To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kredki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

CrazyMary
Marta szybko zużywa kredki (część niestety gubi), więc kupujemy sporo. Zależy mi, żeby kredki były w miarę miękkie i miały żywe kolory. Ostatnio odkryłam kredki Lego, które za przyzwoitą cenę (ok.11zł) bardzo fajnie rysowały, a w dodatku miały bardzo pożądaną kredkę w kolorze cielistym icon_cool.gif
Jakie kredki możecie polecić?
I jeszcze - czy bezpiecznie jest kupować kredki przez allegro? Trochę się boję, że się połamią w transporcie.
skanna
U nas najukochańsze są pastele olejne, a zaraz po nich stare dobre kredki Bambino.
katiek
Kredki Lyra
grzałka
pastele olejne jak najbardziej
a z klasycznych kredek to crayola i kredki z Lidla (z owÄ… cielistÄ… kredkÄ…)
Truśka
Kredki ołówkowe-wykręcane można nawet wycierać
CrazyMary
Nie sprecyzowałam, że chodzi mi o takie ołówkowe, pastele olejne są super do prac plastycznych, ale do zeszytu i ćwiczeń potrzebuje ołówkowych.
Te wykręcane wyglądają fajnie.
CrazyMary
CYTAT(grzałka @ Tue, 01 Dec 2009 - 12:19) *
pastele olejne jak najbardziej
a z klasycznych kredek to crayola i kredki z Lidla (z owÄ… cielistÄ… kredkÄ…)

A te z Lidla to ołówkowe? Ja nigdy w Lidlu nie widziałam kredek....ale też nie szukałam.
Arwena.
My już od dwóch lat tylko wykręcane, właśnie te Crayoli.
grzałka
wykręcane fajne do szkoły, Ania też ma, zwłaszcza te z gumkami są szpanerskie icon_smile.gif

a w lidlu kredki są super. ale one sa rzucane zwykle w okolicach sierpnia-września, jak to w lidlu- ołówkowe, tak
CrazyMary
To przydatna informacja, będę we wrześniu polować, na razie poszukam wykręcanych. icon_biggrin.gif
CrazyMary
dubel
Abotak
my tez wykrecane od lat odkad je odkrylam- olowkowe i swiecowe.

Do ogolnego uzytku bo do roznych prac konkretnych rozne specyficzne
cydorka
u nas bambino królują
a wykręcane.. o jakich konkretnie mówicie?
cyd
wiesiołek
Herlitz, trójkątne - od kiedy kupiłam pierwsze, dzieci innych nie chca, a koledzy i koleżanki z klasy żądaja takich samych od swoich rodziców. Wszystkie inne kredki wyładowały w koszu. Aha, cielista też jest w zestawie.
trylinka
Koh-i-noor.
Niezastąpione, jeżeli chodzi o miękkość. Rysują nawet na śliskim papierze.
sdw
Lyra, Herlitz, bic, koh-i-noor.

Wykręcane są super, pod warunkiem, że nie gubią rysików. Dziwnym trafem, odkąd Filip zainteresował się wykręcanymi, rysiki z nich wypadają nagminnie.
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(trylinka @ Tue, 01 Dec 2009 - 16:34) *
Koh-i-noor.
Niezastąpione, jeżeli chodzi o miękkość. Rysują nawet na śliskim papierze.


i jeszcze mają srebrny i złoty kolor 29.gif .
mama_do_kwadratu
koh- i- noor
Agnieszka(mamaMieszka)
Bambino i jeszcze raz bambino - w drewnie.
Grubasne, poreczne - no i te nasycone kolorki...
W komplecie - temperowka icon_smile.gif
Pozdrawiam
Xenna
Synek rysuje kredkami firmy BIC,są one w kształcie trójkąta(niby kształtują prawidłowy rozwój palców u dziecka ale nie wiem czy to jest tylko reklama czy faktycznie tak jest).Co mnie cieszy,to to,ze są niełamliwe!
ale kolejne kredki to będą te wykręcane,szczerze mnie zainteresowały.
izoldciemnowlosa
Tylko i wyłącznie Bambino - drewniane. Może troszkę drogie ale nie żałuję wydanych na nie pieniędzy. Rzadko się je temperuje, a jeśli już to naprawdę trzeba minimalnie. Mika bardzo je lubi.
wiesiołek
CYTAT(Xenna @ Wed, 02 Dec 2009 - 12:18) *
w kształcie trójkąta(niby kształtują prawidłowy rozwój palców u dziecka ale nie wiem czy to jest tylko reklama czy faktycznie tak jest).


Nie o rozwój palców chodzi ale o prawidłowe trzymanie kredki, Jeśli dziecko trzyma prawidłowo to mu okrągła kredka nie zaszkodzi, ale jeśli trzyma przyrząd jak widly ,to trójkątny kształt wymusza inny nawyk.
Agnieszka(mamaMieszka)
CYTAT(wiesiołek @ Tue, 08 Dec 2009 - 09:00) *
Nie o rozwój palców chodzi ale o prawidłowe trzymanie kredki, Jeśli dziecko trzyma prawidłowo to mu okrągła kredka nie zaszkodzi, ale jeśli trzyma przyrząd jak widly ,to trójkątny kształt wymusza inny nawyk.


