To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

uczulenie na kwas foliowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monikag2006
Witajcie, czy któraś z Was ma uczulenie na kwas foliowy?
Od 23 grudnia biorę kwas foliowy 5 mg i na początku myślałam, że to przeziębienie, ale drapanie w gardle nie ustaje, pomimo, że dbam o siebie, a od 24 grudnia zaczęłam kichać i kaszleć jak przy przeziębieniu i kaszel i drapanie w gardle do dzisiaj się utrzymuje. Wydaje mi się, że to alergia, jeszcze przez kilka dni będę brała kwas i poobserwuję co się dzieje dalej, ale obawiam się, że to faktycznie alergia. Tylko nie wiem co wtedy, gdyby to się sprawdziło, chyba powinnam odstawić kwas, tylko, że bardzo się boję ponieważ moje przyszłe dziecko jest bardziej narażone na wady wrodzone z powodu mojej padaczki, a kwas podobno bierze się, żeby tych wad nie było i co dalej sama nie wiem co z tym zrobić
czy któraś z Was miała podobny problem?
m4rusia
Nie słyszałam o czymś takim ale spotkałam się z informacją że istniej bardziej przyswajalna forma kwasu foliowego jakim jest metafolina (zawarta m.in w preparacie feminatal) . Spróbuj może tego??

artykuł na ten temat - materiał promocyjny więc nie wiem czy można zamieścić.
W razie czego usunÄ™
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.