To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mleko modyfikowane a gotowanie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

OlaW.
Mojego prawie dwuletniego synka strasznie wysypało icon_sad.gif Po paru dniach od zniknięcia wysypki-nowe wypryski-kaszka icon_sad.gif Lekarka podejrzewa, że to uczulenie na mleko krowie icon_evil.gif W związku z tym powróciliśmy do Bebilonu pepti, na którym Mały był do skończenia roczku. Ale niestety, jest wybrednym smakoszem i oprócz porannej kaszki (Sinlacu) z mlekiem nie mogę mu już nic przemycić w ciągu dnia icon_twisted.gif Stąd moje pytanie: czy mleko modyfikowane można gotować icon_question.gif Na opakowaniu nic nie znalazłam na ten temat... Mogłabym przygotować jakiś budyń, kaszę mannę itp, ale do tego trzeba zagotować mleko icon_confused.gif
A może macie jakieś sprawdzone przepisy na coś smacznego z mlekiem modyfikowanym icon_eek.gif
grzałka
Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleśniki, placki, budyń icon_biggrin.gif . Da się.
ehalina
CYTAT(OlaW.)
MogÅ‚abym przygotować jakiÅ› budyÅ„, kaszÄ™ mannÄ™ itp, ale do tego trzeba zagotować mleko icon_confused.gif  

Wcale nie trzeba gotować mleka, zeby zrobić mannę! Ja gotuję mannę albo kaszę kukurydzianą albo jakieś płatki na wodzie, rzadsze niz docelowo icon_smile.gif, lekko studzę, a potem mieszam widelcem z mlekiem w proszku, w naszym wypadku sojowym. Budyń robiłam tak, ze gotowałam wodę ciut posłoszoną albo soczek, i do gotującej się wlewałam szybko rozrobiona w niewielka ilościa wody makę ziemniaczaną i tez w niewielkiej ilości rozrobione mleko, chwile się wprawdzie gotowałao, ale to był naprawdę moment.. Ale Lena i tak budyniu nie lubi icon_smile.gif
katiek
Grzałka a mogłabyś nianię poprosić o przepis na naleśniki (jeśli są bez jajka...) Kasia
ehalina
naleśniki robie z samej mąki i wody, szczypta soli, maka pół na pół białą i razowa, czasem częśc razowej zastępuję np. płatkami owsianymi albo mąką z amarantusa. Konsystencja "smietanowa". Całkiem niezłe wychodzą, tylko dłużej się smażą niz jajeczne.
Czasem robię na mleczku ryzowym (sklep ze zdrową żywnoscią), ale to ciut drogawa impreza.

Pozdrawiam
H.
Pecia
CYTAT(grzalka)
Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleÅ›niki, placki, budyÅ„  :D . Da siÄ™.


prosze o przepisy icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.