To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spirulina- warto?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Hermia
Jak w temacie, czy ktoś kupował, gdzie i z jakich źródeł. Czy warto?
Sporo reklam zachwalających spirulinę, ale jakoś mi zawsze trudno uwierzyć jak coś ma pomóc na wszelkie dolegliwości.
Abotak
Hermio, jesli juz to naturalna, w czystej postaci czyli niebieskich alg ktore sa w nia bogate a mozna je dodawac do potraw czy wody.
ulcik
Bogusia a powiedz coś więcej ? próbowałaś ?
u.
Abotak


Ulcik, nie wiem co powiedziec.szczerze mowiac icon_smile.gif Tzn ja wierze w te przypisywane wlasciwosci.
Sporo jest badan w temacie wiec pewnie nie da sie zignorowac.
Mam w postaci naturalnej ale stosuje kulinarnie czyli idzie do gara gdy jest okazja. Spozywcza do zup orientalnych po ugotowaniu dodaje np.
Kosmetyczna do mydla( zabarwia na zielono i te wlasciwosci tez ma pewnie)
Tylko ze ja to traktuje jak wszystko inne zdrowe znaczy czosnek, kelp, oliwe, imbir, gozdziki melase, miod manuka czy marchewke. Znaczy z calym dobrodziejstwem inwentarza.
Nie lykam regularnie w postaci suplementu.
Z reszta tak smakuje lepiej icon_biggrin.gif czyli dodatkowa zaleta icon_wink.gif poza tym suplementy zawieraja kupe utrwalaczy, wypelniaczy i innych zeby taka tabletke czy kapsule do kupy skleic. Sprobuj np znalezc witamine C bez cukru czy sacharozy o slodzikach sztucznych nie mowiac, albo innej skrobii ziemniaczanej. No jest owszem. Tylko w postaci czystego proszku kwasu askorbitowego.
A i tak lemoniada na cytrynie jakos bardziej przemawia do moich kubkow smakowych icon_biggrin.gif , ze o truskawkach czy pigwie nie wspomne icon_smile.gif
To samo z tymi algami pelnymi spiruliny.
Tym bardziej ze ja jestem beznadziejny przypadek jesli chodzi o przyjmowanie czegos regularnie icon_smile.gif
To chyba tak naprawde tylko w pierwszej ciazy jakies Pregnacare a pozniej kwas foliowy bo kazali, ale pozostale bez Pregnacare i tez ciaze i okazy nie mniej zdrowe icon_wink.gif Suplementowalam spozywczo. Zielsko tez zwykle tak.
Jako napitek czy dodatek smakowy.
Ja bym sprobowala, czemu nie. Chocby dla urozmaicenia diety ale wlasnie w takiej formie.
Ew mozesz taka sproszkowana do wody dodawac i wypijac sobie. W sumie wszystko jedno do czego. Byle czysta, naturalna, bez tych swinstw roznych.







ulcik
dzięki icon_smile.gif
Hermia
Dzięki. Balansuje na granicy zdrowia, tzn. jeszcze nie wróciła mi cukrzyca (była w ciąży), ale cukier mam w górnych granicach normy. A podobno spirulina pomaga w ustabilizowaniu tego cukru. Spróbuję.
Już wiem co kupować.
pelonik
Ja kompletnie nie wiem co to jest, czy możesz mi trochę przybliżyć temat?
Kotelka
Moim zdaniem warto. Dla zdrowia oraz dla urody. Niepozorne glony skupiają w sobie całą listę potrzebnych nam i łatwo przyswajalnych składników. Nie ma lepszego źródła żelaza, mają więcej wapnia niż mleko i więcej białka niż wołowina. Szczególnie cenne są zawarte w nich kwasy omega-3, których mają tak samo dużą zawartość jak ryby morskie....

Są również dobre dla wygladu naszej skóry bo redukują wolne rodniki, które powodują starzenie się.
Poczytajcie sobie o tym tutaj : spirulina działanie.
Nie można ich równiez przedawkować!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.