Maila lub pw to Ty napisz do Kingusa. Dla ilu osób potrzebujesz tych noclegów i w jakim terminie? Jeśli Cię nie przeraża wizja 3 wrzaskunów, to zapraszam..

Edit-doczytałam, że sama będziesz.
użytkownik usunięty
Ojej Kinguś bardzo, bardzo dziękuję za propozycję, ale chyba nie śmiałabym się narzucać tak.

Kingus
Czy ja mam oficjałkę jakąś wystosować z zaproszeniem? Będzie mi bardzo miło i może wreszcie odważę się, po poznaniu jednej forumki, przyjechać na któryś zlot w najbliższej pięciolatce 04.gif
Wrzuć na pw, kiedy będziesz. Jedynie zastrzegam, że u mnie chałupa nie na wysoki połysk i w temacie gotowanie najbliżej mi z piranią 37.gif
ivy
CYTAT(Kingus @ Thu, 26 Nov 2009 - 12:44) *
Czy ja mam oficjałkę jakąś wystosować z zaproszeniem? Będzie mi bardzo miło i może wreszcie odważę się, po poznaniu jednej forumki, przyjechać na któryś zlot w najbliższej pięciolatce 04.gif
Wrzuć na pw, kiedy będziesz. Jedynie zastrzegam, że u mnie chałupa nie na wysoki połysk i w temacie gotowanie najbliżej mi z piranią 37.gif


to wpadnij do mojego sklepu po pierogi 06.gif
Kingus
Ivy, poproszę o adres na pw, tak całkiem obok tematu 06.gif Jully, i jak? Znalazłaś coś lepszego, czy możemy z Ivy szykować komitet powitalny?
użytkownik usunięty
Jeszcze nie znalazłam, bo odkładam póki co wyjazd na styczeń, bo w grudniu nie zdążę. Z tym, że komitet powitalny możecie szykować, tak czy siak, bo mam nadzieję, że przynajmniej na kawę razem wyskoczymy icon_smile.gif
Ciocia Magda
A może jednak ktoś poleci jakieś fajne miejsce na nocleg w Berlinie? - tak mi się marzy wycieczka rodzinna np do Muzeum Techniki. W ogóle Berlin jest rewelacyjny.
A.L.
A kiedy planujesz ten wyjazd do Muzeum Techniki? Pytam bo ja tez z Milena sie wybieram.
Wybieram wybieram wybieram...juz jakies 3 lata bedzie 29.gif
A Muzeum Techniki rewelacyjne, dzieci maja multum atrakcji.
Ciocia Magda
No ja tak samo jak Ty - wybieram się od kilku lat 04.gif może na wiosnę?
KM
Byłam w tym tygodniu pociągiem w Poznaniu i pomyślałam, że skoro jest takie świetne połączenie W-wa - Berlin to warto się wybrać do Berlina. Zwłaszcza, że mam zniżkę na kolej. Także również jestem zainteresowana noclegami w rozsądnej cenie icon_smile.gif
anuÅ›
Ja też, ja też. Jak ktoś ma to ja też jestem zainteresowana icon_smile.gif
pirania
CYTAT(Kingus @ Thu, 26 Nov 2009 - 14:44) *
Czy ja mam oficjałkę jakąś wystosować z zaproszeniem? Będzie mi bardzo miło i może wreszcie odważę się, po poznaniu jednej forumki, przyjechać na któryś zlot w najbliższej pięciolatce 04.gif
Wrzuć na pw, kiedy będziesz. Jedynie zastrzegam, że u mnie chałupa nie na wysoki połysk i w temacie gotowanie najbliżej mi z piranią 37.gif

Nie 37.gif lecz 03.gif kingus i badz z tego dumna 03.gif
Kingus
CYTAT(pirania @ Sat, 28 Nov 2009 - 09:13) *
Nie 37.gif lecz 03.gif kingus i badz z tego dumna 03.gif


Taaaa jest!!! 06.gif
Odnośnie noclegów dla wszystkich zainteresowanych-co oznacza "tanio" i co w tym tanio musi być? Nudzi mi się ostatnio, skłonnam w ramach wycieczki krajoznawczej nawet organoleptycznie po znalezieniu czegoś zbadać obiekt, ale muszę wiedzieć, czego szukam...
Dla ewentualnych chętnych-mam do odstąpienia dwuosobowy narożnik zawsze, tudzież miejsce na jakieś 6 materacy/karimatek, dowiezionych we własnym zakresie. Z resztą, pisałam to już kiedyś na "wakacje międzyforumowe"
kaskago
my spaliśmy w formule 1
29 euro bez śniadania za dwójkę (za jedynkę i 3 tyle samo) warunki całkiem przyzwoite
jedynie odległość - od centrum chyba ze 20 km - więc raczej dla tych co podróżują własnym autem, bo nie wiem czy tam jest komunikacja
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.