To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

eurespal / pulneo

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Remisia
Drogie Kolezanki,

male pytanko - szczegolnie do kolezanek "doktorek" icon_smile.gif

moj Adas (2 lata 8 mcy) konczy aktualnie leczenie zapalenia oskrzeli i zawalonych ropa zatok (Klacid + Zyrtec + Deflegmin +wapno i witaminy + suplementacja bakteriami kwasu mlekowego). Po kontroli (7 doba podawania antybiotyku) lekarka stwierdzila, ze osluchowo czysto. Katar (resztki) juz tez czysty, kaszel w zaniku. Przed kontrola raz skarzyl sie na uszy - zajrzala i blona lekko zaczerwieniona, bez wysieku. Od niedzieli juz sie na uszy wiecej nie poskarzyl, ale... Lekarka stwierdzila, ze antybiotyk bierzemy przez 10 dni (do dzis) a nastepnie PULNEO przez kolejne 10 dni. Bo te "uszy trzeba doleczyc"...

Moje pytania: (posty z wyszukiwarki nie daly jasnych odpowiedzi)

Wiem, ze rozne sa zdania na temat Eurespalu/Pulneo - warto to jeszcze dawac po takiej dlugiej antybiotykoterapii? Warto to WOGOLE podawac? Ja sama kiedys bardzo zle zareagowalam na ten lek (silne kolatanie serca i rozwalony zoladek); mozliwe, ze Adam bedzie reagowal podobnie?

Jesli juz to czy mozna to podawac z mlekiem / sokiem? Wiem, ze raczej zadnego leku nie powinno sie podawac z mlekiem, dlatego pytam. Moj Mlody dosc sprtyny jest i pewnie raz czy dwa by wypil po jakiejs "umowie", ale za ktoryms razem jak mi sie zbuntuje to chcialabym miec jakas alternatywe. Nie wyobrazam sobie, ze popija to paskudztwo dobrowolnie przez 10 dni po 3 razy dziennie icon_sad.gif

Nos Adama czysty, ale nadal "przytkany" - czy to jakis efekt uboczny od ktregos z lekow? Dom mam dobrze przewietrzony, nie za goraco, na noc powietrze nawilzone (reczniki na kaloryferach, u Adama dodatkowa micha z woda i paroma kroplami Amolu). Mimo to on caly dzien "dyszy" przez usta - chyba, ze sie zabawi i zapomni. Noskiem oddycha wylacznie przez sen 21.gif Przyzwyczail sie, ze musi oddychac przez buzie, czy faktycznie cos mu przytyka nosek?

Wielkie dzieki z gory za wszystkie dobre rady icon_smile.gif I przepraszam, jesli ktores pytanie jest "glupie"... Male mam dswiadczenie z chorowaniem, bo Mlody zaczal dopiero od kiedy poszedl do przedszkola 13.gif

Pozdrawiam
I.
kasiaaaaa
Ja pod koniec pażdziernika nabawiłam się kataru. Młoda miała być akurat wtedy szczepiona, ale na kontroli okazało się, że ma już zaczerwienione gardło i że to pewnie początki kataru, który złapała ode mnie. Podawałam jej Pulneo przez 10 dni i zdecydowanie pomogło. Gardło doszło do siebie i katar ją ominął. Pulneo podawałam jej z sokiem w proporcji pół na pół, przed jedzeniem.
Gremi
U nas Eurespal/Pulnego jest w zasadzie przy kazdej infekcji. Niby to jest to samo ale ja zauwazylam ze moja corka duzo lepiej reaguje na Puneo. Nie wiem jak to sie dzieje ale jej pomaga i nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych
Remisia
podciagam do gory, bo to dla mnie bardzo wazne

Gremi, Kasiaaa - dzieki za odpowiedzi!

czy ktoras z Pan Doktor moze cos doradzic?

dzieki z gory
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.