To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ostra biegunka u 8 miesiecznego dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MadziaXavier
Zakladam taki temat poniewaz nie widze podobnego Moj problem jest nastepujacy 2 dni temu moj synek zaczal wysoko goraczkowac w nocy prawie 40stopni doszly luzne stolce z grudkami i krwia... Na pocztku jedna kupka i nizsza temp. lekarka swterdzila ze dziecko zdrowe jest... W te noc gdy byla taka wysoka goraczka przyjechalo pogotowie.. stweirdzili to samo i zeby dac czopek i przeczekac do rana bo do szpitala sie nie kwalifikuje... rano nie bylo lepiej... tyleze spadla goraczka ale krew w kupce zostala;/ zadzwonilam po naszego pediatre.. tylko spojrzal na kupe od razu "Infekcja przewodu pokarmowego" przepisal Nifuroksazyd,Lakcid i mleczko Humana HN.. Goraczka odeszla.. dzis 2 dzien kuracji kupki sa takie jak byly tak 5 na dzien do 6 max.. Wczoraj nie chcial pic ani jesc ale w nocy zjadl i dzis tez jest duza poprawa... je i pije... gdyby nie pil wtedy szpital zeby sie nie odwodnil... tylko ta krew...

Dziecko jest zywe.. smieje sie i bawi.. i na dodatek dostaje 3 zeba u gory i starsznie to przechodzi... wszystko na raz

Boje sie szpitali... tam jest najwiecej chorob i zarazkow.. wolalabym leczyc go w domku... mam nadzieje ze ta krew zniknie

Miala ktoras z was taki problem?? Jak bylo w waszym przypadku??
mili4891
miałam ten sam problem tyko mój mały mial 38,5 i krew w kupce luzno 7 razy na dobe tak przez 3 dni okazało sie ze wychodziły mu górne 2 dwa na raz od tego miał goroczke chwilami marudził i luzne stolce i jak mu sie przebiły to i krew w kale znikneła terz nie chciał jesc tylko pił
Gaja
U nas też podczas wychodzenia zębów (akurat trzonowych) było rozwolnienie i gorączka. Rozwolnienie ciągnęło się dość długo, i były niteczki krwi ... icon_rolleyes.gif

W sumie chyba wszystkie wychodzące zęby mieliśmy akcję "gorączka". A raz, podczas wychodzenia kłów były wymiooty. icon_rolleyes.gif Myślałam, że zwariuję z nerwów. Nawet USG przewodu pokarmowego robiliśmy bo lekarze rozkładali ręce co jest... Wyszły kły - wymioty się skończyły.
rysa154
MadziaXawier ja bylam w szpitalu z malym,bo mial duzo wiecej kupek ale bez krwi,wiec tam zrobili badanie i nie wyszly wirusy a E.coli patogenna, znacznie pozniej synek zaczal robic kupki z krwia i wtedy znowu dostalismy skierowanie gl na badanie kalu w kierunku pasozytow...nic nie wyszlo...
AJA
Żeby uzupełnić elektrolity możesz mu podawać ORSALIT
agrescik
mój 4msc syn wtedy tez miał podobny problem.. kupki bardzo rzadkie, goraczka nie chciał jesc, tylko pił... nasz pediatra stwiedził ze musiałam cos zjesc i moja wina i ze mam sie nie przejmowac..przepisał nifuroksazyd.. ale to trwało 4tyg.. a ja co 3 dni u pediatry w koncu pojechałam prywatnie gdzie przebadali mi syna bardzo dokładnie i okazało sie ze złapał rotawirusa... dostał kilka lekow dodatkowo... najwazniejsze zeby sie nie odwodniło.. podawałam duzo płynow do picia, (soków herbat, wody) i osłonke na brzuszek, acidolac baby..
Beti_24
tak najważniejsze są płyny a próbowałaś Smecte> jest bardzo dobra i coś na F ale juz niepamiętam nazwy
agabr
Na taki stan nasz lekarz rodzinna icon_wink.gif kazala podac marchwianke po 5 dniach przeszlo.U nas dodatkowo ta kupa potwornie smierdziala palona guma.b
Bebe
Moja Madzia uraczyła mnie takimi kupami z krwią jak miala 3 miesiące. Przezyłam horror. Okazało się, że winna była alergia na białko ( skaza mleczna) Pani dr "przestawiła" ja na bebilon sojowy, oraz dieta eliminacyjna. Do dzis ja wysypuje na buzi, jak zje jogurt lub serek. Niedawno robiłam jej USG brzuszka i wyszł,że ma powiększone węzły chłonne krezkowe do 21 mm, podwyższone płytki krwi i ob. Prawdopodobnie to wina alergii.
renek35
dla mnie krew w kale oznacza problemy z trawieniem i wydalaniem .... mimo wszystko lepiej być pod kontrolą lekarza
Bebe
Dokładnie. Jak dziecko jest na cos uczulone ( mam na mysli jedzonko) to nie może tego prawidłowo trawić i wydalać icon_wink.gif
andzia79
U nas dwa tyg. po antybiotyku pojawily sie niteczki krwi w kale.........trzy dni spokoju i znowu sluz z krwia. Lekarz przepisal lekarstwa na biegunke.......dwa dni spokoju i ynowu jedna kupa y niteczkami. A musze zaynaczyc ze jestesmz na Bebilonie pepti..................na badania z kalu czekamy...strasznie sie denerwuje. Jak to sie u was skonczylo
KAROLA3DAW
Fabian mial biegunke jakis miesiac przed wyjsciem zebow ale bez goraczki icon_smile.gif
Ale to bylo 9 dni i min 15 kupeczek na dobe icon_sad.gif
Oj stracha sie nabawilismy 37.gif
Pod koniec juz sie zaczela pojawiac krew bo pewnie pupcia nie dawala rady 37.gif
Ani Smecta ani Nifuroksazyd nie pomogly icon_sad.gif
Dostał w miedzy czasie Biseptol na czerwone gardelko i jak reka odjał icon_smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.