To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bruzdy w zÄ…bkach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doruśka
Zauaważyłam u Kalusi bruzdę w ząbku-poprzeczną w dwójce górnej,dosyć głęboką.
Na innych ma przebarwienia białe matowe,a ta bruzda to też biała,czy to pruchnica?
ratujcie bo osiwieję.a dentysta dopiero jutro!(mam nadzieję że mnie przyjmie) icon_eek.gif
anonimowy
Dorusiu to moze być próchnica. U Agatki pojawiła się taka bruzda, jakby pęknięte szkliwo na górnej jedynce i niestety okazało się, że to jest próchnica icon_sad.gif
Beata Białystok
CYTAT(Anonymous)
Dorusiu to moze być próchnica. U Agatki pojawiła się taka bruzda, jakby pęknięte szkliwo na górnej jedynce i niestety okazało się, że to jest próchnica icon_sad.gif

Ten gść to ja. Znowu mam problemy z logowaniem icon_evil.gif
i.
Dorusia może to być próchnica, ale nie musi. A nawet jeśli to początki próchnicy to nie oznacza, że zaraz trzeba będzie borować ząbek. Być może wystarczy oczyścić i zalakować.
Nie martw siÄ™ na zapas.
Doruśka
dzięki dziewczyny,jutro idę do dentysty z małą,Wiecie,ja się boję ,ze będą musieli jej srebrem pomalować i będzie mieć czarny ząbek,albo i wszystkie icon_sad.gif
A skąd to dziadostwo się wzięło? może od antybiotyków co dostało od razu po urodzeniu?albo ja w ciązy? a może od cycania w nocy?
Beata Białystok
Możliwe, że od antybiotyków icon_sad.gif Tak było u mojej Agatki icon_sad.gif
Doruśka
No więc byłam u dentysty.Nawiasem mówiac super kobitka,miła ale i stanowcza jeśli trzeba.
oczyściła Kalusi ta bruzdę i zaplombowała.
Powiedziała że to nie próchnica tylko odwapnienie,i zaleciła zymafluor,bo w mojej dzielnicy woda nie jest fluoryzowana,a w innych jest icon_evil.gif ,
Kazała przyjść za trzy miesiące.
Zapłaciłam 50zł(na szczęście wypłata już na konto doszła)Ale moje dziecko ma białego ząbka,Pani dr powiedziała że lapisowanie nie jest jedynym wyjściem słusznym(na szczeście)
Kalucha troche wrzeszczała,ale generalnie nie było źle,bo potem nie chciała wyjść.
Jutro zamawiam specjalną szczoteczkę dla takich maluchów.
To tyle,może coś was zainteresuje to odpowiem,na razie jestem jeszcze w szoku icon_lol.gif
i.
Jaką szczoteczkę poleciła Ci dentystka?
Doruśka
Szczoteczka Oral .B od 4 do 24 miesiaca życia Stages 1
ale nie zamówiłam wysyłkowo z Warszawy bo wyszłoby mi za drogo(szczoteczka 9,90+15zł za pzesyłkę icon_eek.gif )
Ale u mnie w aptece pani sprowadzi za 12zł.
Szczoteczki są dla różnego wieku,dostosowane do uzębienia
Jest też pasta dla dzieci Stages,bez cukru,z fluorem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.