To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rozwijanie wrażliwości muzycznej u malucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ykam32
Witam icon_smile.gif Chciałabym Was zapytać o sposoby rozwijania wrażliwości muzycznej u dzieciaków, może macie jakieś sprawdzone pomysły? pozdrawiam.
Malmao
rytmika, taniec, gra na instrumentach

Moja Oli ma w przedszkolu rytmikę i tańce, a dodatkowo zapisałam ją na grę na skrzypcach icon_smile.gif
izoldciemnowlosa
W przedszkolu rytmika - co lepsze i muzykalniejsze Panie Opiekunki włączają dzieciakom piosenki, tańczą z nimi i robią wiele zabaw przy muzyce.
W domu możesz to samo robić z dzieckiem - moja Dominika akceptuje tylko piosenki śpiewane przez dzieci (już nie pamiętam kiedy posłuchałam spokojnie CD lub radia), śpiewa z nimi i tańczy.
W większych miastach są specjalne zajęcia dla dzieci - na zasadzie rytmiki, sa też tworzone grupy taneczne.
użytkownik usunięty
Przede wszystkim trzeba puszczać odpowiednie płyty, tzn. zwracać uwagę, czy osoby śpiewające nie fałszują icon_wink.gif Odpadają wszelkie filmy animowane "niskobudżetowe" dołączane do Ramy, Loveli czy inszych Nesquicków. Czasem to mnie aż zęby bolą jak słucham co poniektórych piosenek...

Bezpieczne sÄ… Fasolki, (...) Pan Tenorek i Kot Budzik, Zygzaki oraz stare bajki muzyczne (teraz seria Bajki-Grajki), itp.

PS Dobra, edytujÄ™ icon_wink.gif
amania
A moja młodsza córka jest średnio zainteresowana piosenkami dla dzieci. Nie wiem dlaczego, ale jakoś jej nie kręcą.
Za to uwielbia Bajora i Tomczaka. No, ja też uwielbiam, ale mam swoje lata icon_wink.gif
Nie wiem, czy podsuwać jej nadal płyty dla dzieci, czy dać spokój i niech słucha i śpiewa, to co lubi?
Kaszanka
Amaniu, ja muszę znosić Lenny Kravitza i Bajora prawie codziennie. Z dziecięcych piosenek Gaba słucha chętnie li i jedynie kolęd śpiewanych przez Arkę Noego. Latem na przykład ma takie fazy.
skanna
CYTAT(Paka @ Wed, 13 Jan 2010 - 22:11) *
Przede wszystkim trzeba puszczać odpowiednie płyty, tzn. zwracać uwagę, czy osoby śpiewające nie fałszują icon_wink.gif [...]Arka Noego,


Ja programowo unikam Arki Noego, bo choć bardzo podoba mi się entuzjazm i zaangażowanie tych dzieci, to wolę, żeby nie były wzorcem dla moich. Z estetyką muzyczną ma to jak dla mnie niewiele wspólnego, niestety. A i intonacja pozostawia wiele do życzenia.
sdw
W zastępstwie Arki proponuję Józefowe Kwiatki.
amania
CYTAT(Kaszanna @ Thu, 14 Jan 2010 - 07:39) *
Amaniu, ja muszę znosić Lenny Kravitza i Bajora prawie codziennie. Z dziecięcych piosenek Gaba słucha chętnie li i jedynie kolęd śpiewanych przez Arkę Noego. Latem na przykład ma takie fazy.


A widzisz, one to jednak bratnie dusze, dlatego tak się od razu dogadały!
Btw, Matylda wciąż wspomina o Gabrysi icon_smile.gif
A kolędy (o każdej porze roku) najbardziej lubi w wykonaniu Golców icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(skanna @ Thu, 14 Jan 2010 - 08:18) *
Ja programowo unikam Arki Noego, bo choć bardzo podoba mi się entuzjazm i zaangażowanie tych dzieci, to wolę, żeby nie były wzorcem dla moich. Z estetyką muzyczną ma to jak dla mnie niewiele wspólnego, niestety. A i intonacja pozostawia wiele do życzenia.

A wiesz, że mi trochę palce zadrgały, gdy to pisałam... Ale nie będę już edytować icon_smile.gif
skanna
CYTAT(Paka @ Thu, 14 Jan 2010 - 12:38) *
A wiesz, że mi trochę palce zadrgały, gdy to pisałam... Ale nie będę już edytować icon_smile.gif


Ufff, bo zwątpiłam nieco i trzy razy sprawdzałam, czy to aby na pewno Ty jesteś autorką postu icon_smile.gif
Maciejka
Moi chłopcy słuchają Jarre'a, Raz Dwa Trzy (mamy jedną ulubioną piosenkę, w której wsłuchujemy się w instrumenty i je udajemy), Marka Andrzejewskiego, ale też TSA i Ramsteinn (czy jak tam się to pisze). Do tego udają, ze grają na czymś (Wojtek klawisze, Maciek raczej gitara lub perkusja) albo tańczą układy, które wcześniej ćwiczą potajemnie icon_wink.gif . Ja często przy słuchaniu muzyki zwracam im uwagę na to, że jakiś instrument szczególnie jest słyszalny, albo razem z nimi tańczę i śpiewam. Chciałabym, żeby wiedzieli, że muzyka to emocje, to cała gama uczuć. Dla mnie jest ważna, mam nadzieję, że i dla nich będzie.
A do Arki Noego mam sentyment, chociaż muzycznie ich specjalnie nie cenię.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.