To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CO może znaczyć spóźniająca się @ ???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tolala
Mam problem; zapisałam się do lekarza, ale najbliższa wizyta jest dopiero po 20 stycznia, a ja mam teraz problem i nie wiem co mam myśleć.
O co chodzi? Jak w temacie.
Mam raczej regularne okresy - średnia 28 dni, czasem (na przykład jak wyjadę, więcej pracuję itp.) przesuwa się i jest 30, ale w większości 28 dni. Raz tylko miałam problem z okresem, ale cszybko wyjaśniła się przyczyna, porobiłam odpowiednie badania, wszystko było dobrze.

Tymaczasem teraz spóźnia mi się okres. Już tydzień czekam i nic. Zrobilam dwa testy ciążowe, wyszły negatywnie, poza tym nie czuję się w ciąży (inaczej czułam się jak bylam w ciąży z Zośką). Nie wiem czemu tak się dzieje i naprawdę zaczynam się denerwować, a na lekarza jeszcze muszę poczekać.
Może któraś z Was miała taki problem?

Co może być przyczyną?
cilla
U mnie przyczynami były stres oraz dieta. Nie stresowałaś się czymś ostatnio?
tolala
Tak, miałam bardzo dużo stresu i w ogóle stanów niezwykle nerwowych przed Wigilią.
Na diecie nie jestem, nie odchudzam siÄ™.
cilla
Skoro tak, to przypuszczam, ze ten stres i nerwy są powodem spóźniającej się @.
Ika
Mnóstwo może być powodów. Ciąża (każda jest inna, nie ma co porównywać z pierwszą), stres, jakieś zaburzenia hormonalne, cysta na jajniku... Na razie się nie stresuj, bo jeśli to nerwy spowodowały, to stresując się jeszcze bardziej, nie pomożesz sobie...
Kiedyś już tak miałaś, szybko się wyjaśniła przyczyna - może teraz też się szybko wyjaśni, zrobisz badania i wszystko będzie dobrze. A do 20 stycznia jest jeszcze tylko 10 dni... to nie tak dużo.
Gdyby coś zaczęło Cię boleć, to jedź na dyżur do szpitala po prostu.
tolala
Właśnie, możliwości jest mnóstwo....

Wtedy, kiedy raz mi się rozregulował cykl, to było spowodowane nerwami. Może i tym razem tak jest? Mam nadzieję, bo nie chciałbym żadnych cyst.




Tigerek
Mój organizm tak reaguje oprócz stresu np na nagłe upały - ogólnie zmiana "klimatu".
Ika
No, aktualnie upał jakby zelżał... icon_wink.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Sun, 10 Jan 2010 - 21:40) *
No, aktualnie upał jakby zelżał... icon_wink.gif

icon_smile.gif

No u mnie taki stan zawsze okazywał się ciążą. A testy nie zawsze mi wychodziły, dopiero beta przy Hugo dała pewność, ze to jednak ciąża.
Tydzień to jeszcze nie jest strasznie długo, może rzeczywiście nerwy. Będzie dobrze, daj znać po wizycie.
m4rusia
W takim razie to na pewno przez mrozy icon_biggrin.gif
Ja miałam kiedyś takie zaburzenie cyklu i nic nie pomagało.. Dopiero kuracja prowerą wywołała krwawienie. Mam nadzieje, ze u Ciebie to będzie jakaś drobnostka spowodowana tylko stresem icon_biggrin.gif

tolala
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi.

Zastanawiam się, czy nie pójść do innego lekarza. Na pewno będę musiała zrobić USG, a na to potrzeba skierowania. Jeśli mam czekać 10 dni na skierowanie, potem czekać na termin badania, i potem znowu na lekarza, to ja chyba wcześniej osiwieję.
Może lepiej pójść do innego lekarza, dostać skierowanie i zrobić wcześniej badanie i już z wynikiem badań pójść na wizytę do mojego?

A o co chodzi z Betą? nigdy nie robiłam, dlatego się pytam. TO jest badanie krwi, prawda? Czy to się robi na czczo? Czy trzeba dla porównania zrobić dwa badania, czy wystarczy jedno?

Ika
CYTAT(tolala @ Mon, 11 Jan 2010 - 09:04) *
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi.

