To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

tomografia czy rezonans?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mag29
Dziewczyny,
lekarz zasugerował, ale powiedział- to albo to.
A ja nie bardzo wiem czym te badania się różnią i co wybrać, bo pewnie i tak na nic skierowania nie dostanę i prywatnie trzeba będzie zrobić.
Napiszecie?
pozdrawiam
grzałka
rezonans, zwłaszcza jeśli chodzi o dyskopatię

tomografia lepiej uwidacznia kości, rezonans lepiej struktury nerwowe i tkanki miękkie, zależy czego szukają
mag29
Grzałko,
dzięki

mają szukać czegoś co powoduje ewentualne ucisk na zakończenia nerwowe i bóle w różnych częściach ciała, była już noga, odcinek piersiowy- tak, że nie mogłam odetchnąć, teraz prawa strona brzucha. Coś mówił o możliwej przepuklinie???

pozdrawiam
grzałka
no to zdecydowanie lepiej rezonans jeśli takie objawy
mag29
dziękuję icon_smile.gif
Agalu
CYTAT(mag29 @ Mon, 07 Dec 2009 - 21:18) *
Grzałko,
dzięki

mają szukać czegoś co powoduje ewentualne ucisk na zakończenia nerwowe i bóle w różnych częściach ciała, była już noga, odcinek piersiowy- tak, że nie mogłam odetchnąć, teraz prawa strona brzucha. Coś mówił o możliwej przepuklinie???

pozdrawiam


o widzisz a ja mam podobne objawy,ale żaden lekarz jeszcze na to nie wpadł 21.gif
sama czytając po objawach w necie zastanawiałam sie nad przepukliną

grzałka
CYTAT(Agalu @ Mon, 07 Dec 2009 - 20:46) *
o widzisz a ja mam podobne objawy,ale żaden lekarz jeszcze na to nie wpadł 21.gif


no popatrz, jacy oni nierozgarnięci, pewnie nie korzystają z internetu icon_mrgreen.gif
Agalu
śmiej się śmiej a gastrolog mi ostatnio powiedział że dobre badania sobie probiłam sama bez jego konsultacji tylko kierując sie internetem 06.gif



Mika
ha
moją koleżankę wysłał na rentgen icon_wink.gif bo podobno na zdjęciu lepiej widać
i weź tu ludziu mądry bądź
a z reguły dają do wyboru ze względu na klaustrofobię icon_wink.gif
nie każdy chce wjechać w tę tubę
agrafkaa
tomografia u mojego męża nie wykazała nic rezonans przesunięcia kręgów i przepuklinę która powoduje u niego ucisk na zakończenia nerwowe
Carrie
CYTAT(asia... @ Wed, 09 Dec 2009 - 19:15) *
tomografia u mojego męża nie wykazała nic rezonans przesunięcia kręgów i przepuklinę która powoduje u niego ucisk na zakończenia nerwowe


a miał robione zdjęcie rtg? Było tam coś widać?

(jestem dzisiaj po rtg właśnie stąd moja ciekawość - na razie mam tylko opis, za tydzień będę kolejny raz u ortopedy-niby asymetrię krążków międzykręgowych posiadam )
mag29
Ja jeszcze nie mam nic i tak myślę, że na rezonans (ze wg na to że kosztowny), to pewnie skierowania nie dostanę, ale dostanę na rentgen- i teraz: warto w ogóle? no bo obojętne dla zdrowia to nie jest.... przepukliny nie pokaże, a może jednak coś specjalista zobaczy?
Grzałko jak myślisz? Czy od razu rezonans?
Carrie
CYTAT(mag29 @ Wed, 09 Dec 2009 - 22:41) *
Ja jeszcze nie mam nic i tak myślę, że na rezonans (ze wg na to że kosztowny), to pewnie skierowania nie dostanę, ale dostanę na rentgen- i teraz: warto w ogóle? no bo obojętne dla zdrowia to nie jest.... przepukliny nie pokaże, a może jednak coś specjalista zobaczy?
Grzałko jak myślisz? Czy od razu rezonans?


hmmm, no widzisz ja usłyszałam dzisiaj,że mam dosyć typowe dolegliwości dla przepukliny krążka/-ów międzykręgowych.Zostałam obejrzana, zbadana, pytana i skierowana na zdjęcie rtg.Mam wrócić z tym zdjęciem.

To w takim razie będę śledzić ten wątek
agrafkaa
zdjęcie nie wykazało zupełnie nic kręgosłup zdrowiutki lekarz w przychodni zarzucił że udaje,zmienił lekarza ten zlecił rezonans i proszę wszystko jasne
grzałka
teoretycznie rezonans i tk powinien być wykonany po rentgenie, aczkolwiek na rtg zazwyczaj widać niewiele w tym wieku (no, chyba, że coś ewidentnego)

zrób ten rentgen
mama_misia
CYTAT(grzałka @ Tue, 08 Dec 2009 - 11:22) *
no popatrz, jacy oni nierozgarnięci, pewnie nie korzystają z internetu icon_mrgreen.gif

ALe wiecie ze tak to jest jak tylko cos mnie boli to od razu srawdzam w internecie co to moze byc i porównuje...
grzałka
CYTAT(mama_misia @ Thu, 21 Jan 2010 - 12:53) *
ALe wiecie ze tak to jest jak tylko cos mnie boli to od razu srawdzam w internecie co to moze byc i porównuje...



wiemy icon_wink.gif
ajakielka
CYTAT(mama_misia @ Thu, 21 Jan 2010 - 12:53) *
ALe wiecie ze tak to jest jak tylko cos mnie boli to od razu srawdzam w internecie co to moze byc i porównuje...



Tak, pacjenci wiele potrafią wyczytać w necie icon_smile.gif .
grzałka
doktor google jest chyba bardziej popularny niż dr house icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.