To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dziwny ból mieśnia/nerwu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Mam to od lat ale ostatnio pobijam wszelkie rekordy. Nawet nie wiem jak mam wam to opisać. W lewej nodze na udzie mam takie miejsce...stwardniałe, jakby napięte. Myślałam, że to jakiś mięsień ale chyba to jednak jest jakis nerw..splot nerwów. może jakaś znawczyni medycyny będzie wiedziec o co chodzi. Szukałam w necie od kilku dni i nie znalazłam kompletnie nic co by mi przybliżyło temat. Otóż to napiete, twarde miejsce da się rozmasować ale w czasie masowania dostaję bólu głowy i zawrotu głowy a czasem mam wrazenie, ze mdleję. To miejsce nie boli tak normalnie. To jest cos jakby skurcz spowodowany rażeniem prądu, bolesne kłucie. Nie umiem tego dokładnie opisać. Od wczoraj mam taki ból, że budziłam się w nocy 2 razy a cały dzień kuleję. Nie mogę napiąć, naciągnąć nogi bo prądy rozchodzą sie na całe udo. Nie przypomina to rwy kulszowej...tę miałam jako cieżarna i wiem czym się różni rwanie od prądów wychodzących z tego stwardniałego miejsca. To twarde miejsce na udzie jest lekko wywalone tzn. z boku widać, że jest wybrzuszenie i wystarczy lekko to miejsce dotknac by prądy wywołały okropny ból. Czasem ulgę chwilową pomaga smarowanie fastumem a czasem zawiniecie bandażem elastycznym.
Czytałam cos o nerwobólach ale żaden nie występuje jako twarde miejsce na nodze. Czytałam o mięśniach ale napisane było dosyć ogólnie...co nie dało mi konkretnej odpowiedzi.
Proszę o sugestie jak się z tym uporać, co to moze być?
Moja lekarka to ignoruje a nawet ironizuje. Znam ją na tyle by podejrzewać, ze nie wie co mi jest a nie chce się przyznać.
hawah
A nie masz w tym miejscu żylaków? To twarde, bolące miejsce skojarzyło mi się z zakrzepowym zapaleniem w żyłach powierzchniowych.

Chyba wybrałabym się do innego lekarza.
domi
Żylaki to chyba byłoby jakoś widać? To twarde miejsce byłoby w jakims kolorze np. sine. Gdyby to był jakiś zakrzep to podczas masowania (a czasem używam dużo siły) pękłyby te żyłki i cos by się porobiło na ten nodze. Tak mi się zdaje.

A dziś mi się skojarzyło, że to jest taki pulsujący ból. To miejsce pulsuje bolesnie a potem jest ten kłujący przepływ prądu. Dokładniej się tego nie za określic.
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(domi @ Sun, 06 Dec 2009 - 10:19) *
Żylaki to chyba byłoby jakoś widać? To twarde miejsce byłoby w jakims kolorze np. sine.


Mój teść ma żylaki których nie widać gołym okiem.Właśnie będzie je miał usuwane.
domi
CYTAT(hawah @ Sat, 05 Dec 2009 - 20:31) *
A nie masz w tym miejscu żylaków? To twarde, bolące miejsce skojarzyło mi się z zakrzepowym zapaleniem w żyłach powierzchniowych.

Zakrzep to raczej nie jest-wdłg tego co czytałam w necie -mam inne objawy. Nie mówiac o tym, że dotyka to osoby pow. 40-stki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.