Ciesze sie Wiesiolku, ze to napisalas.
Do tej pory nie zastanawialam sie nad sensem kupowania trojkatnych kredek.
A ze Mieszko wlasnie "widlowo" trzyma kredeczki, wiec jeszcze dzis nabede te "korekcyjne".
Dziekuje i pozdrawiam.
CrazyMary
Kupiłam Herlitz, Marta powiedziała, że świetnie rysują. W dodatku jest cielista. 06.gif Jak gdzieś spotkam, to kupię ten większy zestaw, bo był akurat tylko 12 kolorowy.
Xenna
CYTAT(wiesiołek @ Tue, 08 Dec 2009 - 09:00) *
Nie o rozwój palców chodzi ale o prawidłowe trzymanie kredki, Jeśli dziecko trzyma prawidłowo to mu okrągła kredka nie zaszkodzi, ale jeśli trzyma przyrząd jak widly ,to trójkątny kształt wymusza inny nawyk.

To nie moje słowa lecz tekst zywcem wzięty z opakowania od kredek icon_wink.gif
Mnie również brakowało tego wyjaśnienia,wielkie dzięki icon_biggrin.gif
wiesiołek
CYTAT(Agnieszka(mamaMieszka) @ Tue, 08 Dec 2009 - 09:12) *
Ciesze sie Wiesiolku, ze to napisalas.
Do tej pory nie zastanawialam sie nad sensem kupowania trojkatnych kredek.
A ze Mieszko wlasnie "widlowo" trzyma kredeczki, wiec jeszcze dzis nabede te "korekcyjne".
Dziekuje i pozdrawiam.


Dodam tylko ,że kredka sama też nie rozwiaze problemu- mamy pilnowanie jest niezbędne. I czas. i cierpliwosć- moja była mocno nadwyrężana, bo młody się uparł widłować ołówkiem i już.

Dawniej były też w sklepach takie gumowe nakładki na ołówek czy dlugopis , o trójkątnym kształcie, z "blokada" palców ( kurcze nie wiem jak to opisać, ale oprócz trójkątnego kształtu były jeszcze wgłębienia na palce) i to dawało szybszy efekt- ale od ponad roku nigdzie nie moge tego znaleźć. W każdym razie jeśli w jakimś papierniczym zobaczycie to polecam zakup. Koszt: około złotówki
sdw
Wiesia, w Pelikanie są takie nakładki. Cena około 4 złociszy.
Agnieszka(mamaMieszka)
CYTAT(wiesiołek @ Tue, 08 Dec 2009 - 10:24) *
Dodam tylko ,że kredka sama też nie rozwiaze problemu- mamy pilnowanie jest niezbędne. I czas. i cierpliwosć- moja była mocno nadwyrężana, bo młody się uparł widłować ołówkiem i już.
(...) gumowe nakładki na ołówek czy dlugopis , o trójkątnym kształcie, z "blokada" palców (...)

Sek w tym, ze M. jak juz zacznie mnie nasladowac w tym trzymaniu "normalnym", to przeplata sobie kredeczke miedzy palcami i tyle - normalne trzymanie nie idzie mu i tyle.
Ale licze, ze metoda malych kroczkow pojdziemy do przodu.
Od jakiegos czasu nawet jesli przez dwie sekundy uda mu sie potrzymac narzedzie we wlasciwy sposob - ja acham i ocham, chwale jak moge, aby motywator dzialal i nastepnego dnia to samo.
Licze na to,ze za kilka mcy osiagne pozadany efekt icon_smile.gif
A o nakladce pierwsze slysze (czytam icon_wink.gif) - popatrze w papierniczym, a noz widelec uda mi sie ten przyspieszacz upolowac:)
I tak jak pisalam - jeszcze dzis trojkatne kredki zagoszcza na mieszkoym biureczku:) icon_smile.gif
Dzieki!!
Pozdrawiam,
wiesiołek
No patrzcie, po sklapach zwykłych szukałam, a dzieki temu wątkowi znalazłam w sieci :https://serwisy.gazeta.pl/UczymySie/5,89174,4405710.html?i=5

albo tu, ale droższe: https://sklep.empis.pl/sklep/product_info.php?products_id=360
anax
CYTAT(grzałka @ Tue, 01 Dec 2009 - 10:19) *
pastele olejne jak najbardziej
a z klasycznych kredek to crayola i kredki z Lidla (z owÄ… cielistÄ… kredkÄ…)


od 31,12 bedÄ… w lidlu kredki.
https://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.2....p.kredki_jumbo
pinklady3
Od 2 lat kupujÄ™ synowi tylko Alpino!!
SÄ… rewelacyjne!
śliczne zywe kolory, nie łamią się, nie są drogie - ok 7 zł 24 kolory, zajmuja mało miejsca bo 24 kolory to tak naprawdę 12 kredek.
polecam. ja kupiłam w smyku
https://www.alpino.com.pl/produkt.php?kat=1&id=63
Zelda
bambio sa super,i świecowe i ołówkowe
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.