Zastanawiam się, czy nie pójść do innego lekarza. Na pewno będę musiała zrobić USG, a na to potrzeba skierowania. Jeśli mam czekać 10 dni na skierowanie, potem czekać na termin badania, i potem znowu na lekarza, to ja chyba wcześniej osiwieję.
Może lepiej pójść do innego lekarza, dostać skierowanie i zrobić wcześniej badanie i już z wynikiem badań pójść na wizytę do mojego?

A o co chodzi z Betą? nigdy nie robiłam, dlatego się pytam. TO jest badanie krwi, prawda? Czy to się robi na czczo? Czy trzeba dla porównania zrobić dwa badania, czy wystarczy jedno?


Jak masz się stresować, to pewnie, że idź do innego - skoro to przyspieszy sprawę. Szkoda Twoich nerwów.
Beta - chodzi Ci o beta hCG? Nie musisz na czczo i nawet nie musisz rano icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Tolala wystarczy jedno najczęściej, żeby stwierdzić ciążę (po terminie miesiączki, jeśli jest ciążą wskaźnik jest już wysoki).

Też bym poszła szybciej, niech zrobi usg, zbada. Zawsze potem możesz iść jeszcze raz do swojego, a nie będziesz się niepotrzebnie stresować.
tolala
Jedno się wyjaśniło na pewno. Nie jest to ciąża. Oczywiście po wizycie u lekarza, kiedy stres opadł, pojawiła się długo oczekiwana @.
Badania i tak zrobię, bo lepiej sprawdzić czemu tak się stało, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Dziękuję za wsparcie. Fajnie jest się móc wygadać.
Agnieszka AZJ
CYTAT(tolala @ Wed, 13 Jan 2010 - 21:18) *
Jedno się wyjaśniło na pewno. Nie jest to ciąża. Oczywiście po wizycie u lekarza, kiedy stres opadł, pojawiła się długo oczekiwana @.
Badania i tak zrobię, bo lepiej sprawdzić czemu tak się stało, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Dziękuję za wsparcie. Fajnie jest się móc wygadać.


Też tak kiedyś miałam - akurat w momencie, kiedy musiała się zadeklarować czy wyjadę na trzy miesiące za granicę jako opiekunka do dzieci.
Okres się spóźniał, gin powiedział "ciąża ze znakiem zapytania", a test nic nie wykazał. Zadzwoniłam do koleżanki - ginekolożki, a ona spokojnie ze mną porozmawiała i powiedziała m.in. że jeśli test nic nie wykazał 2 tygodnie po terminie, to prawie na pewno nie jestem w ciąży. W kwadrans po odlożeniu sluchawki dostałam @ icon_smile.gif
Myssia
CYTAT(Ika @ Sun, 10 Jan 2010 - 21:40) *
No, aktualnie upał jakby zelżał... icon_wink.gif


Ika, Kochana, zaplułam wszystko naokoło siebie wieczorną herbatką, chyba dawno tak nie wyłam ze śmiechu 04.gif

Ale wracając do tematu. @ mam od 9 r.ż i zawsze była regularna jak w zegarku. Po porodzie zaczęła się przesuwać to w te to we wte. Generanie zmierzam do tego, że przeważnie na stres reaguję opóźnieniem @.

Mam nadzieję, że już wszystko ok u Ciebie.

Acha, jak miałam podejrzenia ciąży pozamacicznej, gdzie w szpitalu na izbie przyjęć kazano mi sie zapisać na USG i najbliższy możliwy termin był za 3 miesiące!!!! to poleciałam biegiem do LIM center i od ręki bez gadania mnie przyjęli, USG, biegusiem....zmierzam do tego, że tam przyjmują od ręki jak się coś dzieje. Przynajmniej tak było jakis czas temu...

Zdrówka życzę
tolala
Myssia, ja mam wykupione ubezpieczenie w Medicover, ale nawet tam na "swojego" lekarza trzeba trochę (typu tydzień, dwa) poczekać. I na badania również (z wyjątkiem badań krwi).
Myssia
No tak, od ręki to pewnie można do jakiegokolwiek, ale nie zawsze o to chodzi...